Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
41682 |
1858 rzadki znaczek za 30 kopiejek stemplowany polskim kasownikiem numerowym z cyfrą 253 w czterech okręgach z Płocka, lekko przycięte dolne ząbki, bardzo dobra prezencja, gwarancja z 4. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
41683 |
1859 obszar I Rzeczypospolitej 163 - BERDYCZÓW, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego o ząbkowaniu 12,5, skasowany rosyjskim kasownikiem numerowym 163 - Berdyczów, w bardzo ładnym stanie, użyty w Królestwie Polskim (Fi.800.-). | 200 PLN | 200 PLN | |
41694 |
1860 Królestwo Polskie - MIŃSK MAZOWIECKI, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym, czytelnie unieważniony rzadszym polskim kasownikiem numerowym 5 - Mińsk Mazowiecki, kasownik ma wysoki 7 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; znaczek jest naddarty, w miejscu sklejenia przybrudzony, a na odwrocie ma stempelek aukcjonera i eksperta Moldenhauer Oslo, poza tym bardzo ładny stan zachowania, sygnowany Ferle. | 1 200 PLN | 1 080 PLN | |
41706 |
1865 Królestwo Polskie 1 - WARSZAWA OŚMIOKĄTNY, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony bardzo czytelnie odbitym polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa (Fi.900.-), bardzo ładny stan. | 800 PLN | 800 PLN | |
41707 |
1865 Królestwo Polskie, 12(3) - prawdopodobnie SZYDŁÓW, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.1200.-); czytelnie unieważniony kasownikiem numerowym 12(3) - w Szydłowie lub jego okolicy, bardzo czytelnie odbite cyfry 1 i 2, trzecia ledwo widoczny ślad na jednym ząbku (Fi.ewentualna dopłata 700.-), cena wywoławcza bez dopłaty, bardzo ładny stan zachowania. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
41708 |
1865 Królestwo Polskie 73 - LUBLIN, znaczek rosyjski za 5 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin, bardzo ładny stan. | 200 PLN | 200 PLN | |
41709 |
1865 Królestwo Polskie 236 - OZORKÓW, bardzo rzadki na ziemiach polskich znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 236 - Ozorków (Fi.240+350.-), poza poprawianym ząbkowaniem w niezłym stanie. | 500 PLN | 500 PLN | |
41711 |
1865 rosyjski znaczek unieważniony stemplem numerowym Skierniewic z cyfrą 211 w czterech okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, dobry stan zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
41716 |
1866 Królestwo Polskie 289 - ZĄBKOWICE; znaczek rosyjski za 1 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 289 - w małej ekspedycji dworcowej w Ząbkowicach (otwartej 16.2.1861) na linii Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej; na znaczku rosyjskim ma on najwyższy - 10 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; ładny stan. | 3 200 PLN | 3 200 PLN | |
41728 |
1872 Królestwo Polskie AMBULANS 31-32 KOLUSZKI - ŁÓDŹ, znaczek rosyjski za 20 kop. wydanie z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego o ząbkowaniu 12,5, skasowany kolejowym stemplem ambulansowym nr.31-32 Koluszki-Łódź wprowadzonym w 1872, bardzo ładny stan. | 900 PLN | 900 PLN | |
41743 |
1914 kartka z Koniecznej na Morawy ostemplowana kamuflażowo stemplem okręgowym nr 343 dla utrudnienia miejsca nadania listu i skojarzenia z potencjalnie interesującymi informacjami z treści tej kartki. Rzadkie kasowanie, opisywane przez J. Adamczyka i J. Bartke. | 250 PLN | 250 PLN | |
41747 |
1914 list z Miechowa do Krakowa, kasownik Miechowa z ręcznie wpisana datą, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Krakowa. | 50 PLN | 50 PLN | |
41762 |
1915 znaczek obiegowy za 10 koron z podobizną cesarza Franciszka Józefa. | 100 PLN | 100 PLN | |
41796 |
1915 wydanie obiegowe dla austro-węgierskiej poczty polowej, zestaw znaczków stemplowanych. | 35 PLN | 55 PLN | |
41797 |
1915 wydanie obiegowe dla austro-węgierskiej poczty polowej, zestaw znaczków różnych wydań. | 35 PLN | 35 PLN | |
41798 |
41813 |
1916 kartka z Nowej Brzeźnicy do Czech, bardzo rzadki kasownik austriackiej poczty etapowej z Nowej Brzeźnicy, stempel cenzury wojskowej w Noworadomsku, bardzo ładny stan zachowania. | 1 200 PLN | 1 080 PLN | |
41815 |
1916 kartka z Krakowa do Szwajcarii, stempel austriackiej cenzury i stempel odbiorczy na froncie kartki. | 60 PLN | 60 PLN | |
41829 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, czworoblok znaczków ciętych. | 25 PLN | 25 PLN | |
41830 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, czworoblok znaczków ciętych. | 30 PLN | 30 PLN | |
41853 |
1917 list polecony nadany z poczty etapowej nr 259 z Lubomla do Wadowic, stempel formacyjny "K. u. k. Etappenberzirkskommando in Luboml". | 250 PLN | 225 PLN | |
