Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
20968 |
1946 II Korpus Polski we Włoszech, list polecony w specjalnej kopercie wysłany 14.VI za pośrednictwem poczty polowej 113 do Sekcji Filatelistycznej żołnierzy 2 Korpusu; stempelek polecenia typu 1, na odwrocie datownik odbiorczy GŁÓWNA POCZTA POLOWA 101 z 18.VI; doskonały stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
20980 |
1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk karminowy na znaczku poczty polowej II Korpusu. | 25 PLN | 25 PLN | |
20983 |
1939 karta pocztowa III Rzeszy skasowana 7-11 stemplem okolicznościowym okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa w Krakowie; użyto całostki niemieckiej ponieważ żadne znaki pocztowe dla GG nie zostały jeszcze sporządzone. | 50 PLN | 50 PLN | |
20999 |
1940 dekoracyjnie ofrankowany znaczkami różnych wydań ekspresowy list polecony z Tarnowa, opłacony zgodnie z taryfą - 1,64 zł, znaczki skasowane -3 IX, całość sporządzona zapewne z inspiracji filatelistycznej, co tłumaczyłoby użycie stempelka dopłaty "Nachgebühr" z dopisaną liczbą "40"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
21005 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczki za 4/5 gr i 24/25 gr skasowane na widokówce (Pomnik i kopiec Kościuszki) 20.IV w Krakowie datownikiem okolicznościowym z okazji urodzin A.Hitlera. | 40 PLN | 40 PLN | |
21010 |
1940 kartka i stempel okolicznościowy z okazji zawodów narciarskich w Zakopanem. | 20 PLN | 20 PLN | |
21018 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 31.3 z Krakowa do Pfäffikon - obozu polskich żołnierzy internowanych w Szwajcarii, zalepka cenzury niemieckiej, liczne stempelki cenzury, w tym cenzora szwajcarskiego 380, kompletna (zazwyczaj zdarta) kartka kierunkowa !!! stempelek "Zuzustellen Feldpostdirektion"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
21042 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
21045 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 20 PLN | 20 PLN | |
21046 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania. | 20 PLN | 20 PLN | |
21048 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Um den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
21052 |
1940 formularz pocztowy z obiegu pocztowego z Warszawy do Krakowa. | 25 PLN | 25 PLN | |
21093 |
1941 dokument wystawiony 9.V w Krakowie nakazujący przymusowe opuszczenie mieszkania przez polskiego najemcę, wystawiony przez "Der Stadhauptmann von Krakau Städische Wohnungsamt", fioletowa pieczęć z godłem "Generalgouvernement Distrikt Krakau DER BEAUFTRAGTE DES DISTRIKTSCHEFS für die Stadt Krakau", niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
21119 |
1943 dowód nadania ze Lwowa opłacony znaczkiem wydania obiegowego - widoki zabytkowych budowli za 20 gr. | 100 PLN | 100 PLN | |
21156 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 1.3 z Lizbony do Józefowa; liczne stempelki cenzur, dodatkowo na froncie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złamana). | 100 PLN | 100 PLN | |
21183 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy). | 500 PLN | 450 PLN | |
21187 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek. | 40 PLN | 40 PLN | |
21252 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, kasowany na wycinku znaczek w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim (nakład 211 szt.), gwarancja i opis Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
21392 |
1943 Hetmani, znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie z napisem POCZTÓWKA, datowanej 22.XII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
21419 |
1943 Polska YMCA, znaczek skasowany 15.III.44 na pocztówce, dodatkowo stempel propagandowy "12.III-18.III WYSTAWA KONKURS NA ZAGRODĘ"; gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
21424 |
1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek. | 120 PLN | 108 PLN | |
21439 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany, gwarancja Schmutz. | 320 PLN | 320 PLN | |
21448 |
1943 grafika obozowa na dyplomie udziału i zwycięstwa w zawodach Turnieju Piłkarskiego Drużyn o puchar Koła Łodzian Oflagu IIC, dwa załamania, pomimo tego dobry stan zachowania, rzadkie. | 800 PLN | 660 PLN | |
21481 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na programie Święta Wychowania Fizycznego w formie karnetu wysłanym 18 VIII; dobry stan zachowania; gwarancja. | 300 PLN | 300 PLN | |
21492 |
1944 Święto Morza, znaczek unieważniony 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA i odbitka kasownika okolicznościowego; kilka niewielkich przebarwień; gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
21493 |
1944 Święto Morza, znaczek z grafiką stemplowany stemplem pierwszego dnia obiegu, kartka FDC. | 120 PLN | 120 PLN | |
21514 |
1944 prezydent Władysław Raczkowski, gwarancja Ryblewski. | 15 PLN | 15 PLN | |
21561 |
1945 kartka z grafiką obozową, stempel okolicznościowy "Wystawa leśna". | 100 PLN | 100 PLN | |
21601 |
1942 kartka w układie całostki "trąbka pocztowa" z odbitką drzeworytu autorstwa T. Kluźniaka i nadrukiem "POCZTÓWKA", lecz w miejsce wydrukowanego znaczka wklejony znaczek wydania trąbka pocztowa. | 400 PLN | 400 PLN | |
21616 |
1943 druty, kartka z życzeniami świątecznymi, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
21617 |
1943 Góry, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnozielonym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, odrębnie takiego znaczka nie wydano, został zbyt płytko ponacinany i zaszła konieczność wycięcia go z arkusza, gwarancja Krawczyk. | 400 PLN | 300 PLN | |
21622 |
1943 Wdowa, cięty znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz. | 250 PLN | 290 PLN | |
21625 |
1943 Menażka, znaczek za 10 f. w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim grubym, bardzo rzadki jako cięty, gwarancja i opis Schmutz. | 160 PLN | 130 PLN | |
21627 |
1943 menażka, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
21628 |
1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu niebieskawozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
21643 |
1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze ciemnoszaroniebieskim, rzadszy na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, pełna oryginalna guma, gwarancja i oznaczenie. | 150 PLN | 120 PLN | |
21707 |
1943 karta obiegowa o nominale 10 f, datowana i wysłana 30/XII do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu, na odwrocie życzenia noworoczne; dobry stan zachowania; gwarancja. | 80 PLN | 72 PLN | |
21710 |
1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 24 XII, walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
21719 |
1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie z pelną oryginalną gumą, gwarancja Schmutz, | 320 PLN | 288 PLN | |
21721 |
1944 Święto Gór, kasowany znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, piękny stan, gwarancja. | 60 PLN | 54 PLN |