The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 101. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39829

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie.

Fi.48
160 PLN
39830

1940 seria wydania z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż.

Fi.52-5
45 PLN
39831

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.52-55
60 PLN
39832

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-).

Fi.52-55
60 PLN
39833

1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria kasowana okolicznościowo z gapami.

Fi.56-58
75 PLN
39834

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.56-58
40 PLN
39835

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
39836

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie.

Fi.56-58; 6a
50 PLN
39837

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.59-62
60 PLN
39838

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta.

Fi.59-62
50 PLN
39839

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria.

Fi.59-62
40 PLN
39840

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana 8 XII z Warszawy do Buska-Zdroju, uszkodzona przy otwieraniu (bez ubytków).

Fi.Ck1
50 PLN
39841

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-).

Fi.Ck1
20 PLN
39842

1940 całostka z nadrukiem błyszczącym z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Co3I
1 000 PLN
39843

1940 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym J, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.Cp3I
800 PLN
SOLD
39844

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 21.6 z Krakowa do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3III2
50 PLN
39845

1940 polskie karty pocztowe z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, komplet 6 sztuk w tym: 3 o sygnaturze (VI-1938) i 3 o sygnaturze (VI-1939), ze wszystkimi 3 hasłami propagandowymi (H, I, J) z którymi przedrukowano te całostki; wszystkie karty z obiegu; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II2, 3III2
450 PLN
39846

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", datowana 19.VIII i wysłana z miejscowości Niedźwiedź do Krakowa, fioletowy dwuwierszowy w ramce stempelek agencji "Niedzwiedz über Rabka", znak opłaty unieważniono 20.8 w Rabce; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp4II1
120 PLN
39847

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 31.X z Krakowa do Cieszyna.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
60 PLN
39848

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, znak opłaty skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp6A
Mi.P7F 
200 PLN
39849

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
150 PLN
39850

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.10.1941 z Krakowa do Sanoka.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
20 PLN
39851

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
50 PLN
39852

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenberg (Fi.150.-).

Fi.Cp8II
Mi.P11 
100 PLN
39853

1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic.

Fi.Cp78II
140 PLN
39854

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe BIELINY".

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN
39855

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez wydrukowanego na odwrocie tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowana 27.10 wysłana do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Fcp3
250 PLN
39856

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
150 PLN
39857

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 5.5.43 z urzędu Kraków 3 do Skarżyska Kamiennej, dodatkowo niebieska pieczęć urzędowa z godłem "POSTAMT KRAKAU 3" z wyróżnikiem "a"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Fcp4
400 PLN
39858

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nieopisaną odmianą treści na odwrocie karty, wydrukowano tekst XVIII z dopisanym na końcu zdaniem "Die letzte Belieferung erfolgte am 23/10.43.", długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-); wysłana 3.5.44 z urzędu Kraków 3 do Bad-Ems, przeadresowana do szpitala zapasowego w Montabaur; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp5BII
2 800 PLN
39859

1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U1-15
200 PLN
39860

1940 list urzędowy z Warszawy z Rejestru Skazanych do posterunku polskiej policji w Lublinie.

Fi.U6
160 PLN
39861

1940 znaczki urzędowe I wydanie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "Amt des Generalgouverneurs Krakau" wysłany 12 XII4 z Krakowa do Wiednia, dodatkowa okrągła pieczęć z godłem Bewirtschaftungsstelle für Eisen und Stahl im Generalgouvernement (Urząd Gospodarowania Żelazem i Stalą w Generalnym Gubernatorstwie); doskonały stan zachowania.

Fi.U6
100 PLN
39862

1940 znaczki urzędowe I i II wydanie, 60 + 8 + 40 gr - frankatura mieszana, list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 4.12.1942 z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy.

Fi.U11, U17, U24
50 PLN
39863

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie.

Fi.U14 ark.
200 PLN
39864

1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji - doskonały stan.

Fi.U14 ark.
200 PLN
39865

1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji - doskonały stan.

Fi.U14 ark.
240 PLN
39866

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego z podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym na prawym marginesie, powstało w ten sposób dziesięć przywieszek, widoczna podwójna perforacja pozioma od podwójnej perforacji, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie.

Fi.U14 ark. (Pw)
2 000 PLN
39867

1940 arkusz znaczków urzędowych najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji.

Fi.U15 ark.
200 PLN
39868

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie.

Fi.U15 ark.
200 PLN