Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 103. Volksrepublik Polen 1944-1952

14655

1950 groszy, firmowy list ekspresowy z Łodzi 15.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 474
Mi.590, 625
60 PLN
14656

1950 "GROSZ i uszkodzone litery RO" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Jasło, gumowa część stempelka do przedruku znaczków uległa uszkodzeniu (litera Y) i odpadła, przytwierdzono ją gwoździkiem wbitym pomiędzy literami O i R napisu GROSZ; list polecony wysłany 15.2.51 z Jasła do Warszawy, znaczki skasowane datownikiem JASŁO z wyróżnikiem "*c*, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; praktyka opisywana w PZP t.II s.419; gwarancja.

Fi.449, 475, 513a
Mi.550, 556, 590
250 PLN
14657

1950 groszy, list polecony z Brzozowa do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym i niebieskim.

Fi.449, 475, 519
Mi.590, 626, 650
30 PLN
14658

1950 groszy, list polecony z Oleśnicy do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 477, 513
Mi.590, 628, 659
30 PLN
14659

Fi.519, 520
Mi.650, 651
30 PLN
14660

1950 groszy, list polecony z Wrocławia do Środy Śląskiej opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 24 i 26 w kolorze fioletowym i czarnym.

Fi.449, 513, 520
Mi.590, 651, 659
30 PLN
14661

1950 groszy, lotniczy list polecony z Bielska 1 do Johannesburga opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym, gwarancja Petriuk.

Fi.449, 519
Mi.590, 650
50 PLN
14662

1950 groszy, list ekspresowy z Warszawy do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 520
Mi.590, 651
40 PLN
14663

1950 groszy, list polecony z Sopotu do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 520, 523
Mi.484, 548, 655
20 PLN
14664

1950 "groszy", Domaszków - miejscowość w Polskich Znakach Pocztowych nieujęta, czyli de facto nieznana, jako miejsce użycia znaczków z nadrukiem "groszy", ekspresowy list polecony wysłany 1.12 z niewielkiej miejscowości Domaszków do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem typu 26; na odwrocie kasownik odbiorczy "WROCŁAW URZ.TF.TG" z 1.12; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.449, 520, 527I
Mi.590, 651, 665
600 PLN
14665

1950 groszy, list polecony z Nowej Soli do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze zielonym.

Fi.449, 520,531
Mi.590, 651, 669
200 PLN
14666

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 2 zł. z fioletowymi stempelkami typów 32 i 31, rzadka w takim układzie, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
120 PLN
14667

1950 "groszy - lokalny", Wielka Wieś na Helu, Bierut, parka znaczków za 2 zł. z czarnym stempelkiem najrzadszego na oryginalnym liście typu 27A, piękny czytelnie odbity datownik z prawie pełną nazwą miejscowości (WIEL)KA WIEŚ NA HELU i datą 18.12.50, piękny stan zachowania, w handlu niespotykany, nigdy nie wystawiany na naszej aukcji, kasowany w Wielkiej Wsi na Helu jest oferowany po raz pierwszy, gwarancja i opis Ćwiertnia.

Fi.470
Mi.621
5 000 PLN
14668

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, pięknie kasowany znaczek za 2 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma pod znaczkiem jego gwarancję.

Fi.470
Mi.621
100 PLN
14669

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 1.

Fi.470
Mi.621
30 PLN
14670

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, parka znaczków za 2 zł. z fioletowym stempelkiem dyrekcyjnym z Poznania 3 typu 11 na lewym i lokalnym z Piły typu 41 na prawym znaczku (pewno nieprzedrukowany w Poznaniu przez przeoczenie), ciekawe, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
100 PLN
14671

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 2 zł. z lila stempelkiem rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
100 PLN
14672

1950 groszy, list firmowy z Krakowa 22.11.50 do Wrocławia opłacony znaczkiem groszy z nadrukiem typ 3 i znaczkami bez nadruku.

