Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 105. Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
34987

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera k W Polska".

Fi.2951, 2952B1
Mi.3099, 3100
10 PLN
34988

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
20 PLN
34989

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem po prawej stronie i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
60 PLN
34990

1987 100. rocznica stworzenia języka esperanto, znaczki w parce z górnym marginesem z nazwą emisji, czyste.

Fi.2956
Mi.3104
20 PLN
34991

1987 100. rocznica stworzenia języka esperanto, górny znaczek z błędem "biała plama nad T", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2956 B2
Mi.3104
50 PLN
34992

1987 Wojna obronna 1939 r. (IV), znaczki za 10 zł w parce pionowej z marginesem, dolny z błędem na poz.30 "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2965 B1
Mi.3113
50 PLN
34993

1987 Wojna obronna 1939 roku, znaczek z błędem "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA".

Fi.2965B1
Mi.3113
10 PLN
34994

1987 Światowy Dzień Poczty, marginesowy znaczek 15 zł. z wzajemnym przesunięciem walców konturującego i tonującego, co daje efekt podwójnego druku barw zielonkawooliwkowej i jasnofioletowej, gwarancja.

Fi.2975 MK
Mi.3123
500 PLN
34995

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
34996

1987 Poczet królów i książąt polskich - Bolesław Chrobry, znaczki z przywieszkami i pustopolami we wszystkich chyba możliwych kombinacjach.

Fi.2983
Mi.3131
60 PLN
34997

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami: z lewej i prawej strony, znaczek między przywieszkami i przywieszka między znaczkami.

Fi.2983 Pw
Mi.3131
50 PLN
34998

1987 poczet królów polskich, znaczek z przesunietym drukiem ramki w PRAWO (staloryt pozostaje właściwie scentrowany w stosunku do ząbkowania). Błąd pokazał się kilka lat temu, obecnie rzadko oferowany. Do specjalizacji wydania.

Fi.2983 MK2
Mi.3131
300 PLN
34999

1987 poczet królów polskich, parka znaczków z drukiem ramki przesuniętym lekko w lewo - ramka zachodzi na druk stalorytu.

Fi.2983 MK1
Mi.3131
250 PLN
35000

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
110 PLN
35001

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
100 PLN
35002

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok idealnie skasowany 1987 08 06 stemplem okolicznościowym w Warszawie, pełna oryginalna guma, doskonały stan zachowania.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
400 PLN
35003

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
300 PLN
35004

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
35005

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
35006

1988 "70 LAT POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ", ilustrowana, dekoracyjna karta, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 28.XI w Gdyni; na stemplu sylwetka torpedowca ORP "Mazur".

Fi.2837, 2839
Mi.2985, 2987 
15 PLN
35007

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.137(93); Fi.63.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
35008

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.132,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
100 PLN
35009

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 242 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
140 PLN
35010

1988 Ważki polskie, znaczek za 15 zł (ważka czteroplama) z błędem "ścięty nosek 1" na poz.27; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2987 B1
Mi.3135
50 PLN
35011

1988 stare zegary, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2994-9 ark.
Mi.3142-7
150 PLN
35012

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, dolny z błędem na poz.6 "ścieniałe 0 w nominale"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B1
Mi.3161
36 PLN
VERKAUFT
35013

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, górny z błędem na poz.44 "przerwane 2 w nominale"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B2
Mi.3161
40 PLN
35014

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, dolny z błędem na poz.16 "obcięte u góry ł z zł"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B3
Mi.3161
40 PLN
35015

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, górny z błędem na poz.21 "ścięta prawa nóżka K w POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B4
Mi.3161
40 PLN
35016

1988 wojna obronna 1939 roku, dolny znaczek z błędem "ścieniałe 0 w nominale".

Fi.3013B1
Mi.3161
15 PLN
35017

1988 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z "zdwojonym drukiem głowy", gwarancja.

Fi.2838MK
Mi.2986
125 PLN
35018

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
35019

1988 światowy Dzień Poczty, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją przechodzącą przez napisy na prawej stronie znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.3016MK
100 PLN
35020

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA ODRODZENIE KIELCE 1988.11.11".

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
35021

1988 200. rocznica Sejmu czteroletniego, górny lewy znaczek z błędem "czerwona plama na lewo od buławy".

Fi.3020B1
Mi.3167
20 PLN
35022

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok znaczków za 15 zł z dolnym marginesem, lewy górny z błędem na poz.87 "ścięte k i a w Polska", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3022 B2
Mi.3170
45 PLN
VERKAUFT
35023

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją - dolny tekst na górze znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.3025MK
80 PLN
35024

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 200 zł z marszałkiem Józefem Piłsudskim na ilustrowanej kopercie skasowany 11.11 stemplem okolicznościowym "70-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI".

Fi.3027
Mi.3175
30 PLN
35025

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z niespasowanym drukiem barw sprawiającym wrażenie druku podwójnego, gwarancja i opis.

Fi.3027MK
Mi.3175
60 PLN
35026

1988 statki pożarnicze, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3036-41 ark.
Mi.3184-9
200 PLN