The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27741

1915 kartka z poczty polowej nr 186 z Krakowa do Jasła, stempel "K. u. k. LANDWEHRSPITAL IN KRAKAU".


30 PLN
27742

1915 kartka od polskiego marynarza służącego na pancerniku austriackim S.M.S. Arpad, datownik z poczty polowej w Puli gdzie stacjonował pancernik, stempel formacyjny pancernika.


60 PLN
SOLD
27743

1915 naśladownictwo cynkotypia serii nalepek legionowych.


35 PLN
27744

1915 TRUPPENÜBUNGSPLATZ WARTHELAGER (Poligon w Biedrusku), widokówka przedstawiająca poznański ratusz wysłana 2.1 z poligonu w Biedrusku do Koronowa (Crone a/Brahe), bardzo ładnie odciśnięty niecodzienny datownik TRUPPEN =ÜBUNGSPLATZ WARTHELAGER; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
27745

1915 widokówka datowana "d 1. 1915 rok" wysłana z Żyrardowa najpewniej w kopercie przez Polaka służącego w pododdziale carskiej 2 Armii, okrągła pieczęć formacyjna "... Запаснаго Магазина 2-й Армiи Печать для Пакиетовъ"; dobry stan zachowania.


80 PLN
27746

1915 kartka nadana z austriackiej poczty polowej nr 118 30.6.15 do Zabierzowa, stempel formacyjny "KOMENDA II-go Pułku I. BRYG. LEG. POLSK.".


70 PLN
SOLD
27747

1915 kartka z szpitala polowego w Teplicach, widokówka z pacjentami szpitala.


60 PLN
27748

1915 nalepki wydania naśladującego wydanie NKN z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana, ząbkowana podlepki, cięta bez gumy.


40 PLN
27749

1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana z pełną oryginalną gumą bez podlepek, cynkografia.


120 PLN
27750

1915 list służbowy nadany 22 listopada przez węgierską pocztę polową nr 41 z poczty etapowej Cesarsko - Królewskiej Grupy Dowódczej do Cesarsko - Królewskiej Komendy Klasztoru Jasna Góra, datownik TABORI POSTAHIVATAL 41, pieczęcie formacyjne, fotoatest Drzewiecki.


550 PLN
27751

1915 pamiątkowa grafika za datek 1 korony na wełnę dla Wojsk Polskich, na odwrocie stempel "Centralny Komitet Gwiazdkowy / dla LEGIONISTÓW / Kraków pl. Maryacki L. 9.".


500 PLN
27752

1915 kartka z poczty węgierskiej poczty polowej nr 163 w Kowlu do Budapesztu, stempel formacyjny "komenda stacyi etapowej / Legionów Polskich / w KOWLU" z orłem, ręczna cenzura.


200 PLN
SOLD
27753

1915 pokwitowanie "Kasa otrzymała" Polskiego Komitetu Narodowego w Krakowie, stempelki Składnicy wydawnictw N.K.N. i departamentu organizacyjnego.


400 PLN
27754

1915 kartka nadana z austriackiej poczty polowej nr 118 do Nowego Sącza, stempel formacyjny "I. Bryg. Piłsudskiego / Komenda II. komp 2/II p.p.".


200 PLN
27755

1915 Legion Ukraiński, list polecony ze Lwowa nadany 23.10.15 do dowództwa legionu Ukraińskiego w Wiedniu, stempel poczty przychodzącej Centrali Ukraińskiego legionu "Zentr. - Ltg. d. Ukr. Leg. / Eingang ________", stempel austriackiej cenzury i zalepka cenzorska ze Lwowa.


500 PLN
27756

1916 nalepki wydania naśladującego wydanie NKN z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, seria cięta.

Fi.7-10A
20 PLN
27757

1916 Enklawa Jasna Góra, służbowy list wartościowy wysłany z filii w Kielcach Handelsbanku w Łodzi do oddziału warszawskiego Kommerzbanku w Częstochowie za pośrednictwem austriackiego urzędu etapowego w Noworadomsku i Enklawy Jasna Góra, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Kielcach, bardzo rzadka całość w doskonałym stanie.

Fi.OA39
2 500 PLN
27758

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 27.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.8, skąd 7.10 ostatecznie wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 2.CEH; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy 2.11 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.69II 
80 PLN
27759

1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 9.8 z Mińska, przekazany poczcie polowej, kasowniki: "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN. W MIŃSKU" (ОБРАТНАЯ ПОЛ.ПОЧ.КОН. ВЪ МИНСКЬ) z wyróżnikiem "ż"(ж) z dnia 31.8; koperta po ocenzurowaniu zawartości i treści listu zabezpieczona lakowymi pieczęciami cenzury; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.69II 
200 PLN
27760

1916 kartka z Czech z poczty polowej w Velké Meziříčí do Krakowa, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.


