Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 103. Volksrepublik Polen 1944-1952

14855

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem.

Fi.535
Mi.673
15 PLN
14856

1950 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek z przesuniętą perforacją, gwarancja Walocha.

Fi.535MK
Mi.673
25 PLN
14857

1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem.

Fi.536
Mi.674
15 PLN
14858

Fi.536a
Mi.674C
25 PLN
14859

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.537
Mi.675
15 PLN
14860

1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.537
Mi.675
50 PLN
14861

1950 Bolesław Bierut, parka z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.537
Mi.675
80 PLN
14862

Fi.540
Mi.678
50 PLN
14863

1950 Odbudowa Warszawy (do uiszczania opłaty specjalnej za przesyłki w obrocie wewnętrznym), 15 gr niebieskozielony - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 23.12 z Poznania do Gdańska opłacona według specjalnej, obniżonej, taryfy dla kartek świątecznych i widokowych, znaczek unieważniony stemplem mechanicznym POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "*a*"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.541b
Mi.679
40 PLN
14864

1950 "groszy" karta bez nadruku (sygn.II.50) dofrankowana znaczkami z nadrukiem typu 3 wysłana 27.12 z Krakowa do Gdańska Oliwy; pomimo, że w obrocie krajowym przesyłki opłacone znaczkami nie przedrukowanymi tolerowano bez dopłaty, podobne przesyłki nie są spotykane często; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp109I, 475, 519
Mi.626, 650
50 PLN
14865

1950 groszy, znaczek z nadrukiem lokalnym z Ozimka typ 33 w kolorze czerwonym.

Fi.Pgl8
30 PLN
14866

Fi.Pgl17
25 PLN
14867

1950 groszy, parka znaczków z nadrukiem lokalnym z Piły typ 41.

Fi.Pgl286
40 PLN
14868

1950 groszy, znaczek z nadrukiem lokalnym z Piły typ 41.

Fi.Pgl286
25 PLN
14869

Fi.Pgl294
Mi.659
20 PLN
14870

1950 "groszy", NAJDROŻSZY PODSTAWOWY WALOR ZBIORU "GROSZY" - blok lotniczy - Bojownicy o wolność i demokrację z nadrukiem typu 3, skasowany 14.1.51 na kopercie listu poleconego z miejscowości Tuchów do Tarnowa, kasownik odbiorczy z 12.1 na odwrocie; bardzo wysoka wycena katalogowa (sam blok kasowany Fi.4400.-, Mi.2200 euro); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.bl.11
Mi.Bl.A11
4 000 PLN
14871

1950 "Polskie Towarzystwo Maszyn Biurowych ul.Szpitalna 8" - 30 gr frankatura mechaniczna FC001 Warszawa 14 (Hampel 2625), list przesłany miejscowo 11.12; doskonały stan zachowania.

60 PLN
14872

1950 "Centrala Zbytu Przemysłu Tłuszczowego" - 30 gr frankatura mechaniczna WR12 Warszawa 10, list przesłany miejscowo 12.12; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
14873

1950-52 groszy, nowa uaktualniona książka Güntera Rosta o nadrukach groszy wydania z 2018 roku, 228 stron.

160 PLN
14874

1950 groszy, zestaw znaczków z różnymi typami nadruków dyrekcyjnych.

30 PLN
14875

60 PLN
14876

1951 groszy, list z Krakowa do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.398, 520
Mi.565, 651
40 PLN
14877

1951 groszy, list z Kłodzka do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czerwonym.

Fi.446
Mi.587
30 PLN
14878

1951 groszy, list polecony z Lubania do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.446, 527
Mi.587, 665
30 PLN
14879

1951 groszy, list z Mszany Dolnej do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym, nadruk na uszkodzonym znaczku.

Fi.447, 513
Mi.588, 659
20 PLN
14880

1951 groszy, list polecony z Głogowa do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.448, 513
Mi.589, 659
25 PLN
14881

1951 groszy, list polecony z Słupiec do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.448, 513, 523
Mi.589, 655, 659
30 PLN
14882

1951 groszy, firmowy ekspres polecony z Jelcza do Warszawy, znaczki z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 520, 523
Mi.590, 651, 655
30 PLN
14883

1951 groszy, firmowy list polecony z Wrześni do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 19 w kolorze fioletowym, gwarancja Jungjohann, Petriuk.

Fi.470, 513, 536
Mi.556, 621, 674
30 PLN
14884

1951 groszy, list firmowy z Białegostoku do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze czerwonym.

Fi.472, 520, 527
Mi.623, 651, 665
25 PLN
14885

1951 groszy, list z Rucianego 5.1.51 do Warszawy ze znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.474
Mi.625
40 PLN
14886

1951 groszy, list firmowy z Śremu do Grudziądza opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 16 w kolorze czerwonym i typ 18 w kolorze fioletowym, gwarancja Petriuk.

Fi.474, 523
Mi.625, 654
30 PLN
14887

1951 groszy, list z Białegostoku do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym.

Fi.474, 523
Mi.625, 655
30 PLN
14888

1951 groszy, list firmowy z Żywca do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.475
Mi.626
40 PLN
14889

1951 groszy, list z Bytomia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze czarnym.

Fi.475
Mi.626
60 PLN
14890

1951 groszy, list firmowy z Gdańska do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze czarnym.

Fi.475
Mi.626
30 PLN
14891

1951 groszy, list z Choszczna do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym, gwarancja Jungjohann, Petriuk.

Fi.475
Mi.626
30 PLN
14892

1951 groszy, list z Starych Juch do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze fioletowym, gwarancja Jungjohann, Petriuk.

Fi.475
Mi.626
30 PLN
14893

1951 groszy, list z Knurowa do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze czarnym.

Fi.475, 513
Mi.556, 626
30 PLN
14894

1951 groszy, front listu poleconego z Cieszyna do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.475, 522, 523
Mi.626, 654, 655
20 PLN