Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
18489 |
1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy 25.8.16 do Lwowa, prawdopodobnie zatrzymana przez cenzurę i zwrócona ze stemplem "unzulässig / zurück.", w Częstochowie podjęto dwukrotnie próbę zwrotu do nadawcy; 28.12.16; stempel poczty miejskiej typ 2 ze stempelkiem doręczeniowym za 3 kopiejki w kolorze fioletowym typ III, i druga w dniu 13.1.17; stempel poczty miejskiej typ 2 ze stempelkiem doręczeniowym za 5 Pfenigów w kolorze fioletowym typ IIa, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
18493 |
1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków - niekatalogowana w parkach poziomych rozdzielonych międzypolem - w arkuszu występują oprócz tzw.krzyża, dwie parki poziome i sześć parek pionowych - tylko te są katalogowane (Fi.5000.-); lewy znaczek typ czwarty, prawy pierwszy; co unikalne barwa znaczka za 2 gr. z pierwszego sektora różni się znacznie od barwy znaczka z drugiego sektora, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się obie barwy jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982); gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,. | 6 000 PLN | 6 000 PLN | |
18500 |
1917 OTWOCK, karta pocztowa wysłana 18.8 z Częstochowy napisana przez syna do matki, po lewej fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Otwocku "Poststelle Otwock Zustellungsgebühr 10 Pfg."; dodatkowo dołączono przesyłkę z 2.8.1918 roku nadesłaną na adres tego samego odbiorcy, nie ma ona już stempelka doręczeniowego; doręczone przez otwocką pocztę miejską przesyłki należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja schmutz. | 6 000 PLN | 6 000 PLN | |
18507 |
1917 Warszawa, kartka ekspresowa z Wilna do warszawy, rzadki stempel poczty miejskiej za 30 fen. w kolorze fioletowym, stemple cenzury, brak dwóch znaczków oderwanych z kartki. | 450 PLN | 450 PLN | |
18511 |
1917 Częstochowa / Warszawa, kartka z Częstochowy do Warszawy, w Warszawie odbito stempel doręczeniowy z a 7 fenigów w kolorze fioletowym, ponieważ nie udało się ustalić odbiorcy umieszczono stemple; "Wiele osób" i "NICHT ZU VRMITELN / WARSCHAUER BURGERPOST" i stempel o skierowaniu do zwrotu "ZURÜCK", w Częstochowie dwukrotnie usiłowano doręczyć zwróconą kartkę umieszczając trzy stemple poczty miejskiej; typu 3 i IVA w kolorach czerwonym i fioletowym, na koniec odbito stempel świadczący o ostatecznym niepowodzeniu doręczenia zwrotnego zapewne ze względu na związane z tym opłaty "Annahme verweigert,", niezwykle dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
18515 |
1918 Żarki, I wydanie, znaczek za 3 hal. na kompletnej opasce gazetowej jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej, skasowany pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Żarek, należą do prawdziwych rarytasów i są bardzo wysoko wyceniane, nawet na zwykłych listach (Fi. 2.600,-); walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 3 200 PLN | 2 500 PLN | |
18621 |
1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 90 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | 50 PLN | 50 PLN | |
18637 |
1918 Grodziska, znaczki wydania lokalnego stemplowany kasownikiem prowizorycznym na wycinkach. | 220 PLN | 198 PLN | |
18638 |
1918 Przemyśl, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rachmanow. | 15 PLN | 15 PLN | |
18639 |
1918 Błonie, kartka bez treści Błonia do Warszawy, znaczki i całostka z nadrukiem lokalnym unieważnione stemplem prowizorycznym Błonia "URZĄD POCZTOWY BŁONIE PROWIZORIO", na froncie stempel odbiorczy. | 250 PLN | 250 PLN | |
18644 |
1918 seria pomnikowa, znaczek stemplowany kasownikiem prowizorycznym Kutna, gwarancja. | 15 PLN | 15 PLN | |
18677 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem bez nominału. | 80 PLN | 80 PLN | |
18731 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5/2,5 fen. z nadrukiem drugą formą z opisanym przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.33 "głębokie wcięcie przerywające czwartą kreskę w jednej trzeciej długości", gwarancja i opis pozycji. | 80 PLN | 80 PLN | |
18733 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5/2,5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.65 "wcięcie w cyfrze 5", gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
18740 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, lewy dolny znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i oznaczenie. | 50 PLN | 50 PLN | |
18811 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków w kolorze niebieskim z druku wojennego z nadrukiem drugiej formy z poz. 1/12, znaczek na poz. 11 z błędem "podniesione s", bardzo ładny stan zachowania, katalog Fischer 2.700,- zł, fotoatest. | 800 PLN | 800 PLN | |
