Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
26863 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, przesyłka niemieckiej poczty polowej (widokówka) wysłana 1.1 z Mławy do miejscowości pod Berlinem, niemy datownik nadawczy, listowa pieczęć formacyjna z godłem, pieczęć nagłówkowa "Kommandantur Tr.Üb.Pl.Nord Mlawa, Südostpr." i stempelek Feuerwerker (ogniomistrz); całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
26904 |
1939 Kampania Wrześniowa, karta pocztowa o interesującej treści, datowana 3.IX w miejscowości Kompina, przesłana 4.IX AMBULANSEM NR.124 relacji WARSZAWA - BYDGOSZCZ do Bydgoszczy; idealnie odciśnięty fioletowy stempelek cenzury wojskowej BC 47; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 1 000 PLN | 855 PLN | |
26914 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, seria czysta w pięknym stanie. | 800 PLN | 720 PLN | |
26918 |
1942 znaczek tajnej poczty podziemnej. | 15 PLN | 20 PLN | |
26919 |
26920 |
26921 |
26922 |
26923 |
26924 |
1942 znaczek tajnej poczty podziemnej. | 15 PLN | 15 PLN | |
26925 |
26926 |
26929 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - marginesowy znaczek cięty za 50 gr. | 250 PLN | 225 PLN | |
26953 |
1943 tzw. "adres konspiracyjny" - służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, kartka z Warszawy do Portugalii. | 100 PLN | 100 PLN | |
26954 |
26995 |
1946 poczta polowa II Korpusu, seria - szlak bojowy na wycinkach ze stemplem poczty polowej 136. | 80 PLN | 80 PLN | |
27000 |
1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu , cięta próba znaczka za 1 zł. w kolorze szarym, na papierze kredowym, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
27006 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w ładnym stanie. | 220 PLN | 260 PLN | |
27018 |
1973 winietka z okazji rocznicy bitwy pod Monte Cassino. | 15 PLN | 15 PLN | |
27032 |
1939 współkursory - znaczki obiegowe Rzeszy użyte na terenie GG, list urzędowy wysłany 13.XII z Krosna do Sanoka za pośrednictwem Niemieckiej Poczty Służbowej Wschód, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym, obok data odbita datownikiem biurowym (Fi.od 300,-). | 200 PLN | 200 PLN | |
27041 |
1939 współkursor - całostka obiegowa Rzeszy za 6 fen. dofrankowana znaczkami GