Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
37022

50 PLN50 PLN
37023

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila rzadki na żółtym papierze, dodatkowo - co też rzadko spotykane, dzielony podwójną perforacją poziomą na dwie połowy, sygnatury MIR, WR (Rachmanow) na obu częściach znaczka.

200 PLN200 PLN
37024

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", dolna połówka ciętego znaczka V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila rzadkiego na żółtym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

80 PLN80 PLN
37025

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania rzadszy w kolorze ciemnoniebieskoszarym - II nakład.

40 PLN40 PLN
37026

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze fioletowym - II nakład, pełna oryginalna guma.

50 PLN50 PLN
37112

200 PLN200 PLN
37147

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria czysta (Fi.45.-).

40 PLN40 PLN
37171

60 PLN60 PLN
37173

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "Alle ..." 12 wierszy tekstu (z numeracją, skreślono ręcznie "erschienenen" i dopisano "gültigen"), ponadto podkreślono czerwoną kredką "außer Kurs gesetzte Postwertzeichen" oraz "nicht abgestempelt.", karta czysta, dobry stan zachowania.

100 PLN90 PLN
37174

1940-1941 służbowe karty pocztowe, nadruk na kartach Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm:
na karcie albumowej.

250 PLN225 PLN
37175

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.2000.-); wysłana 3.8.1944 z urzędu Kraków 3 do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w idealnym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

1 600 PLN1 440 PLN
37177

50 PLN50 PLN
37186

40 PLN40 PLN
37267

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro).

50 PLN50 PLN
37292

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami.

40 PLN40 PLN
37399

1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze karminowym na papierze y3 o nakładzie 150 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

2 000 PLN1 700 PLN
37406

1942-45 komplet odbitek wszystkich znaków opłaty z unieważnionych matryc, również bloków, w sumie 50 sztuk odbitek, w komplecie rzadko oferowane.

550 PLN480 PLN
37463

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria z odmiana znaczka za 20 fen., gwarancja Schmutz.

220 PLN220 PLN
37468

1942 kartka ze stemplem okolicznościowym "Tydzień Święta W.F. i Sportu", wklejone ręcznie rysowane godło klubu sportowego "Orlę".

480 PLN621 PLN
37490

80 PLN80 PLN
37522

1942 "BARBARKA 1942" - św.Barbara jako patronka artylerii, drzeworyt z odznaką Szkoły Podchorążych Artylerii sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK" z adnotacją ołówkową "4.12.42" i podpisami obu artystów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 000 PLN2 000 PLN
37523

1942 "POKŁON TRZECH KRÓLI" - drzeworyt autorstwa Jerzego Staniszkisa, sygnowany monogramem "JS" naklejony na ozdobny papier z dedykacją ołówkową "Panu Kapitanowi w dniu wigilijnym 1942 r z serdecznymi życzeniami Jan Szymczak"; walor w dobrym stanie zachowania (w miejscu klejenia papier leciutko pofałdowany).

2 000 PLN2 000 PLN
37524

1943 kartka pocztowa ze stemplem Collegium Sędziów Sportowych wzywająca adresata do stawieniu się zna zawody jako sędzia liniowy, gwarancja.

480 PLN480 PLN
37529

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, gwarancja.

35 PLN35 PLN
37545

1943 kartka z obiegu pocztowego z grafiką na odwrocie w postaci zaproszenia na "Dni Książki".

180 PLN190 PLN
37553

80 PLN80 PLN
37578

1943 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim na listowniku ozdobionym wielkanocną grafiką, wysłanym 8.IV.44 wewnątrz po jego otwarciu pojawia się cząstka jajka wielkanocnego na serwetce, dekoracyjny i rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

800 PLN800 PLN
37581

1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja.

20 PLN20 PLN
37582

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek za 20 f. w jaśniejszym odcieniu na białym papierze, gwarancja.

30 PLN30 PLN
37587

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy w dniu Święta Niepodległości, na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

120 PLN120 PLN
37588

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek skasowany 19.IV.1944 stemplem okolicznościowy "WILNO" na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

120 PLN130 PLN
37602

1943 orzeł, całostka z obiegu pocztowego z obozowej biblioteki, gwarancja.

50 PLN40 PLN
37603

1943 orzeł, usterka druku w postaci nieodbitej litery P w POPCZTÓWKA, gwarancja.

75 PLN75 PLN
37605

1943 znaczek urzędowy na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

80 PLN80 PLN
37616

1943 portret prawdopodobnie ppor.Tadeusza Jakubowskiego, wykonany 7.10.43 ołówkiem na żółtawym kartonie (90x117 mm), sygnowany.

1 600 PLN1 600 PLN
37619

1943 grafika i stempel okolicznościowa z okazji 25. rocznicy odzyskania niepodległości.

60 PLN60 PLN
37623

1943 "RARAŃCZA 1918" - drzeworyt z okazji 25. rocznicy bitwy pod Rarańczą, którą stoczyła II Brygada Legionów z wojskami austriackimi, aby przerwać front i dotrzeć do polskich jednostek w Rosji, grafika ozdobiona odznaką 2 Brygady Legionów Polskich sporządzony przez Mariana Puchalskiego; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 000 PLN2 000 PLN
37625

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, ostemplowana 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS", na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
37631

1944 kartka z obiegu pocztowego z drukiem bibliotecznym na odwrocie, rzadki stempel "DRUK BEZPŁATNY / KSP (Książką Sama Przychodzi)".

150 PLN120 PLN
37634

1944 "WIELKANOC 1944 - WESOŁEGO ALLELUJA" nieopisany dotąd karnet z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym, ofrankowany znaczkiem ze Stanisławem Żółkiewskim przesłany 7.IV na ręce komandora podporucznika Kazimierza Szalewicza; efektowne walor w dobrym stanie zachowania; stempelek własnościowy Jurek Józef; gwarancja.

600 PLN600 PLN