18888 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 40 fen. z mocno wzajemnie przesuniętym podwójnym nadrukiem pierwszą formą, znaczek unieważniono datownikiem prowizorycznym KALISZ przerobionym z datownika niemieckiego poprzez zastąpienie liter CH literą Z, bardzo ładny stan zachowania, sygnowany SM, podwójna gwarancja Schmutz. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
18935 |
1918 drugie wydanie lubelskie, rzadkie ząbkowanie 12 1/2 : 12 3/4, gwarancja Berbeka. | 300 PLN | 300 PLN | |
18938 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½, gwarancja mały fotoatest Wiatrowski. | 340 PLN | 340 PLN | |
18941 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½, gwarancja i opis Schmutz. | 200 PLN | 175 PLN | |
19084 |
1919 Michael Lenke "100 lat wydania krakowskiego - Die Krakauer Ausgaben der polnischen Post von 1919", niemieckojęzyczne opracowanie poswiecone głównie błędom i usterkom przedruków typograficznych pomocne dla samodzielnego sprawdzania autentyczności znaczków tego wydania, 244 stron, niezliczone bardzo dokładne ilustracje. | 180 PLN | 180 PLN | |
19140 |
1919 wydanie krakowskie, front listu poleconego z Krakowa opłacony znaczkiem za 40 hal. z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 21, znaczki z tym błędem pochodzą z jednego stu znaczkowego arkusza, nadkontroler pocztowy Juliusz Kornecki, który "zdobył" kilkanaście znaczków z tym błędem, sporządził kilka (nie więcej niż dziesięć sztuk) listów poleconych adresowanych do siebie, bardzo ładny stan zachowania o prezencji kompletnego listu, bardzo rzadkie i dekoracyjne, gwarancja Mikulski. | 10 000 PLN | 9 000 PLN | |
19221 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.66, bardzo czytelnie kasowany na wycinku i zachowany w pięknym stanie (Fi. 3.300,-), sygnowany BOREK, gwarancja i opis. | 3 200 PLN | 3 200 PLN | |
19366 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta (Fi.400.-). | 320 PLN | 320 PLN | |
19368 |
1919 wydanie w walucie koronowej, parka bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami oraz marginesem, gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
19378 |
1919 wydanie w walucie koronowej, narożne znaczki z perforacją na zagiętych narożnikach stemplowane kasownikiem z Radomia. | 100 PLN | 100 PLN | |
19403 |
1919 wydanie w walucie koronowej, ciemnozielona próba wysokiego nominału znaczka za 2,50 kr. na białym cienkim papierze, gwarancja Mikulski. | 300 PLN | 300 PLN | |
19425 |
1919-20 wydanie markowe dla obszaru całej Rzeczypospolitej - nakład C na cienkim papierze oraz nowe wartości wydane po unifikacji waluty, seria czysta. | 250 PLN | 225 PLN | |
19449 |
1919 wydanie w walucie markowej, marginesowa parka prób znaczka za 20 fen. w kolorze ciemnobrązowofioletowym z lekkim abklatschem, gwarancja Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
19456 |
1919 wydanie w walucie markowej, czworoblok niegumowanych prób z drukiem podwójnym, gwarancja Schmutz. | 280 PLN | 280 PLN | |
19467 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek makulaturowy z obiegu pocztowego z drukiem na pomarszczonym papierze. | 40 PLN | 40 PLN | |
19473 |
19474 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek makulaturowy z obiegu pocztowego z drukiem na pomarszczonym papierze. | 50 PLN | 60 PLN | |
19512 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, kompletna seria w czworoblokach ciętych i ząbkowanych. | 200 PLN | 200 PLN | |
19522 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki wydania przedrukowego na prawidłowo opłaconym miejscowym liście poleconym nadanym 15.V z terenu wystawy; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 19 001). | 60 PLN | 60 PLN | |
19524 |
1919 I Polska Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 10+5f. na papierze żeberkowanym pionowo (Fi.100.- zwykły 5.-) i bez perforacji poziomej (znaczek na zwykłym papierze Fi.350.-); dodatkowo z błędem nadruku na poz.8 "brak prawego górnego szeryfa w I", trzy w jednym. | 400 PLN | 360 PLN | |
19526 |
1919 I Polska Wystawa Marek, list polecony (przefrankowany o 5 fen) opłacony znaczkami wydania przedrukowego, wysłany 11.V z terenu wystawy, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym; zwraca uwagę usterka znaczka podstawowego za 15 fen. "lewa cyfra 1 nominału uszkodzona u dołu". | 80 PLN | 80 PLN | |
19539 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, marginesowa próba znaczka za 20 fen. rzadsza bez podwójnego druku, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
19591 |
1920 wydanie dla obszaru całej Rzeczypospolitej, parka wydrukowana na pomarszczonym papierze, podlepka na marginesie. | 70 PLN | 70 PLN | |
19593 |
1920 wydanie dla obszaru całej Rzeczypospolitej, znaczek makulaturowy drukowany na pomarszczonym papierze z obiegu pocztowego. | 40 PLN | 40 PLN |