Fi.470, 471, 525
Mi.518, 519, 657
50 PLN
14673

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list wysłany 28.2.51 z urzędu Gniezno 1 do Warszawy opłacony znaczkami z fioletowym stempelkiem typu 11 (same znaczki kasowane Mi.80 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.470, 538
Mi.621, 676
80 PLN
14674

1950 pasek znaczków z brakiem pierwszej linii ząbkowania z lewej strony, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze fioletowym.

Fi.470Mk
Mi.621
70 PLN
14675

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 3 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
40 PLN
14676

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 3 zł. z czarnofioletowym stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
40 PLN
14677

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 3 zł. z fioletowymi stempelkami - typu 31 na lewym i typu 32 na prawym, gwarancja Krawczyk.

Fi.471+471
Mi.622+622
120 PLN
14678

1950 groszy, list firmowy z Gdańska 3 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym.

Fi.472, 502, 513
Mi.556, 623, 643
30 PLN
14679

1950 groszy, list polecony z Wrocławia do Środy Śląskiej opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.472, 522, 524
Mi.520, 654, 656
30 PLN
14680

1950 groszy, list firmowy z Złotego Stoku do Kłodzka opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.472, 531
Mi.623, 669
30 PLN
14681

1950 groszy, zestaw znaczków z nadrukami lokalnymi z Wielkiej Wsi na Helu typ 27B - "rosze".

Fi.472-5, 519, 520, 522, 524
Mi.623-6, 650, 651, 654, 656
300 PLN
14682

1950 groszy, parka z nadrukiem groszy typ 16.

Fi.473
Mi.624
20 PLN
14683

1950 groszy, list polecony z Szczecina 9.12.50 do Katowic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze czerwonym.

Fi.474
Mi.625
30 PLN
14684

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 5 częściowo na kopercie, jeden z niewielu przypadków gdy znaczki przedrukowano już po ich naklejeniu na przesyłkę, dlatego odcisk stempelka pojawia się również na kopercie; list wysłany 20.12 z miejscowości Zdżary (k.Nowego Miasta n/Pilicą) do Warszawy; Polskie Znaki Pocztowe nie odnotowują częściowych nadruków na kopertach z tej miejscowości, czyli de facto jest ono nieznane!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.474
Mi.625
500 PLN
14685

1950 groszy, list firmowy z Sosnowca do Katowic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.474
Mi.625
30 PLN
14686

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Łodzi opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze czerwonym, gwarancja Jungjohann, Petriuk.

Fi.474
Mi.625
30 PLN
14687

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 30, gwarancja Krawczyk.

Fi.474
Mi.625
75 PLN
14688

1950 "groszy" znaczki z różowoczerwonym nadrukiem typu 26, sześcioblok na liście wysłanym 6.2.1951 z miejscowości Świdnica Śląska do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo wyraźna odbitka kasownika propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204); sygnowano Roszkowski.

Fi.474
Mi.625
100 PLN
14689

1950 groszy, firmowy list z Łodzi 22.11.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.474
Mi.625
60 PLN
14690

1950 groszy, list firmowy z Kościana do Oleśnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 15 w kolorze fioletowym.

Fi.474, 513, 531
Mi.625, 659, 669
30 PLN
14691

1950 grosze, kartka z Koszalina 25.11.50 do Kielc, jeden znaczek z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym, ciekawe jeden znaczek i znak opłaty całostki bez wymaganego nadruku.

Fi.474, 519, Cp109
Mi.522, 650
31 PLN
14692

1950 groszy, list firmowy z Rawicza do Legnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 19 w kolorze fioletowym.

Fi.474, 523
Mi.625, 655
20 PLN
14693

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 21.11 z urzędu Gliwice 2 do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.474, 525
Mi.625, 657
30 PLN
14694

1950 Bolesław Bierut, wycinek listu z Lublina 12.1.50 do Warszawy, list opłacony makulaturowym znaczkiem za 10 zł wyciętym nożyczkami z nie w pełni przed perforowanego arkusza, pod lupą widoczne szczątkowe ząbkowanie, z oryginalnego obiegu pocztowego osobliwe.

Fi.474MK, 474
120 PLN