26814 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 59. | Fi.Cp87 |
| 150 PLN | |
26815 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 60. | Fi.Cp87 |
| 150 PLN | |
26816 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 6.5.1939 z Gorlic do Berlina; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu, katalog Fischer z dopłatą za ilustrację 9.000,-. | Fi.Cp87 il.62 |
| 3 200 PLN | |
26817 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Bejsce; wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), czysta (na odwrocie przebarwienia). | Fi.Cp89I |
| 160 PLN | |
26818 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.37 - Jacek Malczewski; wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), czysta. | Fi.Cp89I |
| 250 PLN | |
26819 |
| 50 PLN | |
26820 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN | |
26821 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN | |
26822 |
| 160 PLN | |
26823 |
1945 formularz służbowy na przedwojennej kopercie pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z Edwardem Rydzem - Śmigłym na przesyłki lotnicze (Ck9), znak opłaty zadrukowany czarną belką, koperta z obiegu nadana z Ministerstwa Obrony Narodowej do Ministerstwa Przemysłu, dobry stan zachowania, rzadki i dekoracyjny walor. | Fi.Cfpu |
| 500 PLN VERKAUFT | |
26824 |
1945 formularz służbowy na przedwojennej kartce pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z król Kazimierz Jagiellończyk na przesyłki zagraniczne (Cp83), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania. | Fi.Cfpu |
| 300 PLN | |
26825 |
| 120 PLN | |
26826 |
1945 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy z hasłem propagandowym 7b. | Fi.Cp92 |
| 70 PLN | |
26827 |
1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 1a - "W KAŻDEJ WSI - CZYTELNIA", karta wysłana 23.6 z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta). | Fi.Cp92II |
| 80 PLN | |
26828 |
1945 całostka z obiegu pocztowego z Hanny koło Włodawy z hasłem propagandowym 2, ze stemplem prowizorycznym typu lubelskiego, gwarancja M.Wysocki | Fi.Cp92, 362 |
| 90 PLN | |
26829 |
| 350 PLN | |
26830 |
| 60 PLN | |
26831 |
1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym. | Fi.Cp94A |
| 20 PLN | |
26832 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.9.1946 z Poznania do Warszawy. | Fi.Cp95AIIx |
| 15 PLN | |
26833 |
1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.4.1946 z Wałbrzycha do Staszowa. | Fi.Cp95AIIxa |
| 20 PLN | |
26834 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny. | Fi.Cp95AI |
| 25 PLN | |
26835 |
| 120 PLN | |
26836 |
1946 całostka z sygnaturą IX.46. | Fi.Cp96IA |
| 25 PLN | |
26837 |
1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu. | Fi.Cp97 |
| 25 PLN | |
26838 |
| 35 PLN | |
26839 |
| 30 PLN | |
26840 |
| 50 PLN | |
26841 |
| 80 PLN | |
26842 |
| 60 PLN | |
26843 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 40 PLN | |
26844 |
| 30 PLN | |
26845 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
26846 |
1948 SZCZĄTKOWY PODWÓJNY DRUK KOLORU CZERWONEGO do tej pory niekatalogowany, widoczny szczególnie dobrze na literach napisów, "KONGRES JEDNOŚCI MŁODZIEŻY POLSKIEJ WROCŁAW 19-22.VII.1948" Wrocław 1, dofrankowana całostka "Polacy walczący w Hiszpanii" z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 20.7 wysłana do Warszawy; dobry stan zachowania (Myślicki 48 071). | Fi.Cp102II, 462, 465 Mi.493, 496 |
| 400 PLN | |
26847 |
1948 całostka z sygnaturą VIII.47. | Fi.Cp103 |
| 20 PLN | |
26848 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi. 70,-). | Fi.Cp103 |
| 60 PLN | |
26849 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
26850 |
1948 całostka z ilustracją wielkanocną nr 17. | Fi.Cp107 |
| 40 PLN | |
26851 |
| 30 PLN | |
26852 |
1949 koperta "Alegoria Wiosny Ludów", czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck11 |
| 200 PLN | |
26853 |
| 100 PLN | |