Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
48694 |
1957 40 rocznica Rewolucji Październikowej, makulaturowy znaczek bez druku barwy czerwonej, znaczek bez gumy, gwarancja i opis Walocha. | 500 PLN | 500 PLN | |
48695 |
1957 III Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego, cięta próba znaczka w barwie fioletowej, gwarancja i oznaczenie. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
48733 |
1958 400-lecie Poczty Polskiej, znaczek za 3,40 zł z błędem "czerwona kropka pod banderą żaglowca" na poz.82; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
48737 |
1958 400 lat Poczty Polskiej, arkusik z przeperforowanym marginesem na górze, wariant przeznaczony do wklejenia do książki "400 lat Poczty Polskiej", górny pasek bez śladów wklejenia, rzadkie, bardzo ładny stan zachowania. | 750 PLN | 750 PLN | |
48766 |
1959 III Zjazd PZPR, znaczek za 40 gr. z błędem "kropka przy O" na kopercie FDC; gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
48778 |
1959 NUMERACJA GROTESKIEM 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, kasowany arkusik. | 300 PLN | 270 PLN | |
48789 |
1959 wystawa filatelistyczne Balpex I, lewy znaczek z błędem nadruku "N zamiast Ń w GDAŃSK". | 60 PLN | 60 PLN | |
48818 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, parka znaczków za 1,35 zł. z bl.24 z 1 sektora, lewy z błędem na poz.3 "Ł w ZŁ pogrubione", znak wodny w położeniu III.3, gwarancja i oznaczenie. | 300 PLN | 300 PLN | |
48866 |
1960 bloczek-winietka - "W STULECIE POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO II POKAZ ZNACZKA GOSTYŃ, POCZTA MŁODZIEŻOWA PZF GOSTYŃ". | 40 PLN | 40 PLN | |
48875 |
1961 I Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, seria z pustopolami. | 600 PLN | 540 PLN | |
48882 |
1961 polski przemysł okrętowy, seria w stemplowanych arkuszach sprzedażnych, arkusze złożone w połowie, arkusz znaczka za 1,55 zł z pustopolami na dolnym marginesie, katalog Fischer ponad 1.000,- zł. | 300 PLN | 425 PLN | |
48895 |
1961 15. rocznica powstania UNICEF, seria w parkach rozdzielonych międzypolem. | 100 PLN | 105 PLN | |
48942 |
1962 (?) 3 znaczki - "HARCERSKA POCZTA 2 DRUŻYNA HARCERSKA IM. GEN.WALTERA - RZESZÓW". | 30 PLN | 30 PLN | |
48989 |
1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, arkusz znaczka za 5,60 zł, w tym znaczek z błędem "uszkodzone O w EUROPY". | 100 PLN | 100 PLN | |
49014 |
1963 konie polskie, arkusz sprzedażny znaczka za 50 gr. | 150 PLN | 150 PLN | |
49015 |
1963 konie polskie, arkusz sprzedażny znaczka za 4 zł. | 150 PLN | 252 PLN | |
49017 |
1963 (1966) niekatalogowany zeszycik znaczkowy - zawierający znaczki 10x1533, 10x1546 - wydanie OUPT Warszawa 1, na okładce dyliżans czterokonny i napis w dwóch wierszach "ZNACZKI POCZTOWE", na klapce hasło: "PAMIĘTAJ KTOŚ OCZEKUJE TWEGO LISTU"; bardzo dobry stan zachowania. | 500 PLN | 510 PLN | |
49032 |
1963 Zdobywanie kosmosu, blok czysty z perforowanym górnym marginesem na żeberkowanym papierze (Fi.350.-), ładny stan zachowania, gwarancja i opis. | 320 PLN | 280 PLN | |
49066 |
1964 100. rocznica urodzin Stefana Żeromskiego, arkusz sprzedażny. | 50 PLN | 50 PLN | |
49067 |
1964 80. rocznica urodzin Eleonory Roosevelt, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie. | 35 PLN | 35 PLN | |
49074 |