41886 |
1918 przekaz paczkowy z Pabianic do Niemiec. | 250 PLN | 225 PLN | |
41891 |
1918 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego z prywatnym dodrukiem "Bronisław Skoczyński, Adwokat Przysięgły w Piotrkowie, ul. Sienkiewicza No 6,-2 piętro. dawniej Pocztowa", wysłana 15.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Piotrków (datownik z wyróżnikiem "c") do Kalisza, dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
41895 |
1918 seria austriackiej poczty polowej z portretem cesarza Karola nie wprowadzona do obiegu, znaczki w doskonałym stanie. | 3 900 PLN | 3 500 PLN | |
41902 |
1918 okupacja austro-węgierska, wydanie dla Włoch, podstawowy komplet i dodatkowo dobre odmiany ząbkowań znaczków gazetowych; pierwsza seria kasowana na wycinkach (Mi.470 euro). | 300 PLN | 300 PLN | |
41905 |
1918 kartka polecona nadana z poczty etapowej w Lublinie 16.2.18 na poste restante w Rawie, zielony stempel cenzury wojskowej z Lublina, stempel tranzytowy z Skierniewic i odbiorczy z Rawy. | 220 PLN | 270 PLN | |
41916 |
1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, gwarancja. | 400 PLN | 400 PLN | |
41953 |
1914 zalepka wydane nakładem N.K.N. w formie pieczęci lakowej w barwie czerwonej, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest. | 100 PLN | 100 PLN | |
41954 |
1914 orzeł - wydanie Naczelnego Komitetu narodowego, znaczek na wycinku unieważniony stemplem "STRZELECKA KOMENDA ETAPOWA / poczta polowa" z Jędrzejowa, gwarancja Mikstein. | 250 PLN | 225 PLN | |
41971 |
1915 formularz węgierskiego Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z rodzinami jeńców rosyjskich przetrzymywanych w obozie Ostffyasszonyfa, podpisy po niemiecku, węgiersku i rosyjsku; idealny stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | 60 PLN | 60 PLN | |
41973 |
1915 widokówka wysłana 6.VI za pośrednictwem austriackiej poczty polowej 186, pieczęć formacyjna Wojskowej Komendantury Krakowa. | 30 PLN | 30 PLN | |
41979 |
1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), z bardzo niskim numerem 0089 i najrzadszym stemplem lotniczym "Ballonpost Przemyśl / 1915", stempel kontrolny "IX 54" typ I, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | 2 600 PLN | 1 800 PLN | |
41998 |
1915 kartka z Cieszyna do Łodzi, stempel cenzury austriackiej. | 50 PLN | 70 PLN | |
42003 |
1916 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej w Lublinie do Chełma z piękną frankaturą znaczkami pierwszego wydania K.u.K. Feldpost, na odwrocie stempel firmowy nadawcy "Lubelskie Towarzystwo Wzajemnego Kredytu." i pieczęcie lakowe, stempel cenzury wojskowej w Lublinie, doskonały stan zachowania i prezencja. | 1 100 PLN | 990 PLN | |
42009 |
1916 Enklawa Jasna Góra, służbowy list wartościowy wysłany z filii w Kielcach Handelsbanku w Łodzi do oddziału warszawskiego Kommerzbanku w Częstochowie za pośrednictwem austriackiego urzędu etapowego w Noworadomsku i Enklawy Jasna Góra, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Kielcach, bardzo rzadka całość w doskonałym stanie. | 1 800 PLN | 1 620 PLN | |
42013 |
1916 Legiony Polskie - zapytanie w sprawie poszukiwań legionisty z I Brygady, wysłane z Sekcji Wywiadowczej Czerwonego Krzyża w Krakowie do centrali we Wiedniu, ładnie odciśnięta pieczęć nagłówkowa, na odwrocie pieczęć z numerem dziennika i datami wpłynięcia i wysyłki zapytania; ciekawy, bardzo rzadko spotykany, wewnętrzny dokument Czerwonego Krzyża; dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | 200 PLN | 200 PLN | |
42014 |
1916 Legiony Polskie - widokówka (Jarosław) wysłana 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 355 do Jarosławia; dwuwierszowy stempel formacyjny "1. Kompania 4. pułku piechoty/ Legion Polski" (Berek P174); bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
42021 |
1916 karta wysłana z poczty etapowej Janów In Polen do Vranivic z dwoma stemplami sądów wojskowych w Janowie. | 60 PLN | 60 PLN | |
42026 |
1916 kartka z Chyrowa na Węgry, znaczek unieważniony stemplem kamuflażowym mającym utrudnić ustalenie miejsca nadania kartki, w tym celu stosowano stemple okręgowe używane normalnie pomocniczo na przekazach pocztowych, znaczek unieważniono stemplem okręgowym z Chyrowa z numerem placówki 170, widokówka z Chyrowa. | 320 PLN | 320 PLN | |
42034 |
1916 (?) Polski Komitet Pomocy Ofiarom Wojny w Moskwie, 1 rubel - ząbkowany znaczek kwestarski z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego autorstwa Stanisława Sawiczewskiego wydany staraniem komitetu, czysty; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.
| 600 PLN | 600 PLN |