The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 101. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39909

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 20 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.77nz ark.
900 PLN
39910

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej SCHENKER, przesłany miejscowo 15.4.1944 w Krakowie, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78
20 PLN
39911

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 24 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78nz ark.
900 PLN
39912

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 30 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.79nz ark.
900 PLN
39913

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 32 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.80nz ark.
900 PLN
39914

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 40 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.81nz ark.
900 PLN
39915

1941 koperta (Wawel) z sygnaturą VI.41. dofrankowana i jako polecona wysłana 29.VIII.1942 z Warszawy do Staszowa, znaki opłaty unieważnione datownikiem "WARSCHAU SW 30 über WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "a"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/01b
60 PLN
39916

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
39917

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Uhrusku do Katowic.

Fi.Cp6B
160 PLN
39918

1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Zahajkach. Rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.D3
800 PLN
39919

1941 formularz kartkowy na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
220 PLN
39920

1941 "DEUTSCHE BANK Filiale Kattowitz (Oberschles)" - 54 pf frankatura mechaniczna, list polecony wysłany 11.7 z Katowic do PKO w Warszawie; na odwrocie nietypowy mały datownik odbiorczy WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "aaa", na froncie kasownik odbiorczy - przedwojenny polski datownik Pocztowej Kasy Oszczędności; koperta ukośnie zgięta.


120 PLN
39921

1941 Niemiecka Poczta Służbowa Wschód - "Durch Deutsche Dienspost" stempelek z miejscem na dopisek - tu "Osten", list urzędowy wysłany 27.5 z Berlina do Krosna, stempelek "Frei durch Ablösung Reich" z "gapą" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; zwraca uwagę stempel nadawczy z wyraźnie odciśniętym wirnikiem propagandowym Niemieckiego Czerwonego Krzyża; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


120 PLN
39922

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jodłownik przez Limanową do Krakowa.


40 PLN
39923

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z Warszawy do Krakowa.


40 PLN
39924

1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, listownik wysłany 18.10 z niemieckiego obozu jenieckiego - Stalag VIJ do Łowicza, dodatkowo stempel cenzora obozowego nr.44; walor w słabym stanie zachowania (bardzo kruchy papier popękany pionowo).


80 PLN
39925

1941 dokument z sądu w Tarnowie opłacony znaczkiem sądowym.


130 PLN
39926

1941 przekaz paczkowy (książki) z Watykanu do Kielc, stemple tranzytowe z Rzymu i Innsbrucku.


500 PLN
39927

1942 "Zeitungsverlag Krakau -Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna - odmiana ze skośnymi cyframi, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 20.11 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja.

Fi.3b
1 000 PLN
39928

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
40 PLN
39929

1942 kasownik propagandowy (wirnik) - ładnie odbity na widokówce wysłanej 16.VIII z Krakowa do Hanoweru.

Fi.45; V
20 PLN
39930

1942 kartka polecona ze Lwowa do Rumunii, kartka ocenzurowana i zwrócona, naklejka niemieckiej cenzury z informacją o rozporządzeniu o niedopuszczonej korespondencji z zaznaczeniem przyczyny zwrotu, z powodu zakazu wysłania widokówek i fotografii.

Fi.46, 49
350 PLN
SOLD
39931

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
39932

1942 list polecony wysłany 17.XII z Warszawy do Starachowic; znaczki unieważnione małym datownikiem "WARSCHAU C1", na odwrocie stempel odbiorczy; dobry stan zachowania.

Fi.78, 84
50 PLN
39933

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
39934

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
680 PLN
39935

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
680 PLN
39936

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
680 PLN
39937

1942 seria i stempel okolicznościowy z okazji 53. urodzin A.Hitlera.

Fi.89-91
40 PLN
39938

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
39939

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
39940

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 19.11 z Krosna do Wrocławia.

Fi.Ck2II
Mi.U2/02a
50 PLN
39941

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 22.1 z miejscowości Ryki do Lublina; bardzo ładnie odciśnięty datownik "RYKI ÜBER DEBLIN IRENA (DISTR. LUBLIN)".

Fi.Ck2II
Mi.U2/02b
80 PLN
39942

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z miejscowości Kiernozia do Łodzi (Litzmannstadt), znak opłaty skasowany datownikiem "KIERNOZIA über LOWITSCH (DISTR WARSCHAU)" odciśniętym dodatkowo obok, datownik przejściowy Łowicza; okrągła pieczęć formacyjna z godłem (widoczny napis "Regiment"); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
80 PLN
39943

1942-43 widoki zabytkowych budowli, 12 gr dwie karty fioletowe o sygnaturze III.42, wysłane z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaki opłaty unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku dwoma różnymi datownikami: 16.VII.42 o śr.24 mm z wyróżnikiem "a"; 11.3.43 o śr.29 mm z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
100 PLN
39944

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 na papierze żeberkowanym poziomo, dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
120 PLN
39945

1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie.

Fi.U6
15 PLN
SOLD
39946

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 11.XII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
39947

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
39948

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza.


40 PLN