Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
22611 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca W.VI. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 102 PLN | |
22614 |
1945 Warszawa oskarża, 10 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 102 PLN | |
22673 |
1946 firmowy dekoracyjny list polecony z Hlondowa do Łodzi, niemy kasownik i stempel prowizoryczny Hlondowa użyty z niemym kasownikiem do unieważnienia znaczków i do oznaczenia prowizorycznej erki, na odwrocie stempel odbiorczy. | 180 PLN | 180 PLN | |
22680 |
1946 list z Drobina do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3266. | 50 PLN | 50 PLN | |
22711 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7 daty 17", gwarancja i opis. | 60 PLN | 60 PLN | |
22717 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok. | 60 PLN | 60 PLN | |
22722 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek za 15 zł cięty, gwarancja. | 300 PLN | 300 PLN | |
22726 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, cięty znaczek za 20 zł. z częściowym abklatschem, gwarancja Krawczyk. | 800 PLN | 800 PLN | |
22792 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie, okazja. | 400 PLN | 350 PLN | |
22883 |
1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek z smugami w górnej części znaczka, gwarancja Walocha. | 50 PLN | 50 PLN | |
22884 |
1947 Świat Pracy, 15 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 18.5.48 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizoryczny - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "ba" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek "LOTNICZA/ PAR AVION"; walor w dobrym stanie zachowania (Fi.150.-). | 80 PLN | 80 PLN | |
22908 |
1948 znaczek wydania lotniczego z błędem "brak numeru kontrolnego" na liście z Łaska 24.11.46 do Warszawy. | 60 PLN | 51 PLN | |
22917 |
1948 "okienkowy" ekspresowy list polecony z Będzina do Warszawy. | 15 PLN | 15 PLN | |
22931 |
1948 100-lecie Wiosny Ludów, seria z odmianami. | 300 PLN | 255 PLN | |
22975 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru. | 180 PLN | 153 PLN | |
22988 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria na lotniczym liście poleconym z Łodzi do Stanów Zjednoczonych. | 100 PLN | 100 PLN | |
22993 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w parkach rozdzielonych przywieszką na kopercie z pierwszego dnia obiegu jako list lotniczy polecony do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | 500 PLN | 450 PLN | |
23001 |
1948 Kultura polska, blok czysty z 1 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania (Fi.650.-). | 450 PLN | 400 PLN | |
23002 |
1948 FDC - blok "Bojownicy o wolność i demokrację", ciekawy bardzo niski numer 00088, na odwrocie stempelek nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE MINISTERE DES POSTES ET DES TELEGRAPHES", jedna z najtrudniejszych polskich kopert pierwszego dnia obiegu w luksusowym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.2500,-), gwarancja Petriuk BPP. | 2 200 PLN | 1 980 PLN | |
23020 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | 80 PLN | 68 PLN | |
23045 |
1950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Kultura polska, niekatalogowany znaczek za 1 zł. z fioletowym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 150 PLN | |
23068 |
1950 "groszy" znaczek z fioletowym stempelkiem typu 13, najrzadszy z czterech rzadkich typów dyrekcyjnych, znaczek za 60 zł Wiosna Ludów z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C) na liście wysłanym z miejscowości Luboń 11.11 - w pierwszym tygodniu dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy"; koperta firmowa: "Lubońskie Zakłady Przemysłu Spożywczego"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro - znaczek z nadrukiem typu 13 na liście; gwarancja. | 800 PLN | 800 PLN | |
23076 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 3 zł. z fioletowymi stempelkiami typu 31 i 32, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
23078 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
23098 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk. | 75 PLN | 75 PLN | |
23101 |
1950 "groszy - lokalny", Zbąszyń, Bierut, parka znaczków za 15 zł. (ZL11,5) z fioletowym stempelkiem rzadszego potrójnego typu 43, piękny stan, gwarancja Krawczyk | 150 PLN | 150 PLN | |
23104 |
1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29 (kas.Fi.550.-), gwarancja Krawczyk. | 125 PLN | 125 PLN | |
23105 |
1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; miejscowy list polecony, wysłany 20.12; bardzo dobry stan zachowania; odmiana opisana w PZP t.II s.419; sygnowano Roszkowski, gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
23107 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany -2-1.51 z niewielkiej miejscowości Lubzina do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy, co nie zawsze spotykane, opłacona znaczkami z tym samym nadrukiem; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
23114 |
1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 18 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk. | 100 PLN | 100 PLN | |
23118 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3 z grupy wyjątkowo spotykanych na oryginalnej korespondencji - 35 zł z serii rotograwiurowej "Prezydent Bierut" (wg.PZP grupa D), frankatura wielokrotna na liście wysłanym 17.12 ze Szczekocin do Warszawy, przesyłka nieznacznie przefrankowana (70 zamiast 60 gr), ale o zdecydowanie niefilatelistycznym obiegu; według podręcznika Polskie Znaki Pocztowe t.II s.419: "Do najpospolitszych znaczków spotykanych na terenie całego kraju (A) należy zaliczyć: ... 2) serię z portretem Prezydenta w rotograwiurze, z wyjątkiem rzadkiej wartości 6 zł i wyjątkowo rzadkiej 35 zł; bardzo dobry stan zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
23125 |
1950 "groszy" czerwony nadruk typu 21, list wysłany 17.11 z urzędu Szczecinek 2 do Warszawy opłacony znaczkami z grupy rzadko spotykanych na oryginalnej korespondencji - 10 zł z serii Kongres Ludowy (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski. | 250 PLN | 250 PLN | |
23127 |
1950 groszy, miejscowy list firmowy z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze niebieskim. | 30 PLN | 30 PLN | |
23141 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek o wysokim nominale 500 zł. z fioletowym stempelkiem typu 32, gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 150 PLN | |
23167 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, czysty nienotowany (kasowany Fi.180.-), gwarancja Krawczyk. | 100 PLN | 100 PLN | |
23169 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
23172 |
1950 Bolesław Bierut, 5 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca 2⅔ (2 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) - znajdującym się nad 14 znaczkiem w arkuszu, nadruk "groszy" typu 24, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
23182 |
1950 "groszy - lokalny", Gdynia, Bierut, znaczek za 10 zł. z ładnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja firmowa Gryżewski. | 40 PLN | 40 PLN | |
23195 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
23198 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z czarnym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | 75 PLN | 75 PLN |