39949 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca. | |
| 40 PLN | |
39950 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
39951 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
39952 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
39953 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
39954 |
1942 specjalna koperta listu urzędowego "Regierung des Generalgouvernements TECHNISCHES ZENTRALAMT Krakau", czysta w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia z prawej strony i u góry). | |
| 50 PLN | |
39955 |
1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 24 gr frankatura mechaniczna na specjalnej kopercie listu urzędowego "Zeitungsverlag Krakau-Warschau G.m.b.h." przesłanego 15.9 miejscowo w Krakowie; na odwrocie mocna odbitka drugostronna frankatury; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.4a |
| 1 200 PLN | |
39956 |
1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 000 gr, próbne frankatury mechaniczne różniące się krojem czcionek w znaku opłaty: z datą 11.1.43 na firmowej karcie pocztowej, na odwrocie której podano maszynopisem "Frankotyp Modell Nr.C 8116/ 11.1.43" i odręcznie "20.1.44"; z datą 5.11.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922/ Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1/ 5.11.1942"; bardzo rzadkie walory w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.4a-b |
| 4 000 PLN | |
39957 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie (bez tekstu na odwrocie) sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania. | Fi.29; Fcp4 |
| 80 PLN | |
39958 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 10 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 14.12 z Warszawy do Sochaczewa, znaczek za 10 gr z "gapą", na odwrocie datownik odbiorczy 15.12, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.74, 110 |
| 40 PLN | |
39959 |
1943 kartka z warszawy do Bydgoszczy, znaczek unieważniony wirnikiem WARSCHAU 2 am. | Fi.75 |
| 30 PLN | |
39960 |
1943 kartka na formularzu pocztowym z obiegu pocztowego. | Fi.75, Fp1c |
| 20 PLN | |
39961 |
1943 portret Hitlera, 20 gr + 1,60 zł, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 2.VI jako polecona ekspresowa z Warszawy do Lizbony, z prośbą o przekazanie informacji do PCK w Londynie; stempelki cenzur, czerwona adnotacja PCK na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | Fi.77, 88a, Cp9b |
| 200 PLN | |
39962 |
1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z wstemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.2 w Krakowie, na odwrocie datownik odbiorczy z 18.2; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.78, 84 |
| 100 PLN | |
39963 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 06.03.1944 z Krakowa do Berlina, na odwrocie datownik odbiorczy z 7.3; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.78, 111 |
| 30 PLN | |
39964 |
1943 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy, odbitka doskonałej jakości na liście wysłanym 1.12 do miejscowości Wyśmierzyce; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.78; VIIa |
| 350 PLN | |
39965 |
| 50 PLN | |
39966 |
| 20 PLN | |
39967 |
| 100 PLN | |
39968 |
| 240 PLN | |
39969 |
| 30 PLN | |
39970 |
| 2 700 PLN | |
39971 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy wysłany 21.2.1944 z Krakowa do wydziału propagandy w Tomaszowie Mazowieckim, na odwrocie pieczęć urzędowa z "gapą". | Fi.113, 74, 86, 112 |
| 100 PLN | |
39972 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte z napisem na dolnym marginesie. | Fi.113-5nz |
| 90 PLN | |
39973 |
1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie. | Fi.113-5nz ark. |
| 1 900 PLN | |
39974 |
1943 widoki zabytkowych budowli, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie. | Fi.113-6 |
| 60 PLN | |
39975 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami. | Fi.113-16 Pw1 |
| 60 PLN | |
39976 |
| 40 PLN | |
39977 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 4 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy do wartościowej przesyłki pobraniowej (paczki) wysłanej 6.8 z Warszawy do Ujazdowa; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.114, 110 |
| 200 PLN | |
39978 |
| 20 PLN | |
39979 |
1943 fioletowa odbitka datownika eksploatacyjnego!!! karta pocztowa wysłana 28.4 z miejscowości Kocmyrzów do Miechowa; w Generalnym Gubernatorstwie, praktycznie nie stosowano w obrocie pocztowym tuszów innych niż czarne; ciekawostka! | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 150 PLN | |
39980 |
1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach z górnymi marginesami; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 |
| 150 PLN | |
39981 |
| 2 700 PLN | |
39982 |
1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.U27MK |
| 90 PLN | |
39983 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 3.3.1944 ze Lwowa do Krakowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U28 |
| 80 PLN | |
39984 |
1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii. | Fi.U28 |
| 40 PLN | |
39985 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka wysłana 19.11 z Lubeki do Warszawy, znaczek skasowany ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Nahrung ist Waffe!" (żywność jest orężem); temat - FLORA, ROLNICTWO. | Mi.862 |
| 50 PLN | |
39986 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Rumunii, wysłana 21.I z Bukaresztu do Woli Justowskiej, zwraca uwagę nietypowy stempel cenzury rumuńskiej z datownikiem, cenzura Wehrmachtu. | |
| 100 PLN | |
39987 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
39988 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji w Tymbarku do Limanowej. | |
| 40 PLN | |