Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
18744 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie. | 70 PLN | 70 PLN | |
18751 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria stemplowana z nadrukami odwróconymi, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 180 PLN | |
18773 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 36 PLN | |
18812 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½ z obiegu pocztowego z Piotrkowa, gwarancja i oznaczenie. | 60 PLN | 54 PLN | |
18858 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Hrubieszowa, gwarancja. | 30 PLN | 35 PLN | |
18861 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Wiatrowski, uszkodzone O w wyrazie Polska | 80 PLN | 80 PLN | |
18867 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47/58, znaczek z poz 47 z charakterystyczną usterką - silnie uszkodzonymi literami PP, stan idealny, gwarancja Mikstein. | 2 200 PLN | 2 000 PLN | |
18868 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.43, minimalny ślad podlepki, ładny stan, gwarancja Mikstein, Bruba, Perzyński z opisem Schmutz. | 200 PLN | 180 PLN | |
18876 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE, z wyjątkowo rzadkim dużym błędem na poz.29/79 "O w POLSKA jak Q"; występuje on tylko na jednym znaczku opłaty - za 6 hal. przedrukowanym formą IIE i na jednym znaczku dopłaty - za 15 hal. przedrukowanym formą IID; nie jest jeszcze katalogowany, ale został opisany przez L.Schmutza "Przegląd Filatelistyczny" 5/2004, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Ryblewski. | 4 000 PLN | 3 500 PLN | |
18885 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 73 "dwukropek", bardzo ładny stan zachowania, delikatna sygnatura firmowa Fripol, gwarancja Mikstein, Marbach, Dr.Berger, opis, sygnatura i fotoatest Kronenberg. | 1 500 PLN | 1 350 PLN | |
18886 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | 2 600 PLN | 2 600 PLN | |
18893 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 42, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Rachmanow i Jungjohann, fotoatest Schmutz. | 12 000 PLN | 12 800 PLN | |
18903 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z brzegowym błędem "pionowa kreska po lewej" i dodatkowo "znacznie uszkodzone obie litery P", piękny stan, sygnowany Tiebauer, gwarancja Mikstein, z opisem błędu Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
18915 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą i dodatkowo zaawansowanym błędem na poz. 41 "otwarte O i uszkodzone P w POCZTA", ładny stan zachowania, sygnowany L.Brajer Lwów, gwarancja Mikstein, z opisem Jungjohann BPP> | 700 PLN | 630 PLN | |
18954 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszą formą poz. 43, piękny stan, sygnowany SM, gwarancja Muhdus z opisem Mikstein. | 4 500 PLN | 4 000 PLN | |
18965 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej z poz. 41 z błędem "otwarte O w POCZTA", gwarancja i oznaczenie. | 45 PLN | 45 PLN | |
18972 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek na wycinku, gwarancja Mikstein. | 50 PLN | 50 PLN | |
18974 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
19065 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze niebieskim z nadrukiem formy IIC z poz. 37, gwarancja i opis Schmutz. | 100 PLN | 70 PLN | |
19066 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 74, gwarancja i oznaczenie. | 600 PLN | 550 PLN | |
19121 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h. z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis Krawczyk. | 100 PLN | 90 PLN | |
19123 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 20 h. z błędem "uszkodzony rysunek po lewej", gwarancja. | 30 PLN | 27 PLN | |
19124 |
1919 PKL przekaz pieniężny z Makowa wysłany 27.3.19 do Czech, przekaz nie doręczony zwrócony do Makowa 9.5.19. | 800 PLN | 720 PLN | |
19195 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja Wiatrowski. | 60 PLN | 60 PLN | |
19204 |
1919 ZAWIERCIE - wydanie w walucie markowej, znaczek za 5 fen. unieważniony kasownikiem prowizorycznym z Zawiercia. | 20 PLN | 20 PLN | |
19282 |
1919 I Polska Wystawa Marek, seria ząbkowana, ostemplowana okolicznościowo 21.V na karcie wysłanej z terenu wystawy do Poznania; przebarwienia pod znaczkami (Myślicki 19 001). | 25 PLN | 25 PLN | |
19283 |
1919 I Polska Wystawa Marek, trzy okolicznościowe karty z ilustracjami autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowane z okazji wystawy, jedna ofrankowana serią ząbkowaną, druga serią nieząbkowaną, a trzecia trzema znaczkami ząbkowanymi, wysłane jako polecone z terenu wystawy, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, numery przesyłek odciśnięte automatycznym numeratorem, dobry stan zachowania (Myślicki 19 001). | 200 PLN | 255 PLN | |
19300 |
1919 seria bez znaczka 110 na liście poleconym z Łodzi do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy. | 30 PLN | 30 PLN | |
19305 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Premier Ignacy Paderewski i Marszałek Józef Piłsudski, rzadkie próby znaczków za 15 i 25 f. w kolorach odwrotnych od definitywnych znaczków, 15 f. - w kolorze zielonym zamiast czerwonego z mocnym, a 25 f. - w czerwonym zamiast zielonego z minimalnym śladem podlepki (Fi.1550.-), gwarancja Schmutz. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
19329 |
1919 kartka z Niemiec do Inowrocławia, stempel poznańskiej cenzury wojskowej P2 w małym trójkącie , gwarancja eksperta P. Drzewiecki PZF | 90 PLN | 81 PLN | |
19335 |
1920 list z Stanisławowa do Wiednia, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie i Krakowie. | 140 PLN | 126 PLN | |
19337 |
1920 list z Buczacza do Lwowa, zakwestionowano ponowne użycie znaczka naklejonego i stemplowanego w urzędzie nadawczym, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie. | 120 PLN | 108 PLN | |
19373 |
1920 list z Tomaszowa Rawskiego do Wiednia. | 25 PLN | 25 PLN | |
19394 |
1921 kartka z Bielska do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | 60 PLN | 60 PLN | |
19425 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe znaczków dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej; jeden za 25 mk. cięty (sam znaczek Fi.650.-), drugi za 100 mk. bez perforacji poziomej na dole (sam znaczek Fi.500.-); oba użyto 3.6 w Poznaniu na kopercie prawidłowo taryfowo opłaconego listu ekspresowego adresowanego do Łodzi, zgodnie z opisem eksperta PZF A.Kłosińskiego w artykule w Filateliście nr.2/1992 list taki wymagał dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej w wysokości 25 mk.; znaczek za 100 mk. nie był już na nim konieczny; gwarancja i opis Falkowski. | 1 500 PLN | 1 200 PLN | |
19439 |
1922 kartka z Obrzycka 20.8.22 do Berlina. | 30 PLN | 30 PLN | |
19452 |
1922 list z Lwowa do Wiednia. | 60 PLN | 60 PLN | |
19453 |
1922 list z Wąsocza 28.3.22 do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej "P19" w dużym trójkącie, cenzura z ostatniego okresu jej stosowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
19480 |
1922 kartka z Dęblina 10.3.22 do Suchej Górnej na Śląsku Cieszyńskim na formularzu Polskiego Towarzystwa Czerwonego Krzyża. | 60 PLN | 54 PLN | |
19506 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja. | 160 PLN | 160 PLN |