The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27781

1916 Komitet Polski w Sztokholmie, rosyjska karta użyta jako formularz po zakreśleniu rosyjskich elementów wysłany z Polskiego Komitetu w Sztokholmie, bardzo rzadki stempelek "KOMITET POLSKI / w STOCKHOLMIE", stempel austriackiej cenzury wojskowej ze Stanisławowa.


350 PLN
27782

1916 Legiony Polskie czysty formularz kartki poczty polowej.


240 PLN
SOLD
27783

1916 kartka z austriackiej poczty polowej nr 118 do Lublina, stempel formacyjny "KOMENDA 4 KOMPANII / V BAONU" z orłem legionowym.


200 PLN
27784

1916 kartka na formularzu legionowym nadana z poczty polowej nr 355 do Krakowa, stempel formacyjny "Legion Polski / Pułk 2. Baon III / Komp. 9".


200 PLN
27785

1916 kartka z poczty etapowej nr 186 z Krakowa do Nowego Sącza, pieczęć "LEGIONSOFFIZIER in KRAKAU / k.u.k. Platzkommando ...".


200 PLN
27786

1916 kartka nadana w poczcie etapowej nr 355 do Krakowa, stempel formacyjny "Legion Polski / Pułk 2. Baon III. / Komp. 9.".


70 PLN
SOLD
27787

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wartościowy (50 rubli) wysłany 27.6 z Sewastopola, przesyłka zabezpieczona pięcioma pieczęciami lakowymi; niebieska nalepka dla krajowych przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką; na odwrocie stempel tranzytowy Piotrogrodu z datą 1.VII; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65II, 72II 
200 PLN
27788

1917 kartka od jeńca wojennego porucznika Bogusława Wszeticzki 22.2.17 do Wiednia, stempel rosyjskiej cenzury - cenzor nr 200 i dodatkowo stempel cenzora nr 22 plus stempel cenzury w Wiedniu.


40 PLN
27789

1917 Szczypiorno - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży; widokówka datowana 12.IX, wysłana z obozu do miejscowości Końskie, okrągły stempelek niemieckiej cenzury obozowej "KRIEGSGEFANGENEN LAGER SKALMIERZYCE" z parafką cenzora i trójkątny austriacki cenzury wiedeńskiej, zwraca uwagę droga pocztowa przesyłki!!! bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


1 200 PLN
27790

1917 sekretnik z hasłem propagandowym "Bahn frei für die Tapferen!", wysłany 3.I do miejscowości Stendal za pośrednictwem poczty polowej 4 Dywizji Landwery; pieczęć formacyjna.


80 PLN
27791

1917 część informacyjna podwójnego formularza "Sekcyi wywiadowczej" krakowskiego oddziału Krajowego Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża, wysłana 29.III z Krakowa do miejscowości Chrość, przesyłka urzędowo zwolniona od opłaty pocztowej: "Rzecz urzęd. wojsk. sanit. Rozp./ Min. handlu L.2399. Dz. rozp./ c.k. poczty L.16 ex 1881."; okrągła pieczęć z symbolem czerwonego krzyża "SEKCYA WYW. CZERW. KRZYŻA KRAKÓW"; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


250 PLN
27792

1917 formularz rosyjskiej poczty polowej wysłany 9.XI ze Smoleńska do głównego lekarza 421 Transportu Sanitarnego dotyczący rannego żołnierza, pieczęć szpitala miejskiego z symbolem Czerwonego Krzyża, stempel kancelaryjny 421 Transportu Sanitarnego z datą 20.XI; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


120 PLN
27793

1917 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, pisany po polsku, datowany 10.III, wysłany z obozu do Chrzanowa, stempelek cenzury rosyjskiej w Irkucku i austriackiej z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


80 PLN
27794

1917 Rosja, korespondencja do Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża w Genewie, zwolniony od opłaty list polecony wysłany 15.4 z miejscowości Rubanowka (РУБАНОВКА ТАВР.) w guberni tauryjskiej; przesyłka ocenzurowana w Odessie, stempelek cenzora nr.145 z dostawioną datą 24.APR.1917; kasownik odbiorczy Genewa 13.VII; zwracają uwagę specjalne metalowe zszywki do zamknięcia skontrolowanego listu; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
27795

1917 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku i francusku, pisany po polsku, wysłany 25.9 z obozu w Orenburgu do Krakowa; cenzura rosyjska i austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


100 PLN
27796

1917 Legiony Polskie - list gończy za dezerterem z Grupy Pułkownika Zielińskiego, wysłany 27.II za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempel nagłówkowy "SĄD KOMENDY GRUPY LEGIONÓW POLSKICH Pułkownika ZIELIŃSKIEGO" (Berek P93), na odwrocie dwa owalne stemple formacyjne z orłem: "KOMENDA 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU" u Berka nieopisanego!!! i "KOMENDA BAONU Nr.1, PUŁKU 2. I LEG. POLSKI" (Berek P106), dodatkowo pieczęć kancelaryjna Komendy 2 pułku piechoty; przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; niecodzienna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN
27797

1917 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 14.III za pośrednictwem poczty polowej 378 do Oświęcimia; ładnie odbita pieczęć formacyjna: "PUŁK IV-ty LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P159) i słabiej widoczna: "III Batalion 4.pułku piechoty/ Legion Polski" - nieopisana u Berka!!! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.18
150 PLN
27798

1917 list do Berlina wysłany 5.2 ze szpitala wojskowego im. królowej Blanki Kastylijskiej za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 403, pieczęć nagłówkowa jednostki.


