Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
21141 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lilabrązowym na papierze x2 (nakład 953 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
21143 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze u (nakład 1158 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
21158 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z 10 fen. na papierze białym grubym bibulastym, na składanej karcie wysłanej 28.IX, przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
21168 |
1942 Pochodnia, projekty znaczków na papierze grubym, projekty te wykonano jako prace konkursowe z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, 27 esejów o różnych rysunkach przedstawiono do konkursu i były one skompletowane w okolicznościowym karnecie, te trzy eseje zostały ostatecznie zaakceptowane i wydane jako seria w odmiennych kolorach, gwarancja Schmutz. | 550 PLN | 550 PLN | |
21203 |
1943 kartka z życzeniami z okazji świąt Wielkiej Nocy, stempel okolicznościowy Wystawy Drzeworytu, piękna ręcznie wykonana ilustracja. | 400 PLN | 930 PLN | |
21246 |
1943 obrona Warszawy, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
21262 |
1943 kartka z obiegu pocztowego opłacona przez adresata znaczkiem dopłaty, gwarancja Kronenberg. | 300 PLN | 300 PLN | |
21272 |
1943 pocztówka ozdobiona grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającą Pałac na wodzie w warszawskich Łazienkach, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 70 PLN | |
21274 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 70 PLN | |
21283 |
1944 znaczki ze Stanisławem Żółkiewskim i Stefanem Czarnieckim na karcie, ostemplowane 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
21308 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym na grafice z podobizną jednego z bohaterów powstania Bartosza Głowackiego, gwarancja. | 160 PLN | 240 PLN | |
21316 |
1944 bardzo rzadko spotykany ekspresowy list polecony nadany 26.9.44, opłata zgodna z obozową taryfą pocztową, dekoracyjny i rzadki walor, gwarancja. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
21322 |
1944 Święto Morza znaczek na karcie z napisem POCZTÓWKA, ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
21338 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, grafika obozowa, gwarancja. | 160 PLN | 192 PLN | |
21346 |
1944 kartka z grafiką bożonarodzeniową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek. | 160 PLN | 160 PLN | |
21356 |
1944 karta ozdobiona grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 70 PLN | |
21377 |
1945 kartka z grafiką o tematyce bożonarodzeniowej. | 180 PLN | 180 PLN | |
21390 |
1942 budynek obozowy, gwarancja Kronenberg. | 100 PLN | 140 PLN | |
21391 |
1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czarnym, niekatalogowany na papierze szarobrunatnym szorstkim średnim, gwarancja i opis 1bz1A Schmutz. | 480 PLN | 480 PLN | |
21480 |
1945 kartka z dodatkowym stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja. | 360 PLN | 360 PLN | |
21633 |
1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 8.12.41 adresowana do Berlina, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel " hebraischer und jiddischer / Sprache verboten." pomimo całości treści w języku niemieckim. | 400 PLN | 400 PLN | |
21637 |
1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 24.12.41 adresowana do getta w Poznaniu, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel "INHALT UNZULASSIG". | 300 PLN | 300 PLN | |
21641 |
1942 Getto Łódź, kartka z Pragi do Łódzkiego Getta, stempel Administracji Getta Łódzkiego "Getto - Verwaltung Litzmannstadt". | 300 PLN | 300 PLN | |
21657 |
1940 Internowanie w Szwajcarii - pamiątka z internowania, karta pocztowa ze znaczkiem ogólnego wydania dla internowanych, dodatkowo ofrankowana znaczkiem poczty szwajcarskiej (opłata za druki) i wysłana z obozu Ganterschwil do Genewy; na odwrocie tekst "Souvenir de l'Internement en Suisse 1939-1940"; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
21660 |
1940 Internowanie w Szwajcarii - formularz "Pamiątka z internowania w Szwajcarii" z dodatkowym znaczkiem wydania dla internowanych Polaków, ostemplowany w obozie Hüswil; na odwrocie regulaminu loterii. | 250 PLN | 250 PLN | |
21661 |
1940 Internowanie w Szwajcarii - pamiątka z internowania, karta pocztowa ze znaczkiem wydanym dla internowanych Polaków, dodatkowo ofrankowana znaczkiem poczty szwajcarskiej (opłata za druki) i wysłana z obozu Gebenstorf do Genewy; na odwrocie tekst "Souvenir de l'Internement en Suisse 1939-1940"; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
21662 |
1940 wydanie dla internowanych w Szwajcarii, pamiątkowy karnet. | 120 PLN | 120 PLN | |
21663 |
1940 Internowanie w Szwajcarii - formularz "Pamiątka z internowania w Szwajcarii" z dodatkowym znaczkiem wydania dla internowanych Polaków, ostemplowany w obozie Meikirch; na odwrocie regulaminu loterii. | 200 PLN | 200 PLN | |
21794 |
1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż. | 120 PLN | 120 PLN | |
21818 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze - oba znaczki znacznie się różnią odcieniem barwy. | 160 PLN | 160 PLN | |
21851 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, gwarancja Perzyński. | 50 PLN | 50 PLN | |
21901 |
1944 Wodzowie, seria, gwarancja. | 320 PLN | 290 PLN | |
21913 |
1944 Wodzowie, znaczek w kolorze jasnoczerwonym, gwarancja i opis Walocha. | 110 PLN | 110 PLN | |
21924 |
1944 Wodzowie, miejscowy list polecony z Lublina wysłany 13.9.44 w pierwszym tygodniu obiegu znaczków tego wydania, poniemiecka erka, ręczna adnotacja o cenzurze, bardzo ładny stan zachowania, katalog Fischer 7.000,- zł, gwarancja Schmutz, fotoatest Ceremuga. | 4 000 PLN | 3 700 PLN | |
21930 |
1944 Wodzowie, list polecony z Niska 22.9.44 do Białej koło Rzeszowa, opłata niezgodna z taryfą pocztową - powinna wynosić 1,50 zł, ręczna cenzura ołówkiem, na odwrocie stempel odbiorczy z Tyczyna z datą 2.10.44, w Białej prawdopodobnie nie było poczty i list dostarczono z najbliższego urzędu pocztowego w Tyczynie, koperta w słabym stanie bez klapy z naddarciami, gwarancje Kapkowski i z fotoatestem Piekut. | 2 000 PLN | 1 800 PLN | |
21931 |
1944 BIAŁA PODLASKA, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł., unieważniony kauczukowym prowizorycznym jednowierszowym stempelkiem "Biała-Podlaska" typu 16/2 o wymiarach 37 x 4,5 mm, w Białej Podlaskiej, gwarancja z opisem kasownika Ryblewski. | 400 PLN | 400 PLN | |
21932 |
1944 Wodzowie, próba siatkowa arkuszowa z wąskimi marginesami znaczka za 1 zł w kolorze niebieskim, znaczek z poz. 28, gwarancja i oznaczenie. | 850 PLN | 750 PLN | |
22006 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązoworóżowym z poz. 8 z błędem występującym w części nakładu w postaci odbitej spacji na lewo od nominału, gwarancja i opis Schmutz. | 480 PLN | 480 PLN | |
22011 |
1945 wyzwolenie miast, podstawowa seria. | 220 PLN | 200 PLN | |
22015 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | 50 PLN | 50 PLN |