Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
17574 |
1792 kompletny składany list z Tarnowa, ręczne adnotacje o pobranych opłatach pocztowych. | 100 PLN | 170 PLN | |
17575 |
1793 kompletny składany list z Krakowa do Austrii, ręczna adnotacja o opłacie pocztowej. | 180 PLN | 180 PLN | |
17576 |
1815 kompletny składany list ze Lwowa do Steyer w Austrii, ręczna adnotacja o pobranej opłacie. | 50 PLN | 165 PLN | |
17579 |
1820 kompletny składany list ze Lwowa do Tczewa, w środku doklejony druk kościelny. | 80 PLN | 80 PLN | |
17580 |
1822 kompletny list z pełną treścią z Tyńca datowany 30.I wysłany do Mogilan, a stamtąd dosłany do Wadowic, przesyłkę w miejscu nadania, najpewniej w mandatariacie tynieckim, oznaczono okrągłym stemplem z godłem państwowym; przesyłki w Mogilanach nie ostemplowano ponieważ w tym czasie urząd ów nie posiadał jeszcze rekwizytów pocztowych (wprowadzono je w 1829 roku); wewnątrz listu liczne adnotacje; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 600 PLN | 730 PLN | |
17582 |
1823 list ze stacji pocztowej w miejscowości Knichinicze leżącej na Trakcie Bukowieńskim wysłany do Lwowa, datowany 8.VIII; owalny stempel nadawczy KNIEHENICZ, na odwrocie zalepka z sucho tłoczoną zalepką; stację zamknięto w 1833 roku; rzadki walor z kolekcji S.Rosińskiego. | 240 PLN | 350 PLN | |
17592 |
1830 obwoluta listu ze Lwowa do Tarnowa, stempel Lwowa typ I i odbiorczy z Tarnowa na odwrocie. | 60 PLN | 60 PLN | |
17595 |
1833 kompletny składany list ze Lwowa do Cieżkowic, stempel Lwowa typ I. | 60 PLN | 60 PLN | |
17598 |
1835 obwoluta listu ze Lwowa do Tarnowa, stempel Lwowa typ I. | 80 PLN | 80 PLN | |
17599 |
1836 list z miejscowości Gliniany do Lwowa, datowany 24.X, wysłany ze stacji pocztowej w miejscowości Podhajczyki leżącej na Trakcie Brodzkim, stempel nadawczy "PODHAYCZIKI" w ramce, dopisek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Exoff/ franco tuto", na odwrocie sucho tłoczona zalepka listowa i dwuwierszowy stempel odbiorczy z datą "5 NOV 1836"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 250 PLN | 500 PLN | |
17601 |
1836 składany list z Jasła do Lwowa. | 80 PLN | 80 PLN | |
17602 |
1836 składany list ze Lwowa do Wiednia, stempel Lwowa typ I. | 60 PLN | 60 PLN | |
17606 |
1838 kompletny prywatny list datowany "Kornalowice 15go Sierpnia 838" wysłany z Sambora do Karlsbadu, czytelnie odciśnięty jednowierszowy datownik "Sambór", wpisana wysokość opłaty pocztowej "14", a na odwrocie jednowierszowy stempelek nadejścia "24 August 38"; prywatne listy spotykane są o wiele rzadziej niż przesyłki urzędowe; walor w dobrym stanie zachowania (w naturze prezentuje się korzystniej niż na skanie). | 200 PLN | 200 PLN | |
17608 |
1838 składany list ze Lwowa do Stanisławowa, stempel Lwowa typ I. | 60 PLN | 60 PLN | |
17616 |
1840 kompletny składany list z Halicza do Lwowa, stempel z Halicza typ II. | 80 PLN | 80 PLN | |
17617 |
1840 kompletny składany list ze Lwowa do Przeworska, stempel nadawczy i odbiorczy typ I. | 120 PLN | 120 PLN | |
17619 |
1841 kompletny składany list z Krakowa do Austrii, stempel Krakowa typ I. | 40 PLN | 40 PLN | |
17620 |
1841 kompletny składany list z Grodek koło Lwowa do Wiednia, stempel Gródka typ I, stemple odbiorcze na odwrocie. | 80 PLN | 80 PLN | |
17646 |
1853 kompletny składany list z Gombina do Płocka, stempel z Gąbina typu IIB i odbiorczy dwujęzyczny z Płocka. | 240 PLN | 370 PLN | |
17669 |
1823 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Schwetz (Świecie). | 60 PLN | 60 PLN | |
17683 |
1855 kompletny składany list z Gdańska do Niemiec. | 30 PLN | 30 PLN | |
17689 |
1859 kompletny składany list z Krynicy do Starego Sącza. | 40 PLN | 40 PLN | |
17777 |
1899 kartka z Łańcuta do Grodziska. | 15 PLN | 15 PLN | |
17869 |
1860 obwoluta dwułutowego listu z Łodzi do Warszawy opłacony dwoma pierwszymi polskimi znaczkami w barwach o odcieniach jasnych, znaczki unieważniono kasownikiem numerowym Łodzi z liczbą 182 w czterech okręgach, dwujęzyczny kasownik z datą nadania 20/2 (dwudziesty luty), na odwrocie kasownik odbiorczy i godzinnik z Warszawy. górny znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, zagięcia i złamania, dobra prezencja, list pochodzi z kolekcji W.Rachmanowa - jego stempelek w dolnym prawym rogu, fotoatest Schmutz. | 24 000 PLN | 24 000 PLN | |
