Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
44889 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.1000.-), gwarancja Krawczyk,. | 850 PLN | 850 PLN | |
44897 |
1935 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "doniczki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 1 II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; karta firmowa "Aleksander Spiro Transporty Międzynarodowe GDAŃSK/DANZIG Karrenwall 5", dobry stan zachowania (karta pionowo złamana, ślady archiwizacji); gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 135 PLN | |
44906 |
1936 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne: gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie Wolnego Miasta Gdańska. | 100 PLN | 100 PLN | |
44930 |
2018 Port Gdańsk, monografia autorstwa Hansa Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920 -1939 Stemple ręczne, druki i nalepki", nowa, twarda obwoluta, 780 stron, bogato ilustrowana i poszukiwana, bardzo niski nakład. | 250 PLN | 250 PLN | |
44954 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, znaczek za 15 fen. z błędem na poz.1 "uszkodzone S" w nadruku. | 80 PLN | 80 PLN | |
45087 |
1920 Olsztyn, marginesowa seria znaczków nie dopuszczonych do obiegu, wartości 5, 10 drukowane z walca, wartości 20, 30, 40 drukowane z płyty, technika druku dobrze widoczna na marginesach znaczków, piękny stan zachowania, gwarancja. | 2 000 PLN | 1 800 PLN | |
45097 |
1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja. | 500 PLN | 450 PLN | |
45115 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | 60 PLN | 54 PLN | |
45134 |
1921 Górny Śląsk, kartka urzędowa z Hindenburga (Zabrze). | 50 PLN | 45 PLN | |
45144 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, ładnie frankowany, prawidłowo opłacony list wysłany 20.10 z Tarnowskich Gór (Tarnowitz) do Katowic, na odwrocie stempelek nadawcy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 225 PLN | |
45145 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 50 pf. + 1 mk.- frankatura mieszana, widokówka wysłana 6.7 z miejscowości Hajduki Wielkie (Bismarckhütte) do Modlina, datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 225 PLN | |
45184 |
1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, sześcioblok znaczków z idealnie odciśniętym 3.II kompletnym gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej nr.25 na okręcie podwodnym ORP "Sokół" w pierwszym dniu obiegu, znaczki z pełną oryginalną gumą; luksusowy stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
45191 |
1939 Obszary anektowane przez Litwę - polecona karta pocztowa wysłana 15.XI z Poczty Głównej w Wilnie do Warszawy, opłacona jak za kartę zagraniczną (35ct.), natomiast polecenie opłacono jak w obrocie krajowym (60 ct.)! znaki opłaty unieważniono datownikiem "VILNIUS C" z wyróżnikiem "d", mechaniczny stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; odręczna ołówkowa cenzura litewska "D4" oraz okrągła pieczęć cenzury niemieckiej z godłem; przesyłka przejęta przez wojska niemieckie - dodatkowy stempelek "Von der Wehrmacht zugelassen" (dopuszczone przez Wehrmacht); ciekawa treść; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 600 PLN | 600 PLN | |
45197 |
1939-40 Obszary anektowane przez ZSRR, zestaw znaczków na wycinkach, różne kombinacje, radzieckie znaczki z polskimi datownikami Lwowa i Przemyśla oraz polskie znaczki z radzieckimi datownikami w tym jeden rzadszy pieknie odbity z 4 miejskiej ekspedycji w Nowogrodzie Wołyńskim. | 150 PLN | 150 PLN | |
45216 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, koperta z listem wysłana 8.II z Łodzi do Stalagu XVIIc, prowizoryczny stempel nadawczy (polski przedwojenny wirnik), stempelki cenzury: okrągły cenzora nr.18 i "Geprüft" z dopisaną czerwoną kredką dużą literą "K"; ładna całość w doskonałym stanie zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
45242 |
1941 okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941 - 44, znaczki sowieckie z nadrukiem "NEPRIKLAUSOMA / LIETUVA 1941 - VI - 23", wydanie krajowe dla obszaru Litwy, w tym także okupowanych przez Litwę terenów polskich, kompletna seria. | 180 PLN | 180 PLN | |
45255 |
1942 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", pełen arkusz znaczków ciętych, drobne uszkodzenia marginesów. | 900 PLN | 900 PLN | |
45325 |
1941 zestaw 20 pamiątkowych winiet wykonanych z inicjatywy zawodowego oficera Wojska Polskiego kartografa Aleksandra Stockiego, które były używane na przesyłkach Polskiej Poczty Polowej w Wielkiej Brytanii, w tym dwa nadruki podwójne. | 380 PLN | 380 PLN | |
