Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
29400 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | 40 PLN | 36 PLN | |
29402 |
1947 kultura polska, narożny ośmioblok. | 20 PLN | 20 PLN | |
29403 |
1947 kultura polska, narożny dziesięcioblok. | 20 PLN | 20 PLN | |
29408 |
1947 Kultura polska (I + II), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, miejscowy list polecony przesłany 16.6.48 w miejscowości Starachowice-Wierzbnik, stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy z 17.6; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 27 PLN | |
29410 |
1947 Kultura polska (I), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony, wysłany 18.8 z miejscowości Sędziszów k.Ropczyc do Warszawy, kasownik odbiorczy. | 20 PLN | 18 PLN | |
29414 |
1947 kultura polska, parka z numerem walca na dolnym marginesie. | 25 PLN | 22 PLN | |
29419 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | 30 PLN | 30 PLN | |
29436 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | 20 PLN | 18 PLN | |
29443 |
1947 Kultura Polska (II) - brat Albert, czworoblok legitymacyjny znaczków za 2 zł. w intensywnym kolorze pomarańczowym, drukowany z walca N.2 W.IV - oznaczenie znajduje się przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu; co bardzo rzadkie z podwójnym "abklatschem" części rysunku i oznaczeń walca, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany. | 800 PLN | 700 PLN | |
29445 |
29448 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | 20 PLN | 18 PLN | |
29450 |
1947 kultura polska, znaczek z podwójnym ząbkowaniem pionowym na prawym marginesie, gwarancja Walocha. | 75 PLN | 75 PLN | |
29452 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | 20 PLN | 20 PLN | |
29457 |
1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok legitymacyjny znaczków za 10 zł. w kolorze niebieskim, drukowany z walca N.2 W.I - oznaczenie znajduje się po 10 i po 100 znaczku w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" rysunku i oznaczeń na całej powierzchni, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany | 800 PLN | 700 PLN | |
29460 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | 35 PLN | 31 PLN | |
29475 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, wieloblok z poz. 80/95, znaczek z poz. 83 z błędem "występ w prawej belce", z poz. 84 z błędem "uszkodzona litera C", z poz. 85 z błędem "występ w prawej belce", z poz. 91 z błędem "plama pod belką", z poz. 92 z błędem "uszkodzona litera L", gwarancja i opis Walocha. | 160 PLN | 144 PLN | |
29479 |
1947 przedrukowe wydania lotnicze, parka znaczków z poz. 78-79, lewy znaczek z błędem "łącznik miedzy ZŁ i przekreślony pomnik", prawy znaczek z błędem "ścieniona poprzeczka Ł", gwarancja z oznaczeniem Walocha. | 100 PLN | 90 PLN | |
29480 |
1947 przedrukowe wydania lotnicze, parka znaczków z poz. 33-34, lewy znaczek z błędem "występna prawej dolnej belce", prawy znaczek z błędem "występ pod C", gwarancja z oznaczeniem Walocha. | 100 PLN | 90 PLN | |
29481 |
1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 38 z błędem "plama pod lewą dolną belką", gwarancja z oznaczeniem Walocha. | 40 PLN | 36 PLN | |
29493 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, prawy znaczek z błędem "lewa belka z kreseczką", gwarancja Kalinowski. | 50 PLN | 50 PLN | |
29494 |
1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 43 z błędem "lewa belka z kreseczką", gwarancja i oznaczenie Walocha. | 40 PLN | 45 PLN | |
29496 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, lotniczy list polecony z Leszna do Kanady. | 100 PLN | 100 PLN | |
29498 |
1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 1 z usterką znaczka podstawowego "plama przy dziobie orła", gwarancja i oznaczenie Walocha. | 100 PLN | 90 PLN | |
29501 |
1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 40 z błędem "ścięta belka", gwarancja i oznaczenie Walocha. | 50 PLN | 50 PLN | |
29510 |
1947 brat Albert, wydanie z dopłatą na "pomoc zimową", znaczek za 2+18 zł. z błędem na poz.20 "jasna plama po 1947", gwarancja i opis Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
29530 |
1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek z podwójną perforacja pionową, gwarancja Schmutz. Makulatura niegumowana, do tej pory niekatalogowana. Mimo że znaczek Fi 447 jest na cenzurowanym przez zbieraczy z uwagi na przedostanie się formy drukarskiej w ręce prywatne, to w dalszym ciągu znaczek został wydany normalnie i mamy do czynienia z "normalnymi" błędami na nim. | 100 PLN | 100 PLN | |
29536 |
1948 100-lecie Wiosny Ludów, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | 25 PLN | 40 PLN | |
29539 |
1948 Wiosna Ludów, 35 zł - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 28.4 w Warszawie, kasownik odbiorczy. | 20 PLN | 20 PLN | |
29557 |
1948 list polecony z Ostrowite koło Jabłonowa Pomorskiego do Suszu, na odwrocie stempel odbiorczy. | 50 PLN | 45 PLN | |
29562 |
1948 Bolesław Bierut, 2 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania (pionowa perforacja między znaczkami rozdarta od dołu do połowy dolnego znaczka). | 50 PLN | 50 PLN | |
29662 |
1948 Kultura Polska, blok z 3 sektora w arkuszu drukarskim w ładnym stanie. | 600 PLN | 540 PLN | |
29669 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w ładnym stanie. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
29670 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok na lotniczym liście poleconym z pierwszego dnia obiegu z Warszawy do USA, na odwrocie stemple odbiorcze, niski numer bloku 00476. | 1 200 PLN | 1 080 PLN | |
29686 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w blokach legitymacyjnych. | 150 PLN | 135 PLN | |
29722 |
1950 groszy, front poleconego listu firmowego z Rogoźna do Poznania opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 20 w kolorze liliowym. | 20 PLN | 20 PLN | |
29723 |
1950 groszy, list firmowy z Łodzi do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukami groszy typ 7 i typ 6 w barwie czerwonej. | 100 PLN | 100 PLN | |
29737 |
1950 groszy, front firmowego listu poleconego z Kłodzka do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym. | 20 PLN | 18 PLN | |
29780 |
1950 groszy, list polecony z Gdyni do Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w barwie fioletowej. | 50 PLN | 40 PLN | |
29836 |
1950 polecony list firmowy z frakturą mechaniczną Polimex Warszawa oraz z doklejonym znaczkiem pocztowym. | 40 PLN | 40 PLN | |
29846 |
1950 "groszy" NADRUK PRYWATNY w typie nadruku 24 - o wymiarach 13x1,7mm - częściowo odciśniętym na kopercie, list polecony ofrankowany znaczkami za 25 zł z Bierutem (staloryt) i odbudowa Warszawy z czerwonymi nadrukami, wysłany 17.XII z Otwocka do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Krawczyk. | 600 PLN | 600 PLN |