Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
29400

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

40 PLN36 PLN
29402

1947 kultura polska, narożny ośmioblok.

20 PLN20 PLN
29403

1947 kultura polska, narożny dziesięcioblok.

20 PLN20 PLN
29408

30 PLN27 PLN
29410

20 PLN18 PLN
29414

1947 kultura polska, parka z numerem walca na dolnym marginesie.

25 PLN22 PLN
29419

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

30 PLN30 PLN
29436

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

20 PLN18 PLN
29443

1947 Kultura Polska (II) - brat Albert, czworoblok legitymacyjny znaczków za 2 zł. w intensywnym kolorze pomarańczowym, drukowany z walca N.2 W.IV - oznaczenie znajduje się przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu; co bardzo rzadkie z podwójnym "abklatschem" części rysunku i oznaczeń walca, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany.

800 PLN700 PLN
29445

20 PLN18 PLN
29448

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

20 PLN18 PLN
29450

1947 kultura polska, znaczek z podwójnym ząbkowaniem pionowym na prawym marginesie, gwarancja Walocha.

75 PLN75 PLN
29452

20 PLN20 PLN
29457

1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok legitymacyjny znaczków za 10 zł. w kolorze niebieskim, drukowany z walca N.2 W.I - oznaczenie znajduje się po 10 i po 100 znaczku w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" rysunku i oznaczeń na całej powierzchni, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany

800 PLN700 PLN
29460

35 PLN31 PLN
29475

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, wieloblok z poz. 80/95, znaczek z poz. 83 z błędem "występ w prawej belce", z poz. 84 z błędem "uszkodzona litera C", z poz. 85 z błędem "występ w prawej belce", z poz. 91 z błędem "plama pod belką", z poz. 92 z błędem "uszkodzona litera L", gwarancja i opis Walocha.

160 PLN144 PLN
29479

1947 przedrukowe wydania lotnicze, parka znaczków z poz. 78-79, lewy znaczek z błędem "łącznik miedzy ZŁ i przekreślony pomnik", prawy znaczek z błędem "ścieniona poprzeczka Ł", gwarancja z oznaczeniem Walocha.

100 PLN90 PLN
29480

1947 przedrukowe wydania lotnicze, parka znaczków z poz. 33-34, lewy znaczek z błędem "występna prawej dolnej belce", prawy znaczek z błędem "występ pod C", gwarancja z oznaczeniem Walocha.

100 PLN90 PLN
29481

1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 38 z błędem "plama pod lewą dolną belką", gwarancja z oznaczeniem Walocha.

40 PLN36 PLN
29493

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, prawy znaczek z błędem "lewa belka z kreseczką", gwarancja Kalinowski.

50 PLN50 PLN
29494

1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 43 z błędem "lewa belka z kreseczką", gwarancja i oznaczenie Walocha.

40 PLN45 PLN
29496

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, lotniczy list polecony z Leszna do Kanady.

100 PLN100 PLN
29498

1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 1 z usterką znaczka podstawowego "plama przy dziobie orła", gwarancja i oznaczenie Walocha.

100 PLN90 PLN
29501

1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 40 z błędem "ścięta belka", gwarancja i oznaczenie Walocha.

50 PLN50 PLN
29510

1947 brat Albert, wydanie z dopłatą na "pomoc zimową", znaczek za 2+18 zł. z błędem na poz.20 "jasna plama po 1947", gwarancja i opis Krawczyk.

30 PLN30 PLN
29530

1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek z podwójną perforacja pionową, gwarancja Schmutz. Makulatura niegumowana, do tej pory niekatalogowana. Mimo że znaczek Fi 447 jest na cenzurowanym przez zbieraczy z uwagi na przedostanie się formy drukarskiej w ręce prywatne, to w dalszym ciągu znaczek został wydany normalnie i mamy do czynienia z "normalnymi" błędami na nim.

100 PLN100 PLN
29536

1948 100-lecie Wiosny Ludów, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

25 PLN40 PLN
29539

1948 Wiosna Ludów, 35 zł - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 28.4 w Warszawie, kasownik odbiorczy.

20 PLN20 PLN
29557

1948 list polecony z Ostrowite koło Jabłonowa Pomorskiego do Suszu, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN45 PLN
29562

1948 Bolesław Bierut, 2 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania (pionowa perforacja między znaczkami rozdarta od dołu do połowy dolnego znaczka).

50 PLN50 PLN
29662

1948 Kultura Polska, blok z 3 sektora w arkuszu drukarskim w ładnym stanie.

600 PLN540 PLN
29669

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w ładnym stanie.

1 000 PLN1 000 PLN
29670

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok na lotniczym liście poleconym z pierwszego dnia obiegu z Warszawy do USA, na odwrocie stemple odbiorcze, niski numer bloku 00476.

1 200 PLN1 080 PLN
29686

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w blokach legitymacyjnych.

150 PLN135 PLN
29722

1950 groszy, front poleconego listu firmowego z Rogoźna do Poznania opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 20 w kolorze liliowym.

20 PLN20 PLN
29723

1950 groszy, list firmowy z Łodzi do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukami groszy typ 7 i typ 6 w barwie czerwonej.

100 PLN100 PLN
29737

1950 groszy, front firmowego listu poleconego z Kłodzka do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

20 PLN18 PLN
29780

1950 groszy, list polecony z Gdyni do Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w barwie fioletowej.

50 PLN40 PLN
29836

1950 polecony list firmowy z frakturą mechaniczną Polimex Warszawa oraz z doklejonym znaczkiem pocztowym.

40 PLN40 PLN
29846

1950 "groszy" NADRUK PRYWATNY w typie nadruku 24 - o wymiarach 13x1,7mm - częściowo odciśniętym na kopercie, list polecony ofrankowany znaczkami za 25 zł z Bierutem (staloryt) i odbudowa Warszawy z czerwonymi nadrukami, wysłany 17.XII z Otwocka do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Krawczyk.

600 PLN600 PLN