80 PLN
27799

1917 Legiony Polskie - ewidencja przekazów pieniężnych (Abgabekonsignation über Postanweisungen) wysłanych 17.III z Tomaszowa do Zamościa, datownik urzędu etapowego (TOMASZOW KREIS TOMASZOW); efektowna trzywierszowa pieczęć formacyjna z orłem "KOMISARYAT WERBUNKOWY DO ARMII POLSKIEJ w Tomaszowie Lubelskim" nieopisana u Berka !!! dodatkowo stempel "Likwidujący oficer rachunkowy" z sygnaturą i jednowierszowy stempel urzędu pocztowego; unikalny walor wewnątrzpocztowy w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN
27800

1917 dekoracyjna widokówka z dopłatą na fundusz inwalidzki dla weteranów 91 pułku piechoty "IR 19 INVALIDENFOND ROKKANTALAP" wysłana 4.II za pośrednictwem poczty polowej 296 (datownik z wyróżnikiem "b") do Wiednia przez Polaka służącego w armii austriackiej; okrągła pieczęć formacyjna z godłem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


80 PLN
27801

1917 list od jeńca wojennego z Ostrowy Tuszowickiej nadany w Mielcu do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, stempel cenzury i stemple odbiorcze na odwrocie.


100 PLN
27802

1917 kartka od polskiego jeńca wojennego z Saratowa 21.12.17 do Trzebini, adnotacja "przyszła 6.6.918", stempel rosyjskiej cenzury i trójkątny stempel austriackiej cenzury w Wiedniu.


40 PLN
SOLD
27803

1917 kartka od polskiego jeńca wojennego z Saratowa do Trzebini, stemple rosyjskiej cenzury i trójkątny stempel austriackiej cenzury w Wiedniu.


40 PLN
27804

1917 kartka z Wiednia z punktu rejestracyjnego jeńców wojennych z informacją dla rodziny w Trzebini.


40 PLN
27805

1917 kartka z biura wiadomości o jeńcach Towarzystwa czerwonego Krzyża ze Lwowa z informacją dla rodziny w Trzebini, ciekawa kartka formularz.


60 PLN
27806

1917 kartka niemieckiego zastępczego oddziału lotniczego z Schneidemühl (Piła) do Niemiec, widokówka z Piły.


80 PLN
27807

1917 kartka austriackiej poczty polowej nr 407 do Nowego Sącza, stempel formacyjny "K. u. k. 90. Infanterietruppendivision".


35 PLN
27808

1917 kartka pisana po polsku z austriackiej poczty polowej nr 407 do Nowego Sącza, stempel formacyjny "Munitionsparkkommando / der k. u. 90ITD".k.


30 PLN
27809

1917 pocztówka z widokiem dworca w Baranowiczach wysłana 14.10.17 z 3. pułku II Brygady Legionów podczas pobytu w Baranowiczach do Tarnowca, datownik FELDPOSTAMT 378, stempel formacyjny "3. Pułk / Legionów Polskich".


70 PLN
27810

1917 kartka z jednostki wojskowej w Modlinie na Śląsk, stempel formacyjny "PUŁK I. BRYG. LEG. POLSKICH", stempel cenzurowano.


80 PLN
27811

1917 kartka pocztowa wysłana z poczty polowej nr 378 do Krakowa, stempel formacyjny "KANCELARYA RACHUNKOWA 2. PUŁKU LEGIONÓW POLSKICH" z orłem Legionowym, widokówka z Warszawy.


200 PLN
27812

1917 kartka z poczty polowej 378 wysłana 10.11.17 do Warszawy, stempelek formacyjny "Dowództwo III Batalionu 2 p. piechoty WOJSK POLSKICH " z orłem, znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.


120 PLN
27813

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie (Fi.4000.-), częściowo na wycinkach, gwarancja Włodarski, Schmutz, Mikstein i Krawczyk, 10/7 kop. kasowany przez kreślenie Jungjohann BPP, Schmutz, Rachmanow i trzy ostatnie, w tym piękny wycinek z ciętym za 70 kop., Schmutz.

Fi.1-11
2 600 PLN
27814

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, czysta seria w bardzo ładnym stanie z minimalnymi, albo wręcz niewidocznymi śladami po podlepkach, gwarancja Gryżewski, Rachmanow, Petriuk, Mikstein, Łaszkiewicz, Perzyński, najważniejsze znaczki za 10/7 kop. gwarancja Rachmanow, Petriuk i cięty za 70 kop. Gryżewski, Łaszkiewicz i Perzyńsk1.

Fi.1-11
4 200 PLN
27815

1918 seria I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego na wycinkach, gwarancja Jungjohann.

Fi.1-11
3 600 PLN
27816

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. - dwa czworobloki rozdzielone międzypolem złożone wzdłuż jego krawędzi (Fi.1600.-), z czytelnym kasownikiem poczty polowej na marginesie, gwarancja.

Fi.6
800 PLN
27817

1918 poczta I Polskiego Korpusu ge. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja.

Fi.6
25 PLN
27818

1918 pierwsze wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, poziome złamanie widoczne od strony gumowanej, gwarancja Schmutz.

Fi.9
25 PLN
27819

1918 poczta I Polskiego Korpusu ge. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja.

Fi.9
25 PLN
27820

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 70 kop. z nadrukiem typu I, znaczek użyty jako opłata fiskalna unieważniony przez kreślenie niebieską kreską, dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz.

Fi.11
1 200 PLN