10 PLN
27761

1916 koperta-formularz wysłana 18.V za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej nr.141 z Włodzimierza Wołyńskiego do Wiednia, czytelna odbitka stempelka formacyjnego "K.u.k. Mobiles Reserve Spital 1/7"; całość w doskonałym stanie zachowania;

1917 Legiony Polskie - formularz, wysłany 4.II z Dęblina do Krakowa za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempelek "POCZTA POLOWA 6 P.P. LEG.POL." - u Berka nieopisany !!! stempelek formacyjny "6. Pułk piechoty Leg.Pol.", obydwa stempelki odbite również na odwrocie; ciekawa treść! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


400 PLN
27762

1916 Legion Ukraiński - formularz poczty polowej, datowany 18.9 i wysłany ze szpitala polowego w miejscowości Rann a.d. Sawe (Styria) do Wiednia; ładna i czytelna fioletowa odbitka stempla formacyjnego: "K.k. ukrainisches Regiment No 1/ Batallion... Kompanie.../Ц.к. 1. полк Українських сiчових стрiлцiв Курiнь...", dodatkowo czarna pieczęć w ramce "Von der Armee im Felde"; tekst pisany po ukraińsku; walor w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
27763

1916 rosyjski formularz przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, datowany 12.V w obozie w miejscowości Mew w Turkiestanie, wysłany 17.7 z Taszkientu do Melk a/d Donau; stempelek cenzury rosyjskiej i austriackiej z Wiednia; dobry stan zachowania.


100 PLN
27764

1916 formularz wysłany 23.10 do Berlina za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 3 Dywizji Landwery, pieczęć formacyjna.


30 PLN
27765

1916 Legiony Polskie - I Brygada, węgierski formularz wysłany 17.VI ze sztabu za pośrednictwem poczty polowej 118 do Lwowa, stempel formacyjny "Komenda I Brygady Legionów Polskich" (Berek P15); walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).


75 PLN
SOLD
27766

1916 list polecony z austriackiej poczty polowej w Puławach.


50 PLN
SOLD
27767

1916 okupacja austro-węgierska Rumunii, widokówka (Belgrad) pisana po polsku przesłana 29.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Belgradzie do miejscowości Żurów, doskonała odbitka efektownej pieczęci formacyjnej "K.k. Ldst.Et.Baon 409. I.Komp.", dobry stan zachowania.


120 PLN
27768

1916 rzadki czysty formularz poczty polowej.


80 PLN
27769

1916 kartka nadana z austriackiej poczty polowej z Radomia na Morawy.


60 PLN
27770

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, patriotyczna widokówka wysłana 4.VII do Komendy Legionów Polskich na adres poczty polowej 355, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; stempel formacyjny z orłem "Batalion Uzupełniający No.III Legionów Polskich" (Berek P232), stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


500 PLN
27771

1916 Legiony Polskie - kwit wypłaty należności za "dostarczoną podwodę" Centralnego Biura Werbunkowego Legionów Polskich, wystawiony 29.XI na kwotę 7 Koron 20 halerzy przez oficera werbunkowego; efektowny stempelek formacyjny z orłem "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH Sandomierz" nieopisany u Berka!!! niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
27772

1916 formularz austro-węgierskiej poczty polowej datowany 27/9 z tekstem pisanym po polsku wysłany z miejscowości Piaski Wielkie do Tarnowa, trzywierszowa pieczęć formacyjna "Ersatzkompagnie Gr.Wachste beim Lst.Bez.Komdo.Nr.16 Krakau in Piaski Wielkie", dodatkowo stempelek "VON DER ARMEE IM FELDE", nadawcą listu jest Andrzej Bachleda; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
27773

1916 patriotyczna widokówka z wizerunkiem orła i tekstem pieśni "1914-1916 Przed Twe Ołtarze zanosim Błaganie: Ojczyznę Naszą racz nam wrócić, Panie!" wydana nakładem hrabiego Pruszyńskiego, wydrukowana w Odessie, treść napisana po polsku, wysłana 1.11 z Petersburga do miejscowości Kanawino, datownik odbiorczy КАНАВИНО НИЖЕГОР.; rzadki walor w słabym stanie zachowania.


200 PLN
27774

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, wydany staraniem lwowskiego Czerwonego Krzyża, napisy po polsku i rosyjsku, datowany 15.V, wysłany ze Lwowa do Charkowa; pieczęć "Sekcya wywiadowcza Czerw. Krzyża Lwów"; stempelek cenzury austro-węgierskiej we Wiedniu i rosyjskiej, rzadki walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia); temat - CZERWONY KRZYŻ.


160 PLN
27775

1916 kartka z Babic do poczty polowej 355 I Pułku V Szwadronu Ułanów Polskich, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Oświęcimia.


50 PLN
27776

1916 kartka z poczty etapowej 355 2.9.16 do Krakowa, stempel formacyjny "2. Pułk Legionów Polskich".


50 PLN
27777

1916 kartka z Rzeszowa do Jasła, stempel "Von der Armee / in Felde", stempel formacyjny "K. u. k. Bahnhofkommando / RZESZÓW" i stempel cenzury wojskowej z Rzeszowa.


50 PLN
27778

1916 korespondencja do rosyjskich jeńców w Austrii, specjalny formularz adresowany na austriacką pocztę polową 340 przesłany 8.10 ambulansem nr.20 relacji Rostów-Charków - owalny datownik РОСТОВЪ 20 ХАРКОВЪ z wyróżnikiem " Г.", prostokątny stempelek cenzury rosyjskiej i dwa trójkątne cenzury austriackiej z Wiednia, przesyłka dosłana do szpitala polowego w Kowlu - czerwona adnotacja "Feldlazaret 1/13 Kowel"; całość w nieznacznie słabszym stanie zachowania.


120 PLN
27779

1916 czyta kartka austriackiej poczty polowej.


20 PLN
27780

1916 kartka od żołnierza polskiego internowanego w Austrii pisana po polsku do Wiednia.


40 PLN