Auction 101. General Government

39989

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu.

40 PLN
39990

40 PLN
39991

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza.

40 PLN
39992

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ryglice przez Tarnów do Muszyny.

40 PLN
39993

40 PLN
39994

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Rożnów do Nowego Sącza.

40 PLN
39995

40 PLN
39996

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Męcina do Limanowej.

40 PLN
39997

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jabłonka.

40 PLN
39998

40 PLN
39999

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukowica do Limanowej.

40 PLN
40000

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Chochołów do Dunajca.

40 PLN
40001

40 PLN
40002

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej.

40 PLN
40003

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca.

40 PLN
40004

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; przesyłki wysyłane z Polski do Portugalii na "adres konspiracyjny" w Lizbonie lub Londynie sortowano, pakowano do stosownie zaadresowanych kopert i dosyłano do odbiorców w Anglii, jako nadawca figurował Polski Czerwony Krzyż w Londynie; tu na odwrocie dobrze widoczne ukośne ślady kleju pochodzące najpewniej od górnej klapy takiej koperty; liczne stempelki różnych cenzur, datownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie adnotacja "st.sierż Gehrke Michał/ J.T.L.W.Piech" i "P/75"; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania.

400 PLN
40005

1943 listownik (część na odpowiedź) wysłany 17.9 z Rymanowa do Oflagu IIE, ładna odbitka kasownika nadawczego "RYMANOW ÜBER KROSNO" z wyróżnikiem "b"; stempelek cenzury obozowej nr.1, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
40006

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.

60 PLN
40007

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.

50 PLN
40008

500 PLN
40009

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.

40 PLN
40010

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.

40 PLN
40011

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.

200 PLN
40012

1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie.

2 000 PLN
40013

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 07.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja.

600 PLN
40014

1944 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

900 PLN
40015

Fi.51, 70
1 000 PLN
40016

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia.

Fi.64, 81
50 PLN
40017

Fi.74, 112, 113
60 PLN
40018

1944 portret Hitlera na jednolitym tle, 24gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 26.4.44 z Makowa Podhalańskiego do Ostrowi Mazowieckiej, znaczki unieważnione datownikiem "MAKOW PODHALANSKI über KRAKAU 2" z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania.

Fi.78, 111
30 PLN
40019

Fi.79, 81, 113
60 PLN
40020

Fi.81, 83, 86
40 PLN
40021

Fi.85, 86, 114
80 PLN
40022

Fi.86, Cp8
200 PLN
40023

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19
240 PLN
40024

Fi.117-119; 37
40 PLN
40025

Fi.120-4
40 PLN
40026

Fi.120-4
20 PLN
40027

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.120-4 ark.
270 PLN
40028

Fi.120-24 Pw1
50 PLN