17939 |
1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, seria z pustopolami u góry, czyste. | Fi.2456-59 Mi.2603-6 |
| 50 PLN | |
17940 |
1979 polska grafika współczesna, znaczek w kolorze niebieskozielonym katalogowany jako próba, dla porównania po prawej normalny znaczek w kolorze zielonym, gwarancja Kalinowski. | Fi.2461P1 Mi.2608F |
| 160 PLN | |
17941 |
1979 60-lecie PKOl, znaczek z błędem "rozwidlone dolne ramie litery K". | Fi.2465B1 |
| 30 PLN | |
17942 |
1979 60-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, znaczek bez druku barwy karminowej - brak symbolu olimpijskiego, gwarancja Kalinowski. | Fi.2466MK Mi.2613F |
| 300 PLN | |
17943 |
1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru szarej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski. | Fi.2471MK Mi.2617F |
| 500 PLN | |
17944 |
1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek z znacznym przesunięciem druku barwy brązowej - brak napisu POLSKA, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Kalinowski. | Fi.2477MK Mi.2623F |
| 400 PLN | |
17945 |
1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru brązowej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski. | Fi.2477MK Mi.2623F |
| 500 PLN | |
17946 |
1979 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", znaczek z uskokiem perforacji z obiegu pocztowego. | Fi.2508MK |
| 30 PLN | |
17947 |
1979 rzeźba Pokój, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja Jungjohann. | Fi.2508MK |
| 90 PLN VERKAUFT | |
17948 |
| 1 200 PLN | |
17949 |
1979 ilustrowana karta pocztowa, skasowana okolicznościowo 10.6 z okazji 50-lecia Polskiej Pierwszej Powszechnej Wystawy Łowieckiej w Poznaniu. | Fi.Cp664 |
| 10 PLN | |
17950 |
1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie. | Fi.bl.105 ND Mi.Bl.74 ND |
| 150 PLN | |
17951 |
1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie. | Fi.bl.105ND Mi.Bl.74ND |
| 180 PLN | |
17952 |
| 200 PLN | |
17953 |
| 200 PLN | |
17954 |
| 240 PLN | |
17955 |
1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po prawej stronie, bardzo dobry stan zachowania (Fi.220.-). | Fi.bl.105ND (61) Mi.Bl.74ND |
| 165 PLN VERKAUFT | |
17956 |
1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO". | Fi.bl.106aB1 Mi.Bl.76 |
| 25 PLN | |
17957 |
1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "złoty" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.bl.106a B1 Mi.Bl.75 |
| 50 PLN | |
17958 |
1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok. | Fi.bl.106b Mi.Bl.76 |
| 20 PLN | |
17959 |
1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" nie był dostępny w abonamencie; bardzo dobry stan zachowani. | Fi.bl.106b Mi.Bl.76 |
| 50 PLN | |
17960 |
1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.bl.106b B1 Mi.Bl.76 |
| 100 PLN | |
17961 |
1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Katowice '79" bloczek na kopercie skasowany 2.9 stemplem okolicznościowym w Katowicach, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 16-9 datownikiem urzędu Katowice 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.107 (63) Mi.Bl.77 |
| 50 PLN | |
17962 |
1979 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Katowice '79, makulaturowy blok z rozmytym drukiem srebrnej farby. | Fi.bl.107MK Mi.Bl.77 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
17963 |
1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury. | Fi.bl.108 Mi.Bl.78 |
| 70 PLN | |
17964 |
1979 badanie kosmosu FDC, blok na liście poleconym z Warszawy stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.110 Mi.Bl.80 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
17965 |
1979 badanie kosmosu, blok na ekspresowym liście poleconym z Warszawy stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.110 Mi.Bl.80 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
17966 |
1979 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; przesyłka oznaczona stempelkiem "Wojskowe bezpłatne", dodatkowy stempel ze skorpionem; temat - FAUNA. | |
| 30 PLN | |
17967 |
1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20). | Fi.2516-78 Mi.2664-2726 |
| 45 PLN | |
17968 |
| 120 PLN | |
17969 |
1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.917.-). | Fi.2516-3104 Mi.2664-3252 |
| 550 PLN | |
17970 |
1980 150-lecie stadniny koni w Sierakowie, znaczek za 6,50 zł z błędem na poz.40 "uszkodzone litery KOW"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2522 B1 Mi.2670 |
| 50 PLN | |
17971 |
1980 150-lecie stadniny koni w Sierakowie, znaczki za 6,90 zł w parce poziomej, lewy z błędem na poz.11 "ścięty nosek 1 w 150"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2523 B1 Mi.2671 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
17972 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora, gwarancja i opis Walocha. | Fi.2526-9 ND Mi.2674-7 |
| 300 PLN | |
17973 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora. | Fi.2526-9 ND Mi.2674-7 |
| 200 PLN | |
17974 |
1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika . | Fi.2526-9ND |
| 220 PLN | |
17975 |
1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, nowodruk w bardzo pięknym stanie zachowania. | Fi.2526-29 ND |
| 300 PLN | |
17976 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i w Moskwie. Ze względu na bojkot Igrzysk Olimpijskich w Moskwie przez USA, Amerykańscy filateliści byli zainteresowani wyłącznie znaczkiem Fi 2528 (pozostałe znaczki z serii dotyczyły konkurencji letnich). W związku z tym na specjalne (sic !!) zamówienie Ars Polony (obsługującej handel filatelistyczny z USA) dodrukowano znaczek Fi 2528 w arkuszach 25-cio znaczkowych (regularne wydanie drukowano w arkuszach 50-cio znaczkowych), z czego znaczną część rozerwano do pakietów olimpijskich - nakład tylko 8.000 szt !!!. "Eksportowy" arkusz w bardzo dobrym stanie, rzadkie. Wycena Fischera 2000 zł. | Fi.2528 ark. (25) Mi.2676 |
| 1 200 PLN | |
17977 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, górny znaczek z błędem "przerwana siatka". | Fi.2529B1 Mi.2677 |
| 15 PLN | |
17978 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, znaczek z błędem "biała plama pomiędzy dłońmi". | Fi.2529B3 |
| 25 PLN | |