Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
18100 |
1916 kartka od żołnierza polskiego internowanego w Austrii pisana po polsku do Wiednia. | 40 PLN | 40 PLN | |
18112 |
1916 kartka nadana z poczty polowej w Kozienicach 17.2.16 do Dzikowa, stempel formacyjny "KOMENDA BATALIONU UZUP. Nr. 4, LEGIONÓW POLSKICH", dekoracyjny i rzadki formularz kartki legionowej, na odwrocie stempel tranzytowy z Tarnobrzega 11.3.16. | 300 PLN | 300 PLN | |
18113 |
1916 kartka od internowanego Polaka z obozu w Thalerhof do Wiednia. | 40 PLN | 40 PLN | |
18116 |
1917 list z poczty polowej 117/II ze stemplem formacyjnym. | 60 PLN | 60 PLN | |
18151 |
1917 patriotyczna kartka świąteczna wysłana 18.12.17 z Komorowa ze Szkoły Podchorążych W.P. do Piotrkowa, datownik OSTROW (GOUV. LOMZA), okrągły stempel "Ausbildungs Kommando Nr. 4 d. polnischen Armee* (-) Brief- / Stempel", stempel cenzury. | 100 PLN | 100 PLN | |
18190 |
1918 Łomża - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży, z których ten ostatni jest najmniej znany i najsłabiej udokumentowany w literaturze; widokówka wysłana 22.III z Radomia do obozu, cenzura i dodatkowo parafka cenzora; idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
18198 |
1918 kartka z austriackiej poczty polowej nr 423 do Wiednia, stempel formacyjny "K. k. 131 Schützenbrigadenkommando". | 35 PLN | 35 PLN | |
18201 |
1918 formularz "Vom k.u.k. Militargeneralgouverment Lublin. / (Abteilung fur Unterstutzung polnischer Legionare)" poczty polowej do korespondencji z CUE PKP wysłany 17.4.18 z biura ewidencyjnego z Lublina do CUE PKP w Piotrkowie z prośbą o informację o poświadczeniu służby legionisty Ciupińskiego Józefa, datownik ETAPPENPOSTAMT LUBLIN, czerwony stempel z orłem carskim "K.u.k. Militärgeneralgouverment in Polen / Abteilung für Unterstutzungsangelegenheiten / POLN. LEGIONAIRE", odbiorczy fioletowy stempel ewidencyjny w ramce "CENTR. URZĄD EWIDENCYJNY / Polskiego Korpusu Posiłkowego Wpłynęło dnia ..........191.... /". | 90 PLN | 90 PLN | |
18204 |
1918 kartka wysłana 25.5.18 z Ostrowa z 4. obozu 3. klasy ze Szkoły Podchorążych W.P. do Warszawy, datownik OSTROW (GOUV. LOMZA), okrągły stempel "*SZKOŁA PODCHRĄŻYCH WOJSK POLSKICH (-) PIECZĘĆ / POCZTOWA", czerwony stempel opłaty warszawskiej poczty miejskiej. | 100 PLN | 90 PLN | |
18216 |
1919 wojna polsko-sowiecka, walki na Wileńszczyźnie, list żołnierza 11 pułk ułanów wysłany 21.VI przez urząd w Mińsku Mazowieckim do Częstochowy, wyjątkowo czytelna i czysta odbitka stempla formacyjnego "Dowództwo Szwadronu Marszowego/ 11.P.U.", na odwrocie datownik odbiorczy; idealny stan zachowania; jednostka ta uczestniczyła w walkach o Wilno, a jej żołnierze 19.IV jako pierwsi wkroczyli do miasta, mocno wykrwawiona została skierowana do patrolowania i obrony polsko-litewskiej linii demarkacyjnej w okolicach Landwarowa; z kolekcji S.Rosińskiego. | 500 PLN | 450 PLN | |
18219 |
1919 wojna polsko-ukraińska, widokówka datowana 13.VII, wysłana 20.VII za pośrednictwem Frontowej Poczty Polowej nr.25 do Krakowa, w międzyczasie 17.VII jednostki polskie na Froncie Ukraińskim osiągnęły linię Zbrucza, co kończyło okres walk polsko-ukraińskich; efektowny stempelek formacyjny z orłem "1. PUŁK STRZEL. PODHAL./ 1 KOMP. POLOWA KARAB. MASZ.", przesyłka ocenzurowana (parafka cenzora); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
18244 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze czerwonym (Mi.65 euro), gwarancja i opis koloru nadruku Schmutz. | 130 PLN | 130 PLN | |
18268 |
1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 26.4, stempelek poczty miejskiej i dodatkowy określający wysokość opłaty 5 (fenigów). | 120 PLN | 120 PLN | |
18336 |
1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 5-18.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
18337 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8-21.I, wydawnictwo ukazujące królów polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
18338 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby miast polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
18339 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19.II-4.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
18377 |
