Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
34339 |
1920 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa, nie dodruk górnej części napisu KARTA POCZTOWA. | 20 PLN | 20 PLN | |
34379 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | 150 PLN | 130 PLN | |
34415 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 5. | 250 PLN | 250 PLN | |
34427 |
1937 całostka z sygnaturą X-1937. | 30 PLN | 27 PLN | |
34441 |
1938 całostka z obiegu pocztowego z Grudziądza do Niemiec. | 80 PLN | 80 PLN | |
34467 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 51, stan bardzo dobry. | 30 PLN | 25 PLN | |
34485 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 60 - Gotyk (budownictwo drewniane): ORAWKA, wysłana 11.VIII z miejscowości Szreniawa do miejscowości Zarabie; dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
34487 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, najrzadsza całostka z ilustracją nr 61 - kolumna samochodów sanitarnych Polskiego Czerwonego Krzyża. | 140 PLN | 119 PLN | |
34499 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 30 - Komendant J.Piłsudski dekoruje legionistów odznaką "Za Wierną Służbę" - Kolonia Dubniaki na Wołyniu - sierpień 1916, wysłana 22.VIII z Małogoszczy do Zagórza k.Dąbrowy-Górniczej; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
34501 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 22. | 35 PLN | 30 PLN | |
34512 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 30. | 35 PLN | 30 PLN | |
34513 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 29. | 35 PLN | 30 PLN | |
34528 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 8. | 60 PLN | 60 PLN | |
34541 |
1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie szarobiałym szorstkim grubym, bez napisu "Ob.", hasło propagandowe 12 - "Ziemie Odzyskane za Odrą ...", dobry stan zachowania. | 60 PLN | 54 PLN | |
34608 |
1949 wydanie prowizoryczne, zestaw 14 kart z nadrukiem typ 15 na kartkach z różnymi ilustracjami. | 280 PLN | 280 PLN | |
34614 |
1950 całostka z hasłem propagandowym 21a. | 10 PLN | 10 PLN | |
34648 |
1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem" z dołączonym papierem, sygnatura II-1962, czysta. | 60 PLN | 60 PLN | |
34752 |
1988 100 rocznica urodzin Marii Grzegorzewskiej, sygnatura (XII 1988), bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 25 PLN | |
34769 |
1924 LZ 126, Z.R.3 "Los Angeles" - PIERWSZY LOT ZEPPELINA DO USA, list nadany 15.IX we Friedrichshaffen, 10.X załadowany do sterowca, który wystartował 12.10 do lotu do Stanów Zjednoczonych, gdzie dotarł 15.10, na odwrocie amerykańskie stemple odbiorcze; owalny dodatkowym stempel lotu "Mit Luftschiff Z.R.3 befördert"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Sieger 20a). | 500 PLN | 500 PLN | |
34789 |
1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, przesyłka przesłana polskim balonem "Lwów" na trasie Rraga - Horomerice, przewieziono tylko 50! przesyłek, bardzo rzadkie. | 2 400 PLN | 1 350 PLN | |
34805 |
1931 list zeppelinowy "1. Südafrikafahrt 1931" sterowcem Graf Zeppelin do Rio Janeiro, na odwrocie stempel odbiorczy. | 250 PLN | 210 PLN | |
34810 |
1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, karta przewieziona balonem "Legionowo", dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGJONOWO"", datownik odbiorczy miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b"; wszystkie stemple odbite wyjątkowo ładnie. | 80 PLN | 65 PLN | |
34826 |
1936 list poczty balonowej z okazji zawodów o puchar Gordon Bennetta. | 60 PLN | 50 PLN | |
34827 |
1936 kartka z Belgii do warszawy przewieziona balonem "Belgica" w ramach Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon - Bennetta w warszawie. | 100 PLN | 90 PLN | |
34831 |
1936 ERNEST DEMUYTER - autograf zwycięzcy zawodów Gordon-Bennetta rozegranych w Warszawie na pamiątkowej karcie pocztowej; bardzo dobry stan zachowania. | 160 PLN | 130 PLN | |
34833 |
1937 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XIII tydzień LOPP, znaczek ząbkowany i niekatalogowany cięty, oba bez nominału i bez gumy. | 340 PLN | 340 PLN | |
34839 |
1938 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Lwów - alegoria, czysty znaczek za 10 gr. z lekko obróconym nadrukiem "Na wieżę spadochronową". | 300 PLN | 300 PLN | |
34875 |
1962 arkusze nalepek na przesyłki balonowe z Poznania z nazwami różnych balonów. | 50 PLN | 55 PLN | |
34885 |
1969 arkusik winietek poczty balonowej z okazji XXV lecia PRL. | 15 PLN | 15 PLN | |
34889 |
1972 Inauguracyjny lot samolotu "Tadeusz Kościuszko" na trasie Warszawa - Chicago, z przyczyn technicznych lot odbył się samolotem "Mikołaj Kopernik". | 20 PLN | 20 PLN | |
34890 |
1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Boston. | 20 PLN | 20 PLN | |
34893 |
1973 rakietowy lot z okazji 500-rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, pamiątkowe winiety w formie 2-znaczkowego numerowanego bloczka dla przesyłek okolicznościowej poczty rakietowej wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago. | 80 PLN | 80 PLN | |
34927 |
1994 USA, mistrzostwa świata w piłce nożnej, znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 7.V w Nowym Jorku, doskonały stan zachowania. | 10 PLN | 10 PLN | |
34928 |
1978 seria wydania poczty watykańskiej. | 15 PLN | 15 PLN | |
34933 |
1979 pamiątka z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. | 10 PLN | 10 PLN | |
34935 |
1979 wizyta Jana Pawła II w Polsce, bloczek okolicznościowy. | 10 PLN | 10 PLN | |
34936 |
34937 |
1980 Watykan, podróże Jana Pawła II. | 20 PLN | 20 PLN | |
34939 |
1980 nalepka z papieżem z Wisconsin. | 10 PLN | 10 PLN | |
34950 |
1983 wizyta Jana Pawła II w Polsce, bloczek okolicznościowy, zagnieciony narożnik. | 10 PLN | 10 PLN |