Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
29915 |
1944 nalepki używane przez poczty polowe polskich jednostek lotniczych na zachodzie. | 35 PLN | 35 PLN | |
29932 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, bardzo dobry stan zachowania. | 500 PLN | 500 PLN | |
29933 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, makulatura z dwoma znaczkami z bloku w nieco zmniejszonym formacie; podczas drukowania bloków powstawały na skrajach druki poszczególnych znaczków, ponieważ format nie pozwalał na dokończenie druku, pozostało nieco odbitek z jednym, dwoma lub bardzo rzadko z trzema znaczkami w układzie jak z bloku; większość wycięto i nie sposób odróżnić je od znaczka z bloku; w tej formie zachowały się nieliczne, kasowany datownikiem Poczty Polowej 136, sygnowany, gwarancja Schmutz. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
29957 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria na podlepkach. | 40 PLN | 40 PLN | |
29958 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria kasowana. | 25 PLN | 25 PLN | |
29978 |
1939 utworzenie Generalnego Gubernatorstwa, karnet okolicznościowy. | 30 PLN | 30 PLN | |
29981 |
1940 list polecony z Krakowa do Poznania, stempel okolicznościowy z Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | 50 PLN | 50 PLN | |
29994 |
1940 ekspresowy list polecony z Krakowa do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy. | 60 PLN | 60 PLN | |
30002 |
1940 znaczki z dopłatą na pomoc zimową z kasownikami pierwszego dnia obiegu z Warszawy, Krakowa i Radomia. | 30 PLN | 30 PLN | |
30003 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | 50 PLN | 50 PLN | |
30009 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria okolicznościowa ze stemplem pierwszego dnia obiegu. | 25 PLN | 25 PLN | |
30014 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, karnet okolicznościowy ze stemplem pierwszego dnia obiegu. | 10 PLN | 10 PLN | |
30048 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci. | 120 PLN | 120 PLN | |
30058 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum. | 50 PLN | 50 PLN | |
30061 |
1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | 75 PLN | 75 PLN | |
30118 |
1942 53. urodziny Hitlera, seria kasowana kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | 20 PLN | 20 PLN | |
30156 |
1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia). | 20 PLN | 20 PLN | |
30164 |
1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami. | 60 PLN | 60 PLN | |
30165 |
1943 3 rocznica NSDAP, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG. | 30 PLN | 30 PLN | |
30169 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami. | 40 PLN | 40 PLN | |
30183 |
1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | 90 PLN | 90 PLN | |
30196 |
1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie. | 20 PLN | 20 PLN | |
30198 |
1944 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | 20 PLN | 20 PLN | |
30199 |
1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie. | 40 PLN | 40 PLN | |
30202 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy utworzenia GG, na całostce z Hitlerem wysłanej jako ekspresowa do Bochum; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
30215 |
1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Łomazach przez Białą Podlaską do Lublina. | 40 PLN | 40 PLN | |
30230 |
1944 formularz korespondencyjny dla potrzeb Urzędu Pocztowego Kraków 1 - polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim użyta jako karta służbowa przez Urząd Pocztowy Kraków 1 (KRAKAU 1) przesłana 15.8 miejscowo w Krakowie do firmy budowlanej, znak opłaty skasowany datownikiem Krakau 1 z wyróżnikiem "c", dodatkowo fioletowy okrągły stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 1" z wyróżnikiem "h"; na polskich przedwojennych całostkach wykorzystywanych dla potrzeb niektórych jednostek pocztowych w Generalnym Gubernatorstwie (Warszawa 1, Kraków 2) dokonano przedruków zakrywających znaki opłaty i polskie napisy, jak widać na przykładzie oferowanej całości nawet pod koniec wojny w wyjątkowych, jednostkowych przypadkach dopuszczano użycie polskich kart bez przedruku; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 2 000 PLN | 1 500 PLN | |
30231 |
1944 GG poświadczenie opłaty radiowej z Ostrowczyka koło Tarnopola. | 180 PLN | 360 PLN | |
30238 |
1941 Pawiak, kartka na specjalny druku dla Pawiaku wysłana z więzienia 11.11.41 do rodziny osadzonego w Warszawie, pomimo zagięcia dobry stan zachowania, rzadkie. | 750 PLN | 650 PLN | |
30240 |
1942 Auschwitz, list z obozu koncentracyjnego na listowniku obozowym obozu koncentracyjnego Auschwitz 29.8.42 do Wilhelmsort, stempel cenzora "Geprüft / 3 / A.L. Auschwitz", ładny stan zachowania. | 350 PLN | 350 PLN | |
30330 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego wysłana 29.8 przez Zarząd Koła Filatelistów z proponowanym porządkiem zebrania, doskonały stan zachowania; gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
30350 |
1942 list z Landshut do członka niemieckiej załogi oflagu IIC w Woldenbergu. | 90 PLN | 90 PLN | |
30352 |
1942 Dobigniewo - Wielkanoc, karnecik dla por. Tadeusza Jakubowskiego z wizerunkiem rzeźby Myrona - Dyskobol ozdobionym arabeską z monogramem WF (Wychowanie Fizyczne); dobry stan zachowania. | 500 PLN | 500 PLN | |
30354 |
1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
30419 |
1944 kartka z obiegu z grafiką obozową. | 180 PLN | 180 PLN | |
30481 |
1944 "Zaświadczenie tymczasowe" o przyznaniu por. Tadeuszowi Jakubowskiemu prawa do noszenia sportowej odznaki YMCA, podpisane przez najstarszego obozu IIC - pułkownika Wacława Młodzianowskiego; dobry stan zachowania (delikatne ślady po taśmie samoprzylepnej). | 100 PLN | 100 PLN | |
30625 |
1944 Święto Gór, narożny znaczek za 30 f., zmatowienia na gumie, liczony jak podlepkowy, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
30694 |
1944 zeszycik 10-cio stronnicowy z kompletem kasowników i pieczątek obozu w Gross - Born, bardzo dobry stan zachowania, rzadkość bibliofilska. | 400 PLN | 420 PLN | |
30695 |
1944 katalog poczt obozowych Neubrandenburga i Gross - Born opracowany przez Zbigniewa Włodarskiego, katalog wydano w nakładzie 25 sztuk, oferowany egzemplarz z numerem 4, katalog zawiera odbitki 26 znaczków z większości unieważnionych matryc i odbitki 8 stempli obozowych, 16 stron w doskonałym stanie, rzadkość bibliofilska. | 1 000 PLN | 1 827 PLN | |
30696 |
1944 Gazetka pożegnalna z Gross-Born Westfalenhof (Kłomino) 6 pluton 17 kurs dla Fahnenjunkrów (Abschieds Zeitung vom Hörsaal 6 17.Fahnenjunker Lehrgang) w Gross-Born Westfalenhof (Kłomino) - na 28 stronach gazetka zawiera krótką kronikę oddziału, zapiski dotyczące życia jednostki, wierszyki satyryczne na jej członków, karykatury (niektóre z podpisami), a także ich aktualne adresy pocztowe; wyjątkowo rzadki dokument w bardzo dobrym stanie zachowania; Kłomino - miejscowość, która znajdowała się na terenach niemieckiego kompleksu wojskowego, na obszarze którego znajdował się oflag IID; Fahnenjunker to niemiecki stopień wojskowy młodych (14-16 lat) osób pochodzenia szlacheckiego, odbywających przeszkolenie wojskowe jako kandydaci na oficerów w piechocie; w Wehrmachcie kandydatom dodawano przyrostek Fahnenjunker do stopnia oficerskiego lub podoficerskiego, na który aspirowali. | 600 PLN | 821 PLN |