Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
32978 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Zawiercia. | 60 PLN | 54 PLN | |
32988 |
1918 wydanie warszawskie PP/GGW - karta za 15/10 fen z nadrukiem wysłana 29.12 z Warszawy do miejscowości Mrozy, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - datownikiem niemieckim WARSCHAU, datownik odbiorczy Kałuszyna, pełna treść; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 300 PLN | 270 PLN | |
32991 |
1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 12, gwarancja Pelczar. | 80 PLN | 80 PLN | |
32998 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy. | 150 PLN | 135 PLN | |
33000 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, rzadki sekretnik w doskonałym stanie. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
33007 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 z koniczynką zamiast rombu, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
33009 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
33012 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96 - koniczynka zamiast rombu. | 80 PLN | 100 PLN | |
33032 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 81 - fantazyjna czcionka nominału, ładny abklacz. | 120 PLN | 108 PLN | |
33048 |
1919 wydanie krakowskie, całostka (część I całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 84. | 90 PLN | 81 PLN | |
33075 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | 650 PLN | 585 PLN | |
33081 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 55 PLN | 55 PLN | |
33088 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II. | 700 PLN | 630 PLN | |
33089 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II. | 250 PLN | 250 PLN | |
33092 |
1919 wydanie krakowskie, formularz przekazu paczkowego. | 300 PLN | 250 PLN | |
33101 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym. | 30 PLN | 30 PLN | |
33103 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym. | 40 PLN | 40 PLN | |
33117 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 11.XI.22 z Krakowa do Łodzi, na odwrocie wyliczenia opłaty; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
33122 |
1921 kartka z Krakowa do Wrocławia. | 20 PLN | 18 PLN | |
33133 |
1921 pokwitowanie telegraficzne w małym formacie. | 80 PLN | 72 PLN | |
33138 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z Posady Olchowskiej. | 30 PLN | 27 PLN | |
33141 |
1922 pokwitowanie telegraficzne. | 70 PLN | 75 PLN | |
33142 |
1922 pokwitowanie telegraficzne w małym formacie z nadrukiem nowej wartości dla urzędów na Górnym Śląsku, gwarancja Pelczar. | 800 PLN | 800 PLN | |
33143 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem nowej wartości dla urzędów na Górnym Śląsku, gwarancja Pelczar. | 700 PLN | 620 PLN | |
33146 |
1923 pokwitowanie telegraficzne. | 80 PLN | 80 PLN | |
33172 |
1930 kartka do korespondencji wydawnictwa "Płomyk" w Warszawie. | 40 PLN | 40 PLN | |
33175 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisane w monografii P.Pelczara "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Królewska Huta. | 50 PLN | 50 PLN | |
33176 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisane w monografii P.Pelczara "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców - Piaskowa Skała. | 50 PLN | 65 PLN | |
33179 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931,lekko zagięty prawy dolny róg. | 80 PLN | 80 PLN | |
33181 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 11, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 90 PLN | 105 PLN | |
33182 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 13, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 90 PLN | 151 PLN | |
33183 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 20, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 90 PLN | 90 PLN | |
33184 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 24, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 90 PLN | 135 PLN | |
33185 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 90 PLN | 105 PLN | |
33186 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie typograficzne, gwarancja Pelczar. | 450 PLN | 620 PLN | |
33187 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie typograficzne, gwarancja Pelczar. | 450 PLN | 460 PLN | |
33189 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 z obiegu pocztowego, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka. | 60 PLN | 60 PLN | |
33190 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka. | 250 PLN | 250 PLN | |
33191 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka. | 250 PLN | 291 PLN | |
33205 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura długa. | 35 PLN | 35 PLN |