Die neu Auktion wird bald beginnen
Zurück

Beschreibung

1950 "groszy - lokalny", Rzeszów - znaczki za 15 zł Plan 6-letni z czarnym nadrukiem rzadkiego typu 36 z charakterystycznym brakiem litery "o", podręcznik Polskie Znaki Pocztowe t.II s.437 podaje: "W odróżnieniu od wszystkich pozostałych przedruków, wykonywanych ręcznie, w Rzeszowie sporządzono pismem maszynowym 2 matryce woskówki, z których przenoszono nadruki na znaczki przez powielenie [-] najwcześniejsza znana data użycia - 27.XI.1950 r."; frankatura wielokrotna - list wysłany 25.11 do Warszawy, dwa dni wcześniej niż podają Polskie Znaki Pocztowe!!! znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem RZESZÓW 2 z wyróżnikiem "a"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Czesław Malingiewicz.

Lot # 14828

Auctionen 103
Schließen: Die Auktion ist beendet
Aktueller Preis: 4 000 PLN
Katalog: Fi.527I
Mi.665
Kategorie: Volksrepublik Polen 1944-1952

Anzahl der Gebote: 0 Die Geschichte bietet
Zurück