Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
37639

1944 list polecony przesłany 29.8.44, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "Dni Książki", stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel odbiorczy, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

220 PLN220 PLN
37659

30 PLN30 PLN
37662

1944 150. rocznica powstawia kościuszkowskiego, kartka ze stemplem okolicznościowym z rzadka grafiką obozową przedstawiającą kosyniera Bartosa Głowackiego.

240 PLN290 PLN
37663

1944 150 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, unikalna odbitka autorska znaczka za 10 +40 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera nie jest katalogowana, nowy fotoatest.

3 200 PLN3 200 PLN
37670

1944 święto 3 Maja, gwarancja.

10 PLN10 PLN
37673

1944 prezydent Władysław Raczyński, wzorcowa odbitka w kolorze czarnym z podpisem projektanta J. Łonickiego, unikalne i niekatalogowane, fotoatest Drzewiecki.

2 400 PLN2 400 PLN
37680

1944 Święto Morza, wzorcowa odbitka w kolorze czarnym z podpisem projektanta J. Łonickiego, unikalne i niekatalogowane, fotoatest Drzewiecki.

2 400 PLN2 400 PLN
37681

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu zakończenia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

300 PLN250 PLN
37682

1944 Rok Olimpijski, znaczek na bilecie wstępu na imprezy związane z obchodami Roku Olimpijskiego trwające w okresie od 23.VII do 13.VIII; ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu zakończenia Olimpiady Obozowej; niecodzienny, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

250 PLN200 PLN
37684

1944 Rok Olimpijski, dwa znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja.

80 PLN70 PLN
37685

1944 Rok Olimpijski, kartka ze pierwszego dnia obiegu ze stemplem okolicznościowym i grafiką obozową.

200 PLN251 PLN
37702

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. w kolorach czarnym i czerwonym, nietypowa w formie - typowe próby barw (odmiany brązu, ciemnooliwkową i lila) odbito w formacie znaczków z napisem "Próba" na odwrocie, wszystkie w nakładzie po 10 szt., w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako 45.0.7. z podaniem nakładu - około 10 szt., gwarancja Schmutz.

3 200 PLN3 200 PLN
37710

1944 świąteczny karnet z obiegu pocztowego z życzeniami bożonarodzeniowymi.

240 PLN240 PLN
37718

1944 kartka z rzadką grafiką przedstawiającą kolędników z obiegu pocztowego.

240 PLN371 PLN
37738

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, grafika wykonania przez Janusza Łonickiego z jego podpisem, odbitka o rozmiarach 14,5 x 19,5 cm, drobne naddarcie i zagniecenia, pomimo tego w dobrym stanie, unikalny wysokiej klasy drzeworyt.

3 200 PLN3 200 PLN
37739

1944 projekt dyplomu w formie karnetu dla uczestników Koła Wychowawców Fizycznych ozdobiony piękną grafiką przedstawiającą dyskobola oraz z wkomponowanymi nazwami wykładanych przedmiotów autorstwa Zygmunta Pazdy z jego autografem w kartonowej oprawie z dedykacją od autora "Panu Docentowi Dr Eugeniuszowi Wachowskiemu - ten drzeworyt wykonany w obozie jenieckim Oflag IIc z okazji ukończenia Wyższego Kursu Wychowania Fizycznego dla Nauczycieli w roku 1944-tym z prośbą o łaskawe przyjęcie Zygmunt Pazda autor", dekoracyjny i unikatowy walor.

3 000 PLN3 000 PLN
37744

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
37759

1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze czarnym na papierze żółtobrunatnym gładkim cienkim, gwarancja Krawczyk.

50 PLN40 PLN
37762

1942 druty, doskonały stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 400 PLN1 400 PLN
37767

1942 Trąbka pocztowa, fałszerstwo znaczków czystych na białym gładkim srednim papierze, brązowy podobny do nowodruku, zielony cięty w takiej postaci nie występuje, do specjalizacji poczt obozowych.

80 PLN70 PLN
37785

1943 Góry, znaczek za 20 f. w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
37788

1943 menażka, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
37789

1943 Menażka, marginesowy znaczek za 10 f. w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim średnim, gwarancja krawczyk.

80 PLN80 PLN
37798

1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek na karnecie z życzeniami przesłany 8.V.1944; bardzo dobry stan zachowania; TEMAT - KOŃ; gwarancja Schmutz.