1964 zeszycik znaczkowy, bardzo dobry stan. | 400 PLN | 350 PLN | |
49075 |
49123 |
1965 międzynarodowy Rok Spokojnego Słońca, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czarnej - podwójne planety, kontynent amerykański postanowił już opuścić Ziemie i udać się w podróż międzyplanetarną. Dla porównania po prawej normalny znaczek.Do tej pory notowane tylko w formie kasowanej z klejem. | 150 PLN | 135 PLN | |
49152 |
1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, pozioma parka znaczków z silnie przesuniętym drukiem barwy czerwonej oraz ciemnobrązowej. Przesunięcie jest w PRAWO, co ciekawe na tym samym znaczku notowane jest bardzo podobne przesunięcie (poziomo te same barwy) ale w LEWO. Trudno określić czy przesunięcia te są tak samo rzadkie. Z uwagi na charakter błędu ładna prezentacja błędu w poziomej 2ce. | 1 300 PLN | 1 300 PLN | |
49169 |
1966 zeszycik znaczkowy - wydanie Komitetu Budowy Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Katowicach; znaczki 1393+1395+1490; reklama na ostatniej stronie "Dla Pani i Pana, dla ich dzieci"; bardzo dobry stan zachowania. | 400 PLN | 350 PLN | |
49192 |
1967 100. rocznica urodzin Władysława Reymonta, arkusz sprzedażny. | 50 PLN | 60 PLN | |
49201 |
1968 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Grenoble, znaczek za 40 gr z rzadkim błędem - brak barwy czarnej (napisy), dla porównania poniżej normalny znaczek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Petriuk. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
49202 |
1968 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Grenoble, znaczek za 60 gr z rzadkim błędem - brak barwy czarnej (napisy), dla porównania poniżej normalny znaczek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Petriuk. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
49212 |
1968 łowiectwo w malarstwie, seria w arkuszach sprzedażnych. | 200 PLN | 645 PLN | |
49217 |
1968 "czarnodruk" pierwszego znaczka Polskiego - pamiątkowe numerowane wydawnictwo z okazji 75-lecia ruchu filatelistycznego w Polsce wydano staraniem koła PZF "SPOMASZ" w Łodzi. | 50 PLN | 50 PLN | |
49228 |
1969 25-lecie PRL, seria w arkuszach sprzedażnych. | 40 PLN | 40 PLN | |
49232 |
1969-78 komplet arkusików kosmosu (Mi.102,50 euro, Fi.259.-). | 220 PLN | 220 PLN | |
49248 |
1970 turystyka - na piastowskim szlaku, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie. | 1 700 PLN | 1 700 PLN | |
49249 |
1970 150. rocznica Towarzystwa Naukowego Płockiego, arkusz sprzedażny. | 50 PLN | 60 PLN | |
49250 |
1970 X Sesja Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej, seria w arkuszach sprzedażnych. | 100 PLN | 311 PLN | |
49254 |
1970 polskie malarstwo współczesne, parka znaczków stemplowanych z silnie przesuniętym drukiem kolorów i przesuniętą perforacją, gwarancja Petriuk. | 500 PLN | 661 PLN | |
49265 |
1971 statki pod polską banderą - Stefan Batory, arkusz sprzedażny z pustopolami na dolnym marginesie, arkusz złożony w połowie. | 200 PLN | 200 PLN | |
49296 |
1972 turystyka - schroniska górskie, znaczki z pustopolami na górnym i dolnym marginesie - komplet. | 80 PLN | 80 PLN | |
49308 |
1972 poczta okrętowa z okazji 1. rocznicy podniesienia bandery na ORP KOPERNIK. | 10 PLN | 10 PLN | |
49332 |
1974 V Kongres ZBoWiD, arkusz sprzedażny. | 50 PLN | 205 PLN |