26894 |
1951 kartka z życzeniami z okazji 1-go Maja. | Fi.Cp127 |
| 10 PLN | |
26895 |
| 20 PLN | |
26896 |
1951kartka z okazji Światowego Festiwalu Młodzieży w Berlinie. | Fi.Cp128 |
| 10 PLN | |
26897 |
1951 całostka z okazji Światowego Festiwalu Młodych Bojowników o Pokój. | Fi.Cp128 |
| 10 PLN | |
26898 |
1951 VII. rocznica powstania Polski Ludowej. | Fi.Cp129 |
| 10 PLN | |
26899 |
| 15 PLN | |
26900 |
1951 całostka propagandowa PKO. | Fi.Cp130 |
| 10 PLN | |
26901 |
| 40 PLN | |
26902 |
1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 150,-). | Fi.Ck13 |
| 120 PLN | |
26903 |
1952 koperta "B.Bierut" ze znakiem opłaty unieważnionym tuszowym, pionowym, odciskiem litery X, używana do celów służbowych, wysłana 26.10.61 jako polecona z Dyrekcji Okręgu Poczty i Telekomunikacji w Katowicach do Warszawy, nalepka polecenia Katowice 2 (D.O.P.i T.), datownik DYR.OKR.POCZTY I TELEKOM KATOWICE S.E. odciśnięty na kopercie, i dodatkowo kasujący erkę; stempelek "Sprawa służbowa/ wolna od opłaty" i "Polecone"; pieczęć nagłówkowa "Dyrekcja Okręgu/ Poczty i Telekomunikacji/ w Katowicach"; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 44 z 27.10; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Ck13 |
| 500 PLN | |
26904 |
1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 210,-). | Fi.Ck14a |
| 180 PLN | |
26905 |
| 35 PLN | |
26906 |
| 10 PLN | |
26907 |
| 20 PLN | |
26908 |
1952 całostka z hasłem propagującym książeczki PKO i hasłem propagandowym 23. | Fi.Cp133 |
| 10 PLN | |
26909 |
1953 wydanie pomocnicze, nadruk stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR" na kopercie na której w związku z podwyższeniem taryfy pocztowej zarządzeniem Ministra P.i T. z 5.I.1953 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 20 groszy, papier szarawo-biały, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe D. | Fi.Ck14Iya |
| 160 PLN | |
26910 |
1953 PODWÓJNY DRUK - spektakularny błąd do tej pory niekatalogowany!!! koperta "Elektrownia w Jaworznie" za 45+15 gr z napisem "CENA 70 GR" z hasłem propagandowym C; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.Ck16x1 Dp |
| 6 000 PLN | |
26911 |
1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi. 510,-). | Fi.Ck16I |
| 400 PLN | |
26912 |
1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 5 "CENA 75 GR", napis "CENA 95 GR" antykwą, klapa zaokrąglona, hasło propagandowe G; dofrankowana i wysłana -8.-3.59 z Zakopanego do Warszawy, znaki opłaty skasowane stemplem okolicznościowym "ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA ZAKOPANE 7-13.III.1956"; dobry stan zachowania. | Fi.Ck18IIIa |
| 50 PLN | |
26913 |
1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 360,-). | Fi.Ck18a |
| 250 PLN | |
26914 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
26915 |
| 15 PLN | |
26916 |
1953 całostka z hasłem propagandowym 18b i sygnaturą II.53. | Fi.Cp135 |
| 10 PLN | |
26917 |
1953 całostka z hasłem propagandowym 23 i sygnaturą II.53. | Fi.Cp135 |
| 10 PLN | |
26918 |
1953 całostka z hasłem propagandowym 22 i sygnaturą II.53. | Fi.Cp135 |
| 10 PLN | |
26919 |
1953 całostka z hasłem propagandowym 21c i sygnaturą II.53. | Fi.Cp135 |
| 10 PLN | |
26920 |
1953 całostka z hasłem propagandowym 20b i sygnaturą II.53. | Fi.Cp135 |
| 10 PLN | |
26921 |
1953 całostka z hasłem propagandowym 19 i sygnaturą II.53. | Fi.Cp135 |
| 10 PLN | |
26922 |
| 10 PLN | |
26923 |
| 10 PLN | |
26924 |
| 40 PLN | |
26925 |
1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", czerwony stempelek typu 15 (Warszawa okręgowa) na karcie z sygnaturą III-53 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 10.11.54 z Warszawy do Radomia; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp136 |
| 40 PLN | |
26926 |
1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", fioletowy stempelek typu 3 (Gdańsk) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 20b, wysłanej 22.09.54 z miejscowości Wielka Wieś na Helu do Lublina; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp136 |
| 50 PLN | |
26927 |
1955 Pomnik Kopernika w Warszawie, karta o sygnaturze III.55. | Fi.Cp.138a |
| 20 PLN | |
26928 |
| 20 PLN | |
26929 |
1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk (Fi. 83,-). | Fi.Cp141-44 |
| 80 PLN | |
26930 |
| 40 PLN | |
26931 |
1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi. 84,-). | Fi.Cp145-49 |
| 80 PLN | |
26932 |
1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie. | Fi.Cp147 |
| 10 PLN | |
26933 |
1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta. | Fi.Cp149 |
| 10 PLN | |