Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
33644 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 15 i ilustracją 21. | 80 PLN | 80 PLN | |
33653 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 15 (pominiętym w katalogu) i hasłem propagandowym 16c w barwie czerwonej, ilustracja 3. | 250 PLN | 225 PLN | |
33688 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 12. | 45 PLN | 45 PLN | |
33691 |
33693 |
1950 groszy, koperta z lokalnym nadrukiem groszy z Wielkiej Wsi typ 27B w barwie fioletowej. | 120 PLN | 120 PLN | |
33694 |
1950 groszy, koperta z hasłem propagandowym B i nadrukiem groszy typ 23 w barwie fioletowej. | 50 PLN | 50 PLN | |
33703 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 21 w barwie fioletowej. | 40 PLN | 40 PLN | |
33711 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 18B w barwie fioletowej. | 24 PLN | 24 PLN | |
33713 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 18 w barwie fioletowej. | 30 PLN | 35 PLN | |
33726 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 21 w barwie fioletowej. | 35 PLN | 40 PLN | |
33727 |
1950 groszy, całostka z hasłem propagandowym 19 i nadrukiem groszy typ 23 w barwie czarnej. | 25 PLN | 25 PLN | |
33728 |
1950 groszy, całostka z hasłem propagandowym 18a i nadrukiem groszy typ 11 w barwie fioletowej. | 30 PLN | 30 PLN | |
33739 |
1952 Bolesław Bierut, koperta z sygnaturą XI-51 i hasłem propagandowym H. | 20 PLN | 20 PLN | |
33746 |
1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.252.-). | 220 PLN | 220 PLN | |
33752 |
1952 wycofana koperta 12I drukowana z X walca z hasłem propagandowym A "Przed wsią polską ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; dobry stan zachowania (Fi.120.-). | 120 PLN | 108 PLN | |
33755 |
1953 wydanie pomocnicze, nadruk stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR" na kopercie na której w związku z podwyższeniem taryfy pocztowej zarządzeniem Ministra P.i T. z 5.I.1953 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 20 groszy, papier szarawo-biały, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe D. | 160 PLN | 144 PLN | |
33759 |
1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym C, napis na klapie typ 1. | 30 PLN | 30 PLN | |
33784 |
1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr", fioletowy stempelek typu 12 (Warszawa okręgowa) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 18b; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
33788 |
1955 Pomnik Kopernika w Warszawie, karta o sygnaturze III.55. | 20 PLN | 20 PLN | |
33789 |
1955 pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, całostka z sygnaturą I.56. | 40 PLN | 40 PLN | |
33794 |
1956 pomnik Mikołaja Kopernika w warszawie, całostka z sygnaturą XII.55. | 50 PLN | 50 PLN | |
33806 |
1958 komplet trzech tomów monografii autorstwa Stanisława Żółkiewskiego "Całostki polskie oraz mające obieg na ziemiach polskich / koperty i sekretniki pocztowe" do 1961 roku, tablice z czarno - białymi ilustracjami. | 160 PLN | 160 PLN | |
33816 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą V.62. | 50 PLN | 50 PLN | |
33817 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą I.62. | 50 PLN | 50 PLN | |
33818 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą VIII.61. | 50 PLN | 50 PLN | |
33820 |
33822 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą III.60. | 30 PLN | 30 PLN | |
33824 |
33825 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą XII.60. | 50 PLN | 50 PLN | |
33827 |
33831 |
1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Warszawa, karta o sygnaturze I.62, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
33835 |
33836 |
33844 |
1961 panorama Kalisza, koperta z sygnaturą V.61. | 40 PLN | 40 PLN | |
33850 |
1962 75-lecie języka Esperanto, komplet 2 kart (Fi.32.-). | 30 PLN | 27 PLN | |
33872 |
1967 całostki, rocznik: 4 koperty i 51 kart w tym Cp316III (Fi.259,50). | 140 PLN | 126 PLN | |
33879 |
1967 Jacht na jeziorach mazurskich, sygnatura VI.72, karta z nadrukowanym na zlecenie CRS "Samopomoc Chłopska" na stronie korespondencyjnej wykazu podstawowego asortymentu nawozów sztucznych z cenami. | 40 PLN | 40 PLN | |
33896 |
1970 całostki, rocznik: 4 koperty i 44 karty w tym 437I (Fi.187.-). | 70 PLN | 63 PLN | |
33897 |
1970 VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, koperta z sygnaturą I.71. | 50 PLN | 50 PLN | |
33898 |
1970 VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, koperta z sygnaturą IV.71. | 50 PLN | 55 PLN |