Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
18019 |
1982 STAN WOJENNY - widokówka wysłana 31.5 z Gorlic do Warszawy, po skontrolowaniu treści przez cenzurę ostemplowana: ramkowym "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowym "URZĄD CENZURY 972". | Fi.2511 Mi.2659 |
| 50 PLN | |
18020 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Płocka do Koszalina, stempel urzędu cenzury nr 120. | Fi.2551 |
| 40 PLN | |
18021 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list do Białogardu, stempel urzędu cenzury nr 619. | Fi.2551 |
| 45 PLN | |
18022 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Przasnysza do Białogardu, stempel urzędu cenzury nr 355. | Fi.2551 |
| 40 PLN | |
18023 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Krakowa do Świdwina, stempel urzędu cenzury nr 067. | Fi.2551 |
| 40 PLN | |
18024 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Sopotu do Cieszeniewa, stempel urzędu cenzury nr 274. | Fi.2551 |
| 60 PLN | |
18025 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Krakowa do Świdwina, stempel urzędu cenzury nr 067. | Fi.2551 |
| 45 PLN | |
18026 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Warszawy do Świdryń, stempel urzędu cenzury nr 178. | Fi.2551 |
| 60 PLN | |
18027 |
1982 STAN WOJENNY - miejscowy list przesłany 30.3 w Warszawie, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 942". | Fi.2553 Mi.2700 |
| 50 PLN | |
18028 |
1982 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, prawy dolny z błędem "plamka nad skarpetą na lewej nodze". | Fi.2613B1 Mi.2756 |
| 40 PLN | |
18029 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Kazunia Nowego do Kościerzyny, stempel urzędu cenzury nr 944. | Fi.2623 |
| 60 PLN | |
18030 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, miejscowy list z Koszalina, stempel urzędu cenzury nr 061. | Fi.2630 |
| 60 PLN | |
18031 |
1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch. | Fi.2644 FP |
| 180 PLN VERKAUFT | |
18032 |
1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50). | Fi.2644-99 Mi.2792-2647 |
| 30 PLN | |
18033 |
1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40). | Fi.2644-99 Mi.2792-2847 |
| 35 PLN | |
18034 |
1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 165 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2644-2811 Mi.2792-2959 |
| 110 PLN | |
18035 |
1982 formularz Poczty Harcerskiej organizowanej w Tomaszowie Mazowieckim ostemplowany okolicznościowo; temat - HARCERSTWO. | Fi. 2646 Mi.2794 |
| 10 PLN | |
18036 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Świdwina do Kościerzyny, stempel urzędu cenzury nr 061. | Fi.2657 |
| 50 PLN | |
18037 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Świdwina do Kościerzyny, stempel urzędu cenzury nr 062. | Fi.2657 |
| 60 PLN | |
18038 |
1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines). | Fi.2661MK Mi.2809 |
| 450 PLN | |
18039 |
1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek za 25 zł z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2671 B1 Mi.2819 |
| 30 PLN | |
18040 |
1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2671 B1 Mi.2819 |
| 50 PLN | |
18041 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671B1 Mi.2819I |
| 25 PLN | |
18042 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671B1 Mi.2819I |
| 35 PLN | |
18043 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią". | Fi.2672B1 Mi.2820 |
| 35 PLN | |
18044 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, lewy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią". | Fi.2672B1 Mi.2820 |
| 30 PLN | |
18045 |
1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) ze znakiem opłaty za 2,50(2,90) zł o nienotowanej w katalogu sygnaturze "1982 12.000000" wysłana 24.8 z miejscowości Miejsce Piastowe do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 071" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę. | Fi.Ck64I |
| 80 PLN | |
18046 |
1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) ze znakiem opłaty za 2,50(2,90) zł o nienotowanej w katalogu sygnaturze "1981 9.000.000" wysłana 24.8 z miejscowości Narok do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 857" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta zszywaczem przez cenzurę. | Fi.Ck64I |
| 60 PLN | |
18047 |
1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau". | Fi.bl.117 Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
18048 |
1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja. | Fi.bl.117 B (73) Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
18049 |
1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności. | |
| 15 PLN | |
18050 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany -1-6. z Gärtringen w Niemczech do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy z 29.6, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 678". | |
| 50 PLN | |
18051 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany -9.4 z Düsseldorfu do Warszawy, na odwrocie odbity częściowo datownik odbiorczy z 11.5, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 718". | |
| 50 PLN | |
18052 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z stemplem cenzury i zapisem o cenzurze w drukowanej treści telegramu. | |
| 70 PLN | |
18053 |
1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
18054 |
1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
18055 |
1983 120. rocznica Powstania Styczniowego, makulaturowy znaczek nieząbkowany, zagniecenia, gwarancja Falkowski. | Fi.2700nz Mi.2848 |
| 2 000 PLN | |
18056 |
1983 Tadeusz Banachiewicz, znaczek z przesuniętym drukiem barwy brązowej - pojawia się dodatkowy cień twarzy, napisy na prawo od głowy są już częściowo poza ramką. | Fi.2711 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
18057 |
1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki w parce poziomej, prawy z błędem na poz. 47 "plamka za jeźdźcem", gwarancja i opis Walocha. | Fi.2715 B1 Mi.2863 |
| 40 PLN | |
18058 |
1983 40.rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek za 6 zł z błędem występującym na poz.6 w części nakładu "odwrócone C zamiast O w ŻOB na przywieszce", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.2718PW B1 Mi.2866 |
| 40 PLN | |