Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
42514 |
1918 Płońsk, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA / dwie belki", kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja W.ERNST. | 40 PLN | 40 PLN | |
42520 |
1918 Płońsk, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
42533 |
1918 Kalisz - wydanie I, parka znaczków za 5 f. w kolorze ciemnozielonym, lewy z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" przesuniętym z dół - brak napisu POLSKA, prawy z tym samym nadrukiem w położeniu centralnym, nadruk typu I nie mieścił się na znaczku - stąd trudności z przedrukiem i fragmenty nadruków z sąsiednich znaczków na marginesach, rzadko spotykany tak ładny stan zachowania, gwarancja Gryżewski. | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
42540 |
1918 Kalisz - wydanie I, parka znaczków za 7,5 f. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" przesuniętym z dół - napisy POLSKA nasunięte z górnych znaczków, napis POCZTA w pełni czytelny tylko na prawym znaczku, nadruk typu I nie mieścił się na znaczku - stąd trudności z przedrukiem i fragmenty nadruków z sąsiednich znaczków na marginesach, poza zmatowieniem fragmentów gumy w ładnym stanie zachowania, liczone jak podlepkowe, gwarancja Gryżewski. | 300 PLN | 250 PLN | |
42560 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk. | 100 PLN | 100 PLN | |
42590 |
1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze czerwonym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński. | 80 PLN | 105 PLN | |
42592 |
1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński. | 50 PLN | 55 PLN | |
42593 |
1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński. | 50 PLN | 55 PLN | |
42606 |
1918 Przemyśl, znaczek opłaty okupacji austro-węgierskiej za 3 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan,sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | 60 PLN | 60 PLN | |
42613 |
1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 20 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
42624 |
1918 Przemyśl, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 70 PLN | 70 PLN | |
42625 |
1918 Przemyśl, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 60 PLN | 65 PLN | |
42626 |
1918 Przemyśl, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 100 PLN | 100 PLN | |
42627 |
1918 Przemyśl, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 50 PLN | 55 PLN | |
42628 |
42722 |
1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "plamka przylegająca do l z lewej strony". | 200 PLN | 180 PLN | |
42723 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku "uszkodzone ols". | 200 PLN | 180 PLN | |
42736 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z rzadkim błędem występującym tylko w części nakładu na poz. 33 "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i oznaczenie. | 600 PLN | 600 PLN | |
42751 |
1918 wydanie PP/GGW, prawy znaczek z błędem "Poczto", lewy znaczek bez błędu z uszkodzona gumą, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
42816 |
1918 wydanie PP/GGW, fragment arkusza z nadrukiem pierwszej formy, nadruk GGW farbą anilinową, numer HAN na lewym marginesie, błędy i usterki, wszystkie znaczki gwarancja Weźranowski, błędy i usterki z opisami. | 3 000 PLN | 2 700 PLN | |
42819 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW farbą anilinową, stan idealny, wycena według katalogu Fischera 6.600,- zł, gwarancja i opis. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
42844 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. w kolorze różowokarminowym z nadrukiem drugą formą (Fi.1800.-), gwarancja Mikstein, z opisem. | 1 700 PLN | 1 700 PLN | |
42864 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugiej formy, górny lewy znaczek z usterką "uszkodzone l", dolny lewy znaczek z błędem "odwrócone k", gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | 120 PLN | 120 PLN | |
42865 |
1918 KONIN - wydanie PP/GGW, znaczek za 15 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z ładnie odbitym rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Konina, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
42869 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i oznaczenie Berbeka. | 100 PLN | 100 PLN | |
42884 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w barwie niebieskiej z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | 800 PLN | 800 PLN | |
42901 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | 40 PLN | 40 PLN | |
42902 |
42912 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze fioletowoniebieskim z rzadkim nadrukiem drugiej formy z błędem "kropka w P w Polska". | 600 PLN | 600 PLN | |
42921 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja. | 180 PLN | 180 PLN | |
42928 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 25/7,5 fen. z przesuniętym nadrukiem pierwszą formą, czwarta kreska na górze znaczka, gwarancja i oznaczenie. | 30 PLN | 30 PLN | |
42934 |
1918 PŁOCK - wydanie PP/GGW, znaczek za 25/7,5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z kasownikiem prowizorycznym z Płocka, na górze widoczny lekki nadruk szczątkowy, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
42948 |
1918 WARSZAWA - wydanie PP/GGW, znaczek za 30 fen. w kolorze z nadrukiem pierwszą formą unieważniony kasownikiem prowizorycznym używanym do pokwitowań telegraficznych w Warszawie, gwarancja i opis WARSZAWA Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
42949 |
1918 SŁUPCA (KALISZ) - wydanie PP/GGW, znaczek za 30 fen. w kolorach z nadrukiem pierwszą formą, unieważniony kasownikiem prowizorycznym w Słupcy, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
42977 |
1918 KUTNO - wydanie PP/GGW, znaczek za 40 fen. z nadrukiem pierwszą formą, unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym w Kutnie, gwarancja i oznaczenie 15Iba. | 80 PLN | 80 PLN | |
42983 |
1918 wydanie PP/GGW, narożny czworoblok z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW farbą srebrzystą, gwarancja i opis. | 200 PLN | 180 PLN | |
42994 |
1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja ze starym oznaczeniem (a) Ryblewski. | 250 PLN | 250 PLN | |
42998 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "ścięte lsk", gwarancja i oznaczenie Berbeka. | 150 PLN | 150 PLN | |
43020 |
1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria stemplowana na kopertach dwóch listów poleconych bez obiegu pocztowego. | 200 PLN | 180 PLN | |
43100 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem odwróconym w idealnym stanie, znaczek z błędem "krótsza litra A w POLSKA", fotoatest. | 1 000 PLN | 1 160 PLN |