Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 105. Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
34907

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 1.8 z Teresina do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 146"; naddarty fragment koperty.

Fi.2551
Mi.2705
30 PLN
VERKAUFT
34908

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 367 i CENZUROWANO.

Fi.2551
40 PLN
VERKAUFT
34909

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 30.8 z Nowego Sącza do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 430".

Fi.2621
Mi.2769
30 PLN
VERKAUFT
34910

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r.", miejscowy list wysyłany prawdopodobnie 14.II.1983 w Warszawie, przesyłka wyjęta ze skrzynki pocztowej i wycofana z obiegu przez gorliwego pracownika poczty lub "bezpiekę", wewnątrz nietypowo INSTRUKCJA 1.Do strajku prowadzonego .......6.Całość działań prowadzimy aż do odwołania RKW NSZZ "S" Region Mazowsze (Regionalna Komisja Wykonawcza NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze"; opłata też nietypowo dwoma znaczkami dywersyjno-propagandowymi, zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, gwarancja.

Fi.2644 FP
1 500 PLN
34911

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch.

Fi.2644 FP
180 PLN
VERKAUFT
34912

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
34913

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
35 PLN
34914

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 165 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
90 PLN
34915

1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines).

Fi.2661MK
Mi.2809
450 PLN
34916

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek za 25 zł z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
30 PLN
34917

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
34918

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
25 PLN
34919

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
35 PLN
34920

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
34921

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 067 i CENZUROWANO.

Fi.Ck64
30 PLN
VERKAUFT
34922

1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) ze znakiem opłaty za 2,50(2,90) zł o nienotowanej w katalogu sygnaturze "1982 12.000000" wysłana 23.8 z miejscowości Gorzków do Warszawy, zielone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 652" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę.

Fi.Ck64I
80 PLN
VERKAUFT
34923

1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) wysłana z Częstochowy do Sulejówka, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 257" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę.

Fi.Ck67I
60 PLN
VERKAUFT
34924

1982 STAN WOJENNY - karta pocztowa przesłana 8.6 miejscowo w Warszawie, po skontrolowaniu treści odciśnięto stempel dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 945".

Fi.Cp806
50 PLN
VERKAUFT
34925

1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
34926

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
34927

1982 niemiecka nalepka zbiórki funduszy na pomoc dla Polski w Stanie Wojennym wzorowana na znaczku wydania z 1956 roku (Fi. 838).


80 PLN
34928

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 719 i CENZUROWANO.


30 PLN
VERKAUFT
34929

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 771 i CENZUROWANO.


40 PLN
VERKAUFT
34930

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 065 i CENZUROWANO.


50 PLN
VERKAUFT
34931

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 198 i CENZUROWANO.


40 PLN
VERKAUFT
34932

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 27.10 z Vlotho w Niemczech do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 753".


50 PLN
VERKAUFT
34933

1982 STAN WOJENNY - zagraniczna karta pocztowa wysłana 8.1 z Rzymu do Warszawy, , po skontrolowaniu treści odciśnięto stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 758".


60 PLN
VERKAUFT
34934

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list lotniczy wysłany 4.12 z Zaria w Nigerii, na odwrocie datownik odbiorczy z 6.1,82, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stempel ramkowy "OCENZUROWANO"; niecodzienny kierunek wysyłki.


80 PLN
VERKAUFT
34935

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Wielkiej Brytanii do Warszawy, stemplem Urzędu Cenzury nr 743 i CENZUROWANO.


30 PLN
VERKAUFT
34936

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO".


80 PLN
VERKAUFT
34937

1983 SOLIDARNOŚĆ, okolicznościowa całość z "drugiego obiegu"; znaczek na kopercie skasowany 11.11 stemplem okolicznościowym z podobizną marszałka Józef Piłsudskiego i jego cytatem "PRZEGRAĆ, TO NIE ZNACZY BYĆ ZWYCIĘŻONYM".

Fi.2700
Mi.2848
50 PLN
34938

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
34939

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
34940

1983 120. rocznica Powstania Styczniowego, makulaturowy znaczek nieząbkowany, zagniecenia, gwarancja Falkowski.

Fi.2700nz
Mi.2848
2 000 PLN
34941

1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki w parce poziomej, prawy z błędem na poz. 47 "plamka za jeźdźcem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2715 B1
Mi.2863
40 PLN
34942

1983 medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, prawy znaczek z błędem "kropka za jeźdźcem".

Fi.2715B1
25 PLN
34943

1983 40. rocznica powstania w getcie warszawskim, górna przywieszka z błędem "odwrócone C w ŻOB".

Fi.2718PwB1
Mi.2866
45 PLN
34944

1983 40. rocznica powstania w Getcie warszawskim, przywieszka z błędem "odwrócone C w ŻOB".

Fi.2718PwB1
Mi.2866
30 PLN
34945

1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, czworoblok znaczków za 6 zł, prawy dolny z błędem na poz.46 "ścienione S w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2729 B3
Mi.2877
50 PLN
34946

1983 "WYSTAWA FILATELISTYCZNA W 300 ROCZNICĘ ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ" Kraków 1, seria znaczków z blokiem skasowane okolicznościowo 13.XI na dekoracyjnych kopertach maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2730-33, bl.123 (79)
Mi.2878-81, Bl.93
60 PLN