45329 |
1941 winiety z odwróconym nadrukiem, winiety wykonano z inicjatywy zawodowego oficera Wojska Polskiego kartografa Aleksandra Stockiego, które były używane na przesyłkach Polskiej Poczty Polowej w Wielkiej Brytanii. | 60 PLN | 60 PLN | |
45342 |
45351 |
1942 poczta polowa polskich sił zbrojnych w ZSRR - Dojdziemy, odbitka znaczków z unieważnionej matrycy w kolorze czarnym. | 100 PLN | 105 PLN | |
45360 |
1943 Tajna Poczta Podziemna - III wydanie, Wódz Naczelny gen. K.Sosnkowski, Premier gen. W.Sikorski, bardzo rzadkie z pełną oryginalną gumą; 25 rocznica odzyskania niepodległości, tak jak je wydano bez gumy. | 1 700 PLN | 1 430 PLN | |
45412 |
1945 poczta polowa - HEL, czworoblok jasnoniebieskich znaczków wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Fi.5600.-), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, lewy górny szczególnie jasny - mniejszy docisk w wyniku lekkiego naturalnego zagniecenia papieru, gwarancja i opis Mikulski. | 5 000 PLN | 4 200 PLN | |
45444 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, próba znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze, bardziej popularna jako ząbkowana, gwarancja. | 120 PLN | 108 PLN | |
45451 |
1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy wysłany 2.10 z Chojnic do jednostki o oznaczeniu kodowym P426/2K (9 Kompania Warsztatowa) w Szkocji, na odwrocie odbiorczy jednoobrączkowy datownik z mostkiem o śr. 27 mm "POLSKA POCZTA POLOWA Nr1/ POLISH FIELD POST OFFICE No1" z dnia 14 OCT, na froncie nalepka informacyjna poczty polowej "Polish A.P.O. Edinburgh w ewidencji 426 nie figuruje" z dopisaną datą 16.10.46; stempelek cenzura dla korespondencji zagranicznej 3275; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja. | 250 PLN | 200 PLN | |
45456 |
1946 wydanie z okazji wystawy rysunku 2. Korpusu Polskiego we Włoszech. | 50 PLN | 55 PLN | |
45468 |
1954 II Korpus Polski we Włoszech, wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecia zdobycia Monte Cassino, znaczek poczty polowej II Korpusu z nadrukiem "Dziesięciolecie * 1944-54 *" w kolorze karminowym, gwarancja Walocha. | 160 PLN | 160 PLN | |
45471 |
1969 arkusz winietek okolicznościowych z okazji 25. rocznicy zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy 2. Polskiego Korpusu, kompletny arkusz sprzedażny rzadko spotykany na rynku. | 220 PLN | 220 PLN | |
45472 |
1970 "23-5-1970 Monte Cassino Pogrzeb Gen.Andersa" nadruk na pamiątkowej winietce z okazji XXV rocznicy zdobycia Monte Cassino; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
45475 |
1939 okolicznościowa karta przygotowana z okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa, 7-11 ostemplowana okolicznościowo w Krakowie; ponieważ znaczki dla GG nie zostały jeszcze przygotowane użyto znaczka Rzeszy. | 60 PLN | 70 PLN | |
45520 |
1940 Urodziny A.Hitlera, pamiątkowa karta ofrankowana znaczkiem za 50/50 gr z małym odstępem nadruku, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | 40 PLN | 40 PLN | |
45522 |
1940 specjalne wydanie okolicznościowe Deutsche Post Osten, przygotowane z okazji zawodów narciarskich rozegranych w Zakopanem. | 30 PLN | 35 PLN | |
45530 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie. | 160 PLN | 144 PLN | |
45534 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów skasowanych 17/18.8 stemplami okolicznościowymi w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | 120 PLN | 140 PLN | |
45552 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe 10 - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", datowana 19.VIII i wysłana z miejscowości Niedźwiedź do Krakowa, fioletowy dwuwierszowy ramkowy stempelek agencji "Niedzwiedz über Rabka", znak opłaty unieważniono 20.8 w Rabce; walor w doskonałym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
45570 |
1940 formularz na polskiej całostce. | 150 PLN | 150 PLN | |
45571 |
1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, gwarancja Pelczar. | 100 PLN | 100 PLN | |
45572 |
1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
45574 |
1940 formularz na polskiej całostce, nadruk z błędem "brak P w POSTSACHE", gwarancja i opis Pelczar. | 160 PLN | 185 PLN | |
45584 |
1940 znaczki urzędowe I i II wydanie, 60 + 8 + 40 gr - frankatura mieszana, list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 4.12.1942 z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy. | 50 PLN | 50 PLN |