The auction will start on 19.04.2024

Auction 101. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39949

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca.


40 PLN
39950

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
39951

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn do Krościenka.


40 PLN
39952

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN
39953

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka.


40 PLN
39954

1942 specjalna koperta listu urzędowego "Regierung des Generalgouvernements TECHNISCHES ZENTRALAMT Krakau", czysta w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia z prawej strony i u góry).


50 PLN
39955

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 24 gr frankatura mechaniczna na specjalnej kopercie listu urzędowego "Zeitungsverlag Krakau-Warschau G.m.b.h." przesłanego 15.9 miejscowo w Krakowie; na odwrocie mocna odbitka drugostronna frankatury; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.4a
1 200 PLN
39956

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 000 gr, próbne frankatury mechaniczne różniące się krojem czcionek w znaku opłaty:

z datą 11.1.43 na firmowej karcie pocztowej, na odwrocie której podano maszynopisem "Frankotyp Modell Nr.C 8116/ 11.1.43" i odręcznie "20.1.44";

z datą 5.11.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922/ Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1/ 5.11.1942"; bardzo rzadkie walory w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.4a-b
4 000 PLN
39957

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie (bez tekstu na odwrocie) sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania.

Fi.29; Fcp4
80 PLN
39958

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 10 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 14.12 z Warszawy do Sochaczewa, znaczek za 10 gr z "gapą", na odwrocie datownik odbiorczy 15.12, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.74, 110
40 PLN
39959

1943 kartka z warszawy do Bydgoszczy, znaczek unieważniony wirnikiem WARSCHAU 2 am.

Fi.75
30 PLN
39960

1943 kartka na formularzu pocztowym z obiegu pocztowego.

Fi.75, Fp1c
20 PLN
39961

1943 portret Hitlera, 20 gr + 1,60 zł, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 2.VI jako polecona ekspresowa z Warszawy do Lizbony, z prośbą o przekazanie informacji do PCK w Londynie; stempelki cenzur, czerwona adnotacja PCK na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.77, 88a, Cp9b
200 PLN
39962

1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z wstemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.2 w Krakowie, na odwrocie datownik odbiorczy z 18.2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 84
100 PLN
39963

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 06.03.1944 z Krakowa do Berlina, na odwrocie datownik odbiorczy z 7.3; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 111
30 PLN
39964

1943 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy, odbitka doskonałej jakości na liście wysłanym 1.12 do miejscowości Wyśmierzyce; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78; VIIa
350 PLN
39965

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
39966

1943 Mikołaj Kopernik - 400. rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
39967

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
39968

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104I ark.
240 PLN
39969

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
30 PLN
39970

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
2 700 PLN
39971

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy wysłany 21.2.1944 z Krakowa do wydziału propagandy w Tomaszowie Mazowieckim, na odwrocie pieczęć urzędowa z "gapą".

Fi.113, 74, 86, 112
100 PLN
39972

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte z napisem na dolnym marginesie.

Fi.113-5nz
90 PLN
39973

1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie.

Fi.113-5nz ark.
1 900 PLN
39974

1943 widoki zabytkowych budowli, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie.

Fi.113-6
60 PLN
39975

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
39976

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
39977

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 4 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy do wartościowej przesyłki pobraniowej (paczki) wysłanej 6.8 z Warszawy do Ujazdowa; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.114, 110
200 PLN
39978

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
39979

1943 fioletowa odbitka datownika eksploatacyjnego!!! karta pocztowa wysłana 28.4 z miejscowości Kocmyrzów do Miechowa; w Generalnym Gubernatorstwie, praktycznie nie stosowano w obrocie pocztowym tuszów innych niż czarne; ciekawostka!

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
150 PLN
39980

1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach z górnymi marginesami; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
150 PLN
39981

1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36 ark.
2 700 PLN
39982

1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
90 PLN
39983

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 3.3.1944 ze Lwowa do Krakowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U28
80 PLN
39984

1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii.

Fi.U28
40 PLN
39985

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka wysłana 19.11 z Lubeki do Warszawy, znaczek skasowany ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Nahrung ist Waffe!" (żywność jest orężem); temat - FLORA, ROLNICTWO.


Mi.862
50 PLN
39986

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Rumunii, wysłana 21.I z Bukaresztu do Woli Justowskiej, zwraca uwagę nietypowy stempel cenzury rumuńskiej z datownikiem, cenzura Wehrmachtu.


100 PLN
39987

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej.


40 PLN
39988

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji w Tymbarku do Limanowej.


40 PLN