17876 |
1860 pierwszy polski znaczek w barwach niebieskiej i karminowej o odcieniach ciemnych na liście z Warszawy do Rosji, bardzo ładny stan zachowania. | 5 000 PLN | 4 000 PLN | |
17877 |
1860 parka pierwszych polskich znaczków w barwach niebieskiej i karminowej o odcieniach ciemnych na wycinku listu dwułutowego z Warszawy, dobra prezencja i doskonały materiał do rekonstrukcji arkusza pierwszego polskiego znaczka. | 9 000 PLN | 13 000 PLN | |
17881 |
1861 kompletny składany list z Warszawy do Wiednia, austriacki stempelek kraju pochodzenia listu POLOGNE, stempel tranzytowy z Granicy, stemple odbiorcze na odwrocie. | 240 PLN | 240 PLN | |
17912 |
1870 około list z Suwałk do Warszawy opłacony rosyjskim znaczkami po 5 kopiejek, miejscownik Suwałk z datą nadania 25/11, na odwrocie stempel odbiorczy i godzinnik z Warszawy, list z kolekcji najpierw Faberge, a następnie M.Bojanowicza z jego sygnaturą na odwrocie. | 1 300 PLN | 1 300 PLN | |
17972 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa wysłana 6.6 z Warszawy do Berlina, pieczęć formacyjna; część na odpowiedź niewykorzystana. | 100 PLN | 100 PLN | |
17988 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 21.3 z miejscowości Rypin do Berlina, stempelek cenzury poznańskiej. | 40 PLN | 40 PLN | |
17991 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 8.3.18 z Mińska Mazowieckiego do Otwocka, stempelek nadawcy "Okręgowe Towarzystwo ROLNICZE w Mińsku Mazowieckim"; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
18010 |
1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 22.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Krakowa, stempel formacyjny stacji repatriacyjnej "K.u.k. Heimkehr-Station", parafka cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
18031 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ 512.13 według Lewina, na znaczku za 1 kop., stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane. | 30 PLN | 30 PLN | |
18032 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ 512.12 według Lewina, na wycinku ze znaczkami za 2 i 3 kop. z serii 300 lecie dynastii Romanowych, stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane. | 40 PLN | 36 PLN | |
18034 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, widokówka wysłana 18.VIII z Żytomierza do miejscowości Villahti w Finlandii; znaczek unieważniony stemplem kamuflażowym Żytomierz typ 512.03 według Lewina; kasownik pośredni Helsingfors; stemple maskujące stosowano w okresie zaledwie 3 miesięcy (VIII-X), przesyłki należą do bardzo rzadkich. | 500 PLN | 450 PLN | |
18049 |
1915 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka przesłana 30.XII za pośrednictwem poczty polowej 355 do Lwowa, stempel formacyjny z orłem "KOMENDA KOMPANII SZTABOWEJ LEGIONÓW POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
18073 |
1916 list z Lublina do Komitetu Ratunkowego dla internowanych Polaków w Wiedniu, stempel i adnotacja lubelskiej cenzury wojskowej. | 120 PLN | 120 PLN | |
18077 |
1916 Legiony Polskie - list wysłany 19.VIII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Wiednia, czytelna odbitka efektownej pieczęci formacyjnej z orłem: "5 PUŁK PIECH. I BRYG. PIŁSUDSKIEGO KOMENDA KOMPANII KARABINÓW MASZYN." (Berek P43); wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
18078 |
1916 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 18.XII za pośrednictwem poczty polowej 182; ładna i czytelna odbitka stempla formacyjnego: "K.u.k Ukrainische Legion/ Asbildungsgruppe", tekst pisany ołówkiem (adres wytarty); minimalne przebarwienia, w rzeczywistości karta prezentuje się znacznie korzystniej. | 320 PLN | 320 PLN | |
18082 |
1916 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka, dochód ze sprzedaży której przeznaczono na FUNDUSZ WDÓW I SIEROT PO LEGIONISTACH POLSKICH wydana nakładem Wiedeńskiej Delegacyi Samarytanina polskiego, wysłana 25.IX z Kalwarii Zebrzydowskiej do por.Władysława Niemczynowskiego zastępcy komendanta Domu Rekonwalescentów w Kamieńsku; stempelek cenzury w Bielsku; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN |