39989 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu. | |
| 40 PLN | |
39990 |
| 40 PLN | |
39991 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
39992 |
| 40 PLN | |
39993 |
| 40 PLN | |
39994 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Rożnów do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
39995 |
| 40 PLN | |
39996 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Męcina do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
39997 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jabłonka. | |
| 40 PLN | |
39998 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
39999 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukowica do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
40000 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Chochołów do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
40001 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Zegiestow przez Krynicę do Muszyny. | |
| 40 PLN | |
40002 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
40003 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
40004 |
1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; przesyłki wysyłane z Polski do Portugalii na "adres konspiracyjny" w Lizbonie lub Londynie sortowano, pakowano do stosownie zaadresowanych kopert i dosyłano do odbiorców w Anglii, jako nadawca figurował Polski Czerwony Krzyż w Londynie; tu na odwrocie dobrze widoczne ukośne ślady kleju pochodzące najpewniej od górnej klapy takiej koperty; liczne stempelki różnych cenzur, datownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie adnotacja "st.sierż Gehrke Michał/ J.T.L.W.Piech" i "P/75"; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania. | |
| 400 PLN | |
40005 |
1943 listownik (część na odpowiedź) wysłany 17.9 z Rymanowa do Oflagu IIE, ładna odbitka kasownika nadawczego "RYMANOW ÜBER KROSNO" z wyróżnikiem "b"; stempelek cenzury obozowej nr.1, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
40006 |
1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy. | |
| 60 PLN | |
40007 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 50 PLN | |
40008 |
1943 zestaw 17 talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty. | |
| 500 PLN | |
40009 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane. | |
| 40 PLN | |
40010 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane. | |
| 40 PLN | |
40011 |
1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach. | |
| 200 PLN | |
40012 |
1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie. | |
| 2 000 PLN | |
40013 |
1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 07.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja. | Fi.2 |
| 600 PLN | |
40014 |
1944 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.7 |
| 900 PLN | |
40015 |
1944 list polecony z Warszawy do Krakowa, list nadany ostemplowany kasownikiem pocztowym urzędu pocztowego przy placu im. Adolfa Hitlera, dzisiejszy plac im. marszałka Józefa Piłsudskiego nosił taka nazwę w czasie całej niemieckiej okupacji, erka z pełna nazwą urzędu, list mocno przefrankowany, na odwrocie stempel odbiorczy z Krakowa, wątpliwy obieg pocztowy ale rzadki walor, fotoatest Schweitzer. | Fi.51, 70 |
| 1 000 PLN | |
40016 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.64, 81 |
| 50 PLN | |
40017 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.74, 112, 113 |
| 60 PLN | |
40018 |
1944 portret Hitlera na jednolitym tle, 24gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 26.4.44 z Makowa Podhalańskiego do Ostrowi Mazowieckiej, znaczki unieważnione datownikiem "MAKOW PODHALANSKI über KRAKAU 2" z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania. | Fi.78, 111 |
| 30 PLN | |
40019 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.79, 81, 113 |
| 60 PLN | |
40020 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.81, 83, 86 |
| 40 PLN | |
40021 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.85, 86, 114 |
| 80 PLN | |
40022 |
1944 kartka ekspresowa z Warszawy do Sztokholmie z prośbą pomoc w postaci o paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stemple cenzury i ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, gwarancja Pelczar. | Fi.86, Cp8 |
| 200 PLN | |
40023 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-19 |
| 240 PLN | |
40024 |
| 40 PLN | |
40025 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria narożnikowa z gapami. | Fi.120-4 |
| 40 PLN | |
40026 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach. | Fi.120-4 |
| 20 PLN | |
40027 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania. | Fi.120-4 ark. |
| 270 PLN | |
40028 |
| 50 PLN | |