26614 |
1920 makulaturowa całostka z drukiem trzykrotnym - podwójnym i odwróconym, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cp32 MK |
| 400 PLN | |
26615 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym w języku polskim i angielskim, ciekawa spacja obok napisu "Cena". | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
26616 |
| 40 PLN | |
26617 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f z napisem propagandowym polsko-angielskim B; dobry stan zachowania. | Fi.Cp33 |
| 70 PLN | |
26618 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 1(1,25) mk; karta podwójna do korespondencji zagranicznej 1+1(1,25+1,25) mk; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp36-37 |
| 250 PLN | |
26619 |
1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 120 PLN | |
26620 |
1920 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy, stempelek pomocniczy "Warszawa C.", gwarancja. | Fi.Ct8 |
| 50 PLN | |
26621 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 11.XI.22 z Krakowa do Łodzi, na odwrocie wyliczenia opłaty; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Ct11a |
| 120 PLN | |
26622 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-). | Fi.Cp38 |
| 40 PLN | |
26623 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp39I |
| 30 PLN | |
26624 |
| 40 PLN | |
26625 |
1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
26626 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.) | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
26627 |
1921 makulatura całostki źle wycięta z arkusza, gwarancja Pelczar. | Fi.Pc39II MK |
| 300 PLN | |
26628 |
| 40 PLN | |
26629 |
1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska. | Fi.Cp42 |
| 10 PLN | |
26630 |
1926 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (P.Z.G.No 753/2-500000-25), wysłana 4.V.27 ze Lwowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.70.-). | Fi.Cp44IA |
| 50 PLN | |
26631 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(XI-1931)1.000.000., wysłana 31.VIII.32 z Warszawy do Muszyny, na odwrocie znaczek opłaty sądowej za 50 gr unieważniony przez przekreśleniem; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.70.-). | Fi.Cp49IA |
| 50 PLN | |
26632 |
| 80 PLN | |
26633 |
1930 całostka z sygnaturą VII-1930. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
26634 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp50E |
| 100 PLN | |
26635 |
| 120 PLN | |
26636 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem (Le Lac Górka prés de Poznań), II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN VERKAUFT | |
26637 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Tatry, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN | |
26638 |
| 100 PLN | |
26639 |
| 120 PLN | |
26640 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 - Jaremcze, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN VERKAUFT | |
26641 |
| 30 PLN | |
26642 |
1931 całostka z sygnaturą XI-1931druk rotograwiurą, ilustracja nr 30. | Fi.Cp50IIc |
| 90 PLN | |
26643 |
1931 całostka z ilustracją nr 16 Gdynia Widok z Kamiennej Góry z obiegu pocztowego Nowy Bytom. | Fi.Cp50IIc |
| 80 PLN | |
26644 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN | |
26645 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN VERKAUFT | |
26646 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN VERKAUFT | |
26647 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN VERKAUFT | |
26648 |
| 100 PLN | |
26649 |
| 100 PLN | |
26650 |
| 100 PLN | |
26651 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Tatry, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN VERKAUFT | |
26652 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN VERKAUFT | |
26653 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26 - Dunajec, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN VERKAUFT | |