Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 108. Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
17779

1972 rocznik kopert FDC (Fi.148,40).

Fi.1995-2084
Mi.2142-2231
100 PLN
17780

1972-1973 TOM X JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 282 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1995-2147
Mi.2142-2295
220 PLN
17781

1972 karnet - "XXV WYŚCIG POKOJU - WYSTAWA ZNACZKÓW SPORTOWYCH".

Fi.2011
Mi.2158 
30 PLN
17782

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
20 PLN
17783

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
21 PLN
VERKAUFT
17784

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
130 PLN
17785

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z lekko przesuniętym w górę drukiem barwy żółtej.

Fi.2015
Mi.2162
15 PLN
17786

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.2017MK
Mi.2164
10 PLN
17787

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów (podwójne zęby), dla porównania na dole normalny znaczek.

Fi.2020MK
Mi.2167
15 PLN
17788

1972 90. rocznica powstania partii "Proletariat", komplet znaczków w układzie: bez przywieszki, z przywieszkami z lewej i prawej, oraz przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.2024
Mi.2171
30 PLN
17789

1972 Turystyka - schroniska górskie, 40 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.4 "2 gwiazdki na niebie", poz.5 "kropka pod gr", poz.22 "gwiazdka na niebie", poz.29 "gwiazdka za górą", poz.34 "ukośna kreska przekreślająca litery LSK w POLSKA" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2057 B
Mi.2204
120 PLN
17790

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 "ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 "ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059 B
Mi.2206
100 PLN
17791

1972 V Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie, karta ostemplowana 10-2 datownikiem okolicznościowym; temat - PIES.

Fi.Cp316
10 PLN
17792

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
17793

1972 światowa wystawa filatelistyczna, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA", gwarancja i opis Więcław.

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52 
30 PLN
17794

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz drukarski obejmujący dziesięć bloków.

Fi.bl.90
Mi.Bl.52
120 PLN
17795

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.90 (45)
Mi.Bl.52
100 PLN
17796

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA".

Fi.bl.90B1
Mi.Bl.52
15 PLN
17797

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
10 PLN
17798

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, prawy blok z błędem "kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
30 PLN
17799

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
17800

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusik nalepek okolicznościowej poczty konnej.


50 PLN
17801

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
120 PLN
17802

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
80 PLN
17803

1973 karnet - "TORPHILEX COPERNICAN WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ 1. 27.-5.73"; temat - KOPERNIK.

Fi.2086
Mi.2233
30 PLN
17804

1973 list lotniczy z Światowej wystawy Filatelistycznej w Poznaniu do Niemiec.

Fi.2089
Mi.2236
10 PLN
VERKAUFT
17805

1973 Arcydzieła sztuki polskiej, znaczek za 2,70 zł z błędem na poz.21 "wcięcie w O w POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2095 B1
Mi.2242
30 PLN
17806

1973 Arcydzieła sztuki polskiej, znaczek za 2,70 zł z błędem na poz.41 "kropka w D w wyrazie MODLITEWNIK"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2095 B3
Mi.2242
40 PLN
VERKAUFT
17807

1973 arcydzieła sztuki polskiej, znaczek stemplowany i czysty, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków.

Fi.2096
Mi.2243
25 PLN
17808

1973 zwierzyna łowna, znaczek z błędem "X zamiast K w KONARSKI", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2101B1
Mi.2248
50 PLN
17809

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
17810

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
60 PLN
17811

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-).

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
80 PLN
17812

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
60 PLN
17813

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
15 PLN
17814

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
17815

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
17816

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
50 PLN
17817

1973 Dzień Znaczka, parka znaczków za 4+2 zł, dolny z błędem "plamka przy L w POLSKA" z poz.12; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2126 B1
Mi.2274
50 PLN
17818

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na widokówce skasowany 20.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.46a
Mi.Bl.55
60 PLN
VERKAUFT