600 PLN450 PLN
37799

1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, piękny marginesowy czworoblok znaczków za 20 f. w kolorze jasnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, w tej postaci rzadki, gwarancja i opis.

800 PLN800 PLN
37805

2 800 PLN2 800 PLN
37807

1944 kraty, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

90 PLN90 PLN
37853

1945 Orzeł Biały, marginesowy znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz.

100 PLN100 PLN
37855

1945 orzeł biały, gwarancja Kronenberg.

240 PLN240 PLN
37879

300 PLN250 PLN
37880

1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria czysta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

450 PLN420 PLN
37992

1944 list z Mokotowa wysłany 19.8.44 do Śródmieścia, stempel nadawczy typu 15 "A.K. na BARYKADACH", stempel cenzury typ 3 używany na Mokotowie "SPAWDZONO" odbity po otwarciu listu częściowo pod klapą koperty, słabszy stan zachowania typowy dla ocalałej korespondencji z powstania, gwarancja Schmutz.

3 000 PLN2 700 PLN
38059

1940 Frontstalag 210 - jeniecki obóz frontowy w Strasbourgu w Alzacji funkcjonujący w okresie 20.07-29.11.1940 - karta pocztowa wysłana 8.I z Warszawy do obozu, stempelek cenzury "Straßburg Geprüft 1"; Frontstalagi były niemieckimi obozami jenieckimi zlokalizowanymi głównie w okupowanej części Francji, funkcjonujące ; bardzo dobry stan zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego.

Adresatem jest niezwykła postać - Janusz Leleno (1916-2004), który już przed wojną trenował boks w klubie sportowym Polonia pod okiem Feliksa Stamma; był najstarszym sędzią lekkoatletycznym w Polsce, a wśród jego wychowanków byli tak wielcy olimpijczycy jak: Sidło, Komar czy Korzeniowski. Jego życie było niezwykle barwne, służył w 1 Pułku Lotniczym w Warszawie, we wrześniu 1939 pod Tarnopolem trafia do niewoli sowieckiej, ucieka i przez Rumunię dociera do Francji, tam pod Pirenejami przebywa w dawnym obozie dla hiszpańskich i sowieckich jeńców wojny domowej; następnie w szeregach 1 Dywizji Grenadierów odbywa kampanię francuską, po jej zakończeniu ląduje w niewoli, początkowo w Strasburgu, później w innych obozach. Czterokrotnie podejmuje próby ucieczki, ostatni raz 4.12.1944 skutecznie; przez Szwajcarię dociera na południe Francji, gdzie wstępuje do armii amerykańskiej i jako czołgista kończy szlak bojowy w Ulm. W 1946 wraca do Polski. W 2004 roku w rocznicę lądowania w Normandii, jako jeden z dziesięciu byłych żołnierzy polskich walczących we Francji otrzymuje Order Legii Honorowej.

500 PLN500 PLN
38081

1940 kartka od internowanego Polaka z Wilna do Poznania.

80 PLN80 PLN
38086

1941 Oflag VIIIE - karta wysłana 7.4 z obozu do Warszawy, niemy stempel nadawczy; czytelna odbitka dekoracyjnego, secesyjnego w formie - stempelka cenzora nr.6; doskonały stan zachowania; temat - SECESJA.

100 PLN100 PLN
38106

1942 Stalag IIID - karta (formularz francuski) wysłana 25.X z obozu, stempelek cenzury, minimalnie słabszy stan zachowania.

50 PLN50 PLN
38147

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", list ofrankowany znaczkiem za 25 Pf "Orzeł" z poddrukiem wysłany 20.VIII z Freiman pod Monachium do polskiego obozu Rheine w Kilonii, znaczek skasowany stemplem "POCZTA POLSKA MONACHIUM", dodatkowo odciśnięty kasownik "KOMITET POLSKI MONACHIUM" z datą 20.AUG.1945; na odwrocie dokładny adres nadawcy; bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania.

500 PLN400 PLN
38227

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 40 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym typu I "Poczta / Polska / w Rudniku / belka" (nakład 230 szt.), piękny stan, gwarancja Perzyński.

500 PLN450 PLN
38257

1944 Wodzowie, seria w na tzw. zawiasach (Fi.2400.-), gwarancja Berbeka, Schmutz.

1 800 PLN1 800 PLN
38303

1944 Goznak, list polecony z Żurawicy 12.10.44 do Przeworska, brak stempla odbiorczego.

120 PLN140 PLN