Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
41897

1927 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Samolot, znaczek czysty za 20 gr. w kolorze brązowym.

30 PLN30 PLN
41938

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, widokówka z nalepką Aeroklubu RP przewieziona balonem "Legionowo", dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGJONOWO"", datownik odbiorczy miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania (Fi.200.-).

150 PLN150 PLN
41944

1935 XXIII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, karta Cp.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze), usterka karty podstawowej: brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; dofrankowana i przesłana balonem "Legionowo", który 16.IX wylądował w Sokołowie Podlaskim, następnie dosłana do adresata w Poznaniu; znaczki skasowane stemplem okolicznościowym zawodów; dodatkowy stempelek "POCZTA BALONOWA/ PAR BALLON"; ponieważ przesyłki balonowe musiały być opłacone jako ekspresowe, naliczono dopłatę w wysokości 20 gr; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN150 PLN
41967

1939 list z Krajowych Zawodów Balonowych o Puchar Przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach przewieziony balonem Mościce I, przesyłka z rzadką nalepka balonową.

320 PLN320 PLN
42010

1960 I lot linii "Swissair" Warszawa - Zurich 3.VI, kasownik odbiorczy na odwrocie.

30 PLN30 PLN
42017

1963 5 rakietowy lot doświadczalny, koperta przesłana 22.7 z Krakowa do Niepołomic, dekoracyjna całość.

10 PLN10 PLN
42018

10 PLN10 PLN
42021

1969 Inauguracja linii lotniczych "ALITALIA" na trasie Warszawa - Rzym, koperta przesłana 4.IV, kasownik odbiorczy na odwrocie.

30 PLN30 PLN
42063

1983 arkusik znaczka z okazji wizyty papieża Jana Pawła II w Liechtensteinie.

20 PLN20 PLN
42092

1990 światowa premiera sztuki Karola Wojtyły "Brat naszego Boga" w Krakowie.

10 PLN10 PLN
42121

1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani z nadrukiem wysokiej nowej wartości 50 zł.

100 PLN85 PLN
42160

1965 około, "Oder-Neiße niemals Grenze!" (Granica na Odrze i Nysie - nigdy!) - ilustrowana propagandowa karta pocztowa wydana nakładem niemieckiej organizacji rewizjonistycznej Aktion Oder-Neiße (AKON) - swoiste "polonicum".

100 PLN100 PLN
42182

1974 ofrankowany karnet z wizerunkiem Zamku Królewskiego w Warszawie skasowany 30 9 w Londynie datownikiem okolicznościowym z okazji XXX-rocznicy Powstania Warszawskiego; przebarwienie od taśmy klejącej.

50 PLN50 PLN
42195

1998 Białoruś, 200. rocznica urodzin Adama Mickiewicza, pamiątkowy zestaw poczty białoruskiej obejmujący: znaczek, ilustrowaną całostkę, kartę maksimum i kopertę FDC w ozdobnym folderze.

40 PLN40 PLN