Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
31262 |
1971 statki pod polską banderą, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie. | 40 PLN | 40 PLN | |
31277 |
1971 XI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Szczecinie, blok ostemplowany okolicznościowo 10.11 na kopercie. | 20 PLN | 20 PLN | |
31289 |
1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką. | 20 PLN | 20 PLN | |
31331 |
1973 polska motoryzacja, znaczek z błędem "żółta kreska z lewej strony auta", gwarancja i opis Walocha. | 30 PLN | 30 PLN | |
31346 |
1974 karnet - "V KONGRES ZBoWiD" - komplet: okolicznościowa koperta, legitymacja uczestnika i dwa zaproszenia na kolejne dni kongresu. | 120 PLN | 120 PLN | |
31347 |
1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, znaczki za 4,90 zł w czworobloku, prawy dolny z błędem "uszkodzone P w POLSKA" na poz.50; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 80 PLN | 72 PLN | |
31360 |
1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2175 + 4x2185) zawierający znaczki z serii X Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Lublinie i XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodnictwa w Warszawie (ogórki); czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
31361 |
1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2246 + 4x2247) zawierający znaczki z serii telewizyjne filmy dziecięce; czyste, dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
31363 |
1975 nowodruk z okazji XXV-lecia PZF. | 15 PLN | 15 PLN | |
31372 |
1975 Międzynarodowy Rok Ochrony Zabytków, pasek znaczków z rolki do automatów. | 120 PLN | 120 PLN | |
31374 |
1975 XII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Łódź '75", arkusz czysty (3 sektor). | 80 PLN | 80 PLN | |
31391 |
1976 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Interphil 76 w Filadelfii, arkusz sprzedażny. | 50 PLN | 50 PLN | |
31427 |
1978 lotnictwo współczesne, parka znaczków za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
31440 |
1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk w formie bloku typu I - cyfry groteskiem. | 160 PLN | 144 PLN | |
31483 |
1979 Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków w Lublinie, arkusz sprzedażny. | 40 PLN | 75 PLN | |
31493 |
1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie. | 100 PLN | 90 PLN | |
31496 |
1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO". | 20 PLN | 20 PLN | |
31511 |
1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, znaczek z błędem "krótszy kijek". | 20 PLN | 20 PLN | |
31538 |
1981 działacze polskiego ruchu robotniczego, pasek znaczków z arkusza z przesuniętą perforacją, fotoatest z opisem Wysocki. | 625 PLN | 565 PLN | |
31592 |
1982 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Syrii. | 15 PLN | 15 PLN | |
31610 |
1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, blok skasowany stemplem okolicznościowym "750 LAT TORUNIA", pełna guma; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
31617 |
1984 XIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Sarajewie i XXIII Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, seria w 30-znaczkowy arkuszach sprzedażnych, czyste; bardzo dobry stan zachowania (arkusze nie zgięte, ani nie złamane). | 800 PLN | 720 PLN | |
31619 |
1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste. | 30 PLN | 30 PLN | |
31636 |
1985 wydawnictwo podziemnej Solidarności. | 30 PLN | 30 PLN | |
31641 |
1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, czworoblok z górnym marginesem znaczków za 25 zł, lewy dolny z błędem na poz.7 "żółta plama na spodenkach" występującym w części nakładu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 45 PLN | |
31656 |
1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera k W Polska". | 10 PLN | 10 PLN | |
31664 |
1987 sportowe sukcesy Polaków, znaczek z silnie przesuniętą w pionie perforacją poziomą, ładny narożnikowy egzemplarz doskonale prezentujący błąd. | 300 PLN | 310 PLN | |
31687 |
1988 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z przesuniętym drukiem głowy, gwarancja. Błąd występuje w dwóch odmianach - przesunięcia w poziomie i przesunięcia w pionie. O ile przesunięcie w poziomie jest silniejsze to rzadsze jest przesunięcie druku w pionie. | 125 PLN | 125 PLN | |
31691 |
1988 Ważki polskie, znaczek za 15 zł (ważka czteroplama) z błędem "ścięty nosek 1" na poz.27; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 40 PLN | 40 PLN | |
31705 |
1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z podobizna Wojciecha Korfantego bez druku barwy czerwonej i czarnej. | 500 PLN | 530 PLN | |
31726 |
1989 poczet królów i książąt polskich, arkusz sprzedażny złożony w połowie. | 60 PLN | 60 PLN | |
31727 |
31765 |
1989 20. rocznica pierwszego lądowania na księżycu, ząbkowany blok z błędem "żółta plama miedzy nogami kosmonauty". | 20 PLN | 20 PLN | |
31814 |
1991 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym w dół, rzadkie w tym wydaniu. | 50 PLN | 50 PLN | |
31818 |
1991 750. rocznica bitwy pod Legnicą, znaczek bez druku nominału i z przesuniętymi napisami. | 350 PLN | 315 PLN | |
31832 |
1991 Światowa Wystawa Filatelistyczna PHILA NIPPON '91, blok z przesuniętym w lewo drukiem hologramu. | 175 PLN | 175 PLN | |
31840 |
1992 Rok historii Armii Krajowej, arkusz sprzedażny. | 60 PLN | 117 PLN | |
31907 |
1995 Boże Narodzenie, dwie parki znaczków za 35 i 45 gr. z nadrukiem WZÓR. | 20 PLN | 20 PLN | |
32024 |
2010 150 lat polskiego znaczka pocztowego, blok z limitowanej edycji z dodatkowym nadrukiem z okazji 60-lecia Polskiego Związku Filatelistów. | 35 PLN | 35 PLN | |
32032 |
2011 100. rocznica urodzin Stefana Kisielewskiego, karnet Poczty Polskiej zawierający znaczek i kopertę pierwszego dnia obiegu. | 50 PLN | 50 PLN |