Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
37022 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład, pełna oryginalna guma. | 50 PLN | 50 PLN | |
37023 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila rzadki na żółtym papierze, dodatkowo - co też rzadko spotykane, dzielony podwójną perforacją poziomą na dwie połowy, sygnatury MIR, WR (Rachmanow) na obu częściach znaczka. | 200 PLN | 200 PLN | |
37024 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", dolna połówka ciętego znaczka V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila rzadkiego na żółtym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | 80 PLN | 80 PLN | |
37025 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania rzadszy w kolorze ciemnoniebieskoszarym - II nakład. | 40 PLN | 40 PLN | |
37026 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze fioletowym - II nakład, pełna oryginalna guma. | 50 PLN | 50 PLN | |
37112 |
1939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 30 gr obie odmiany "długie i krótkie e", z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłane z Radomia do Wilna, cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.160 euro). | 200 PLN | 200 PLN | |
37147 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria czysta (Fi.45.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
37171 |
1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą. | 60 PLN | 60 PLN | |
37173 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "Alle ..." 12 wierszy tekstu (z numeracją, skreślono ręcznie "erschienenen" i dopisano "gültigen"), ponadto podkreślono czerwoną kredką "außer Kurs gesetzte Postwertzeichen" oraz "nicht abgestempelt.", karta czysta, dobry stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
37174 |
1940-1941 służbowe karty pocztowe, nadruk na kartach Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm:
| 250 PLN | 225 PLN | |
37175 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.2000.-); wysłana 3.8.1944 z urzędu Kraków 3 do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w idealnym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz. | 1 600 PLN | 1 440 PLN | |
37177 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Um den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
37186 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
37267 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro). | 50 PLN | 50 PLN | |
37292 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami. | 40 PLN | 40 PLN | |
37399 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze karminowym na papierze y3 o nakładzie 150 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 2 000 PLN | 1 700 PLN | |
37406 |
1942-45 komplet odbitek wszystkich znaków opłaty z unieważnionych matryc, również bloków, w sumie 50 sztuk odbitek, w komplecie rzadko oferowane. | 550 PLN | 480 PLN | |
37463 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria z odmiana znaczka za 20 fen., gwarancja Schmutz. | 220 PLN | 220 PLN | |
37468 |
1942 kartka ze stemplem okolicznościowym "Tydzień Święta W.F. i Sportu", wklejone ręcznie rysowane godło klubu sportowego "Orlę". | 480 PLN | 621 PLN | |
37490 |
1942 całostka stemplowana stemplem okolicznościowym Wystawy Filatelistycznej, gwarancja i oznaczenie na odwrocie. | 80 PLN | 80 PLN | |
37522 |
1942 "BARBARKA 1942" - św.Barbara jako patronka artylerii, drzeworyt z odznaką Szkoły Podchorążych Artylerii sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK" z adnotacją ołówkową "4.12.42" i podpisami obu artystów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
37523 |
1942 "POKŁON TRZECH KRÓLI" - drzeworyt autorstwa Jerzego Staniszkisa, sygnowany monogramem "JS" naklejony na ozdobny papier z dedykacją ołówkową "Panu Kapitanowi w dniu wigilijnym 1942 r z serdecznymi życzeniami Jan Szymczak"; walor w dobrym stanie zachowania (w miejscu klejenia papier leciutko pofałdowany). | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
37524 |
1943 kartka pocztowa ze stemplem Collegium Sędziów Sportowych wzywająca adresata do stawieniu się zna zawody jako sędzia liniowy, gwarancja. | 480 PLN | 480 PLN | |
37529 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, gwarancja. | 35 PLN | 35 PLN | |
37545 |
1943 kartka z obiegu pocztowego z grafiką na odwrocie w postaci zaproszenia na "Dni Książki". | 180 PLN | 190 PLN | |
37553 |
1943 kartka z grafiką obozową ze stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS", na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 80 PLN | |
37578 |
1943 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim na listowniku ozdobionym wielkanocną grafiką, wysłanym 8.IV.44 wewnątrz po jego otwarciu pojawia się cząstka jajka wielkanocnego na serwetce, dekoracyjny i rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 800 PLN | 800 PLN | |
37581 |
1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
37582 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek za 20 f. w jaśniejszym odcieniu na białym papierze, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
37587 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy w dniu Święta Niepodległości, na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | 120 PLN | 120 PLN | |
37588 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek skasowany 19.IV.1944 stemplem okolicznościowy "WILNO" na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | 120 PLN | 130 PLN | |
37602 |
1943 orzeł, całostka z obiegu pocztowego z obozowej biblioteki, gwarancja. | 50 PLN | 40 PLN | |
37603 |
1943 orzeł, usterka druku w postaci nieodbitej litery P w POPCZTÓWKA, gwarancja. | 75 PLN | 75 PLN | |
37605 |
1943 znaczek urzędowy na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
37616 |
1943 portret prawdopodobnie ppor.Tadeusza Jakubowskiego, wykonany 7.10.43 ołówkiem na żółtawym kartonie (90x117 mm), sygnowany. | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
37619 |
1943 grafika i stempel okolicznościowa z okazji 25. rocznicy odzyskania niepodległości. | 60 PLN | 60 PLN | |
37623 |
1943 "RARAŃCZA 1918" - drzeworyt z okazji 25. rocznicy bitwy pod Rarańczą, którą stoczyła II Brygada Legionów z wojskami austriackimi, aby przerwać front i dotrzeć do polskich jednostek w Rosji, grafika ozdobiona odznaką 2 Brygady Legionów Polskich sporządzony przez Mariana Puchalskiego; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
37625 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, ostemplowana 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS", na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
37631 |
1944 kartka z obiegu pocztowego z drukiem bibliotecznym na odwrocie, rzadki stempel "DRUK BEZPŁATNY / KSP (Książką Sama Przychodzi)". | 150 PLN | 120 PLN | |
37634 |
1944 "WIELKANOC 1944 - WESOŁEGO ALLELUJA" nieopisany dotąd karnet z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym, ofrankowany znaczkiem ze Stanisławem Żółkiewskim przesłany 7.IV na ręce komandora podporucznika Kazimierza Szalewicza; efektowne walor w dobrym stanie zachowania; stempelek własnościowy Jurek Józef; gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN |