Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 103. Volksrepublik Polen 1944-1952

14815

1950 groszy, list polecony z Brześcia Kujawskiego do Środy Śląskiej opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze niebieskim.

Fi.525, 527
Mi.657, 665
25 PLN
14816

1950 groszy, list polecony z Poznania do Brzegu opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w kolorze czerwonym.

Fi.525, 527
Mi.657, 665
30 PLN
14817

1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka.

Fi.526
Mi.555
45 PLN
14818

1950 "groszy", Bierut, znaczek za 50 zł. z fioletowym stempelkiem rzadkiego dyrekcyjnego typu 22, gwarancja Gryżewski.

Fi.526
Mi.658
40 PLN
14819

1950 "groszy - lokalny", Piła, plan 6 letni, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Gryżewski, Krawczyk.

Fi.527
Mi.665
45 PLN
14820

1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24.

Fi.527
Mi.665
10 PLN
14821

1950 groszy, list polecony z Trzebnicy do Oleśnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
25 PLN
14822

1950 groszy, list polecony z Brochowa Wrocławskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
14823

1950 "groszy" znaczki z fioletowym stempelkiem typu 21, miejscowy list wysłany 3.2.1951 w Szczecinie.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
14824

1950 plan 6-letni, bardzo rzadka próba znaczka za 15 zł. w kolorze ultramarynowym - znaczek podstawowy jest (szaro)niebieski - tak jak i znaczki bez perforacji; znany jest drugi egzemplarz takiej próby z gwarancją i opisem L.Schmutza - na życzenie prześlemy skan obu egzemplarzy; gwarancja i opis P1 Krawczyk.

Fi.527 P1
Mi.562
5 000 PLN
14825

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list opłacony znaczkiem z czerwonym stempelkiem typu 15 wysłany 12.1.1951 z Ostrowa Wielkopolskiego do Warszawy.

Fi.527, 546
Mi.665, 684
50 PLN
14826

1950 "groszy" prywatny nadruk typu 60A, Plan 6-letni znaczek kasowany z fioletowym nadrukiem bardzo rzadkiego opisanego przez S.Ćwiertnię typu 60A; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.527I
Mi.665
50 PLN
14827

Fi.527I
Mi.665
30 PLN
14828

1950 "groszy - lokalny", Rzeszów - znaczki za 15 zł Plan 6-letni z czarnym nadrukiem rzadkiego typu 36 z charakterystycznym brakiem litery "o", podręcznik Polskie Znaki Pocztowe t.II s.437 podaje: "W odróżnieniu od wszystkich pozostałych przedruków, wykonywanych ręcznie, w Rzeszowie sporządzono pismem maszynowym 2 matryce woskówki, z których przenoszono nadruki na znaczki przez powielenie [-] najwcześniejsza znana data użycia - 27.XI.1950 r."; frankatura wielokrotna - list wysłany 25.11 do Warszawy, dwa dni wcześniej niż podają Polskie Znaki Pocztowe!!! znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem RZESZÓW 2 z wyróżnikiem "a"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Czesław Malingiewicz.

Fi.527I
Mi.665
4 000 PLN
14829

1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste.

Fi.527I-II
Mi.562a-b
30 PLN
14830

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2 - znaczek za 15 zł Plan 6-letni z wyraźnym czerwonym nadrukiem lokalnym typu 28 - frankatura mieszana ze znaczkami bez nadruku, list polecony wysłany 20.12 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem BIELSKO 1 z wyróżnikiem "a", na odwrocie datownik odbiorcze z 21.XII; koperta firmowa "BIELSKA KOLEJ ELEKTRYCZNA Przymusowy Zarząd Państwowy Ministerstwa Komunikacji"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.527II, 449, 522,
Mi.665, 484, 550
2 000 PLN
14831

1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją.

Fi.527MK
Mi.562
450 PLN
14832

1950 Plan 6-letni, parka z silnym abklaczem, ukośne złamanie, gwarancja.

Fi.527MK
Mi.562
150 PLN
14833

1950 Plan 6-letni, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja na froncie znaczka i fotoatest.

Fi.527MK2
Mi.562
800 PLN
14834

1950 "groszy" znaczki z fioletowym stempelkiem typu 3, rzadko spotykane na oryginalnej korespondencji (wg.PZP grupa C) - 15 zł z serii Hibner, Kniewski, Rutkowski; list ofrankowany czworoblokiem, wysłany 21.11 z Gdyni do Łodzi, na odwrocie odbitka kasownika propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204); ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.80 euro).

Fi.528
Mi.666
250 PLN
14835

1950 groszy, firmowy list z Głogowa Małopolskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, gwarancja Jungjohann.

Fi.529
Mi.667
40 PLN
14836

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, I Kongres Pokoju, czworoblok znaczków za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję.

Fi.529
Mi.667
200 PLN
14837

1950 PODWYŻSZONA TARYFA, kartka firmowa z Dziedzic do Pruchnej wysłana 4.11.50 opłacona według trzykrotnie podwyższonej taryfy pocztowej obowiązującej jeden tydzień od 30.10. do 5.11.50, opłata 45 zł.

Fi.529
200 PLN
14838

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 40 gr. z podwójnym moletowaniem liter O i W, gwarancja.

Fi.530 B1
Mi.668
40 PLN
14839

Fi.530, 531 I-II
Mi.668-69
40 PLN
14840

1950 Światowy Kongres Pokoju w warszawie, znaczek z podwójnym moletowaniem drugiej litery W w słowie ŚWIATOWY.

Fi.530B1
30 PLN
14841

1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, lewy górny znaczek z podwójnym moletowaniem drugiej liter WY i K.

Fi.531B1
Mi.669
30 PLN
14842

1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowaną drugą literą W i Y w słowie ŚWIATOWY i częściowo podwójnie moletowaną literą K w słowie KONGRES.

Fi.531IIs
Mi.669
10 PLN
14843

1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, odmiany papieru.

Fi.532
Mi.670
30 PLN
14844

1950 Bolesław Bierut, czworoblok z pustopolami na marginesie.

Fi.533
Mi.671
35 PLN
14845

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem.

Fi.533
Mi.671
10 PLN
14846

1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
14847

1950 Bolesław Bierut, znaczki z pustopolami z obiegu pocztowego, na pustopolach prywatna reklama firmy filatelistycznej L. Plewki z Leszna. Pierwszy przypadek spersonalizowanych pustopól/przywieszek w Polsce. Zwraca uwagę fakt, iż w ofercie firmy filatelistycznej w tym okresie była także "zamiana" znaczków - stare dobre czasy!

Fi.533, 535, 540
Mi.671, 673, 678
150 PLN
14848

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.534
Mi.672
15 PLN
14849

Fi.534
Mi.672
15 PLN
14850

Fi.535
Mi.673
20 PLN
14851

Fi.535
Mi.673
15 PLN
14852

1950 Bolesław Bierut, parka z lekkim abklaczem na odwrocie.

Fi.535
Mi.673
60 PLN
14853

1950 Bolesław Bierut, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie.

Fi.535
Mi.673
80 PLN
14854

1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.535
Mi.673
25 PLN