1918 Warszawa, "10 FEN." - fioletowy i czerwony stempelki z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na froncie listu poczty polowej wysłanego z Łęczycy 10.9.13 (oczywisty błąd daty rocznej, powinno być 10.9.18), podjęto dwie próby doręczenia przesyłki, stąd stempelki odciśnięte w dwóch kolorach, zwraca uwagę doskonała jakość odbitek, był to bowiem drugi lub trzeci dzień po wprowadzeniu (8.IX.18) nowego wzoru stempelków opłaty doręczeniowej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; sygnowano Esperantista Filatelejo. | 200 PLN | 200 PLN | |
18434 |
1918 Przemyśl, znaczek pospieszny Bośni i Hercegowiny za 2 hal. z rzadszym na tym wydaniu lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, gwarancja Mikstein. | 50 PLN | 50 PLN | |
18437 |
1918 Świątniki, austriacki znaczek opłaty za 10 hal. z lokalnym nadrukiem "Polska / * / poczta" typu I i z dodatkowym przedrukiem PORTO w ramce typu lokalnego 142 znanym tylko na dwu wartościach (3 i 10 hal.), dodatkowo unieważniony rzadkim kasownikiem rusztowym, ładny stan, gwarancja Mikstein. | 400 PLN | 400 PLN | |
18441 |
1918 Myślenice, kasowany austriacki znaczek opłaty za 30 h. z lokalnym nadrukiem "Poczta Polska" typu IIIa, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
18494 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "wyszczerbione N", gwarancja i oznaczenie. | 35 PLN | 35 PLN | |
18569 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Pelska". | 120 PLN | 120 PLN | |
18599 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 11 z błędem "podniesione s", gwarancja Ryblewski. | 500 PLN | 420 PLN | |
18605 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.65 "wyszczerbiona trzecia kreska", dodatkowo aż trzy przerwy w pierwszej kresce, gwarancja i opis Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
18615 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "kropla między o i c", gwarancja i oznaczenie. | 80 PLN | 80 PLN | |
18620 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka z Siedlec 30.12.18 do Sokołowa, znaczek z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Berbeka. | 250 PLN | 225 PLN | |
18633 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja i oznaczenie. | 80 PLN | 80 PLN | |
18634 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie. | 80 PLN | 80 PLN | |
18650 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem pierwszej formy z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 100 PLN | 1 100 PLN | |
18661 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "odwrócone k", gwarancja i oznaczenie. | 100 PLN | 100 PLN | |
18716 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", numer HAN na marginesie, rozerwany margines pod lewym znaczkiem, gwarancja i oznaczenie. | 60 PLN | 60 PLN | |
18719 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 40 fen. z błędem na poz.32 "kropka w k" na mocnej podlepce, gwarancja i opis Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
18720 |
1918 wydanie PP/GGW, front listu wartościowego z Gostynina 15.11.19 do Warszawy, prowizoryczny stempel poczty w Gostyninie użyty jako kasownik na znaczkach i jako "erka" listu wartościowego z wpisana data nadania i numerem przesyłki, znaczki z nadrukiem pierwszej formy, znaczek za 40 fen. z błędem "kropka w k", opłata jak za list wartościowy o najniższej w skali wartości 1 marka. | 400 PLN | 360 PLN | |
18723 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | 110 PLN | 110 PLN | |
18726 |
1918 wydanie PP/GGW, front miejscowego listu poleconego z Warszawy 23.12.18, wczesne użycie. | 180 PLN | 150 PLN | |
18731 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW srebrzysty, mocne podlepki, gwarancja i opis Schmutz. | 45 PLN | 45 PLN | |
18734 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "brak trzeciej kreski", nadruk GGW srebrzysty, gwarancja i opis. | 120 PLN | 100 PLN | |
18736 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugą formą z poz. 31, nadruk GGW farbą anilinową, doskonały stan zachowania, czyste i w tak doskonałym stanie należą do najrzadszych znaczków tego wydania, gwarancja i oznaczenie Włodarski, fotoatest. | 15 000 PLN | 14 000 PLN | |
18742 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i opis Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN |