Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 103. Volksrepublik Polen 1944-1952

14935

1951 Święto Pracy, znaczki z ząbkowaniem 12½:13 i 14:11.

Fi.549
Mi.687
15 PLN
14936

1951 Święto Pracy, narożna parka z numerem walca na marginesie.

Fi.549
25 PLN
14937

1951 Nowa Huta, 40 gr parka pozioma znaczków o jasnym, nieostrym ("rozmazanym") rysunku, podręcznik "Polskie Znaki Pocztowe" t.II s.467 podaje: "Barwa znaczków wykazuje liczne odcienie. Do obiegu dostały się znaczki 40 gr z rozmazaną farbą na rysunku i na marginesach znaczka"; perforacja 12¾:12½; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.550
Mi.690
300 PLN
14938

1951 Nowa Huta parka pozioma, lewy znaczek z drukiem na zmarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.550MK
Mi.690
100 PLN
14939

Fi.550P
Mi.690
1 000 PLN
14940

Fi.550P
Mi.690P
700 PLN
14941

1951 Międzynarodowy dzień dziecka, blok legitymacyjny.

Fi.554
Mi.688
60 PLN
14942

1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.554
25 PLN
14943

1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria z odmianami.

Fi.556-61
Mi.694-9
150 PLN
14944

1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria narożnikowa.

Fi.556-61
Mi.694-9
70 PLN
14945

1951 I Kongres Nauki Polskiej - Z.Wróblewski i K.Olszewski, 45 gr najdroższy w serii znaczek z powtarzalnymi błędami "duża kreska między portretami" i "kropka na skroni Z.Wróblewskiego"; perforacja 13¾:10¾;czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.558 B
Mi.696
100 PLN
14946

1951 I Kongres Nauki Polskiej, 45 gr + 1,20 zł - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacony list ekspresowy wysłany 3.7. z Warszawy do Gdańska, datownik odbiorczy na odwrocie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.558, 561
Mi.696, 699
200 PLN
14947

1951 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.561
Mi.699
40 PLN
14948

1951 Kongres Kultury Polskiej, znaczek z rozmazanym rysunkiem.

Fi.561
Mi.699
25 PLN
14949

1951 25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.562
Mi.700
30 PLN
14950

1951 25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.562
35 PLN
14951

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, serie z odmianami papierów.

Fi.563-5
Mi.702-4
300 PLN
14952

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana (Fi.35.-).

Fi.563-65
Mi.702-04
30 PLN
14953

Fi.566
Mi.701
10 PLN
14954

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o pokój w Berlinie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.566
Mi.701
50 PLN
14955

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o pokój w Berlinie, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.566
Mi.701
25 PLN
14956

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o pokój w Berlinie, znaczek 40 gr o perforacji 12¾:10¾ z błędem na poz.50 "kropka pod O w POLSKA"; czyste, dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski.

Fi.566 B8
Mi.701
50 PLN
14957

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek z błędem "chmura".

Fi.566B2
Mi.701
40 PLN
14958

Fi.566MK
Mi.701
90 PLN
14959

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste.

Fi.567 Pw
Mi.706 Zf
50 PLN
14960

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.567
Mi.706
40 PLN
14961

1951 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.567
Mi.706
60 PLN
14962

1951 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok z pustopolami na lewym marginesie, nadruk przesunięty w górę.

Fi.567
Mi.706
120 PLN
14963

1951 wydanie przedrukowe, nadruk nowej wartości lekko przesunięty do góry.

Fi.567
Mi.706
20 PLN
14964

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.567MK
Mi.706
50 PLN
14965

1951 Ogólnopolska Spartakiada, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.568
25 PLN
14966

1951 Festiwal Muzyki Polskiej, znaczek z przesuniętą perforacją pionową z bocznym marginesem.

Fi.571
Mi.709
65 PLN
14967

1951 Festiwal Muzyki Polskiej - Chopin, Moniuszko; próba znaczka za 45 gr. w kolorze brązowym z numerem walca na marginesie, możliwe jest istnienie tylko kilku takich egzemplarzy, gwarancja Schmutz.

Fi.571 P1
Mi.709
1 600 PLN
14968

1951 Festiwal Muzyki Polskiej, parka znaczków z przesuniętą perforacja pionową wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.571MK
Mi.709
150 PLN
14969

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, znaczki z bloku - wszystkie kombinacje: czworoblok, parki poziome i pionowe, znaczki pojedyncze; aby uzyskać podobny komplet trzeba porwać co najmniej 4 bloki wycenione wg. katalogu Fischera na 600.- zł; czyste.

Fi.573-76
Mi.711-14
400 PLN
14970

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, czwórka z bloku, kasowana z pełną oryginalną gumą.

Fi.573-76
Mi.711-14
30 PLN
14972

1951 groszy, blok z nadrukami groszy typ 23A w kolorze fioletowym, blok kasowany stemplem Warszawa 1 z wyróżnikiem "1m", na odwrocie uszkodzona guma przy dolnym marginesie, od frontu bez zarzutu.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
1 000 PLN
14973

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok.

Fi.bl.12
Mi.Bl.12
120 PLN
14974

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok ostemplowany 18.11 kasownikiem okolicznościowym z kolorze czerwonym "OGÓLNOKRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU FILATELISTÓW WARSZAWA 1951" na karcie - prawdopodobnie z karnetu (Myślicki 51 032).

Fi.bl.12
100 PLN
14975

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, dwie odmiany bloku czystego, pierwsza rzadsza na białym cieńszym - gwarancja z opisem a druga podstawowa na kremowym grubszym papierze.

Fi.bl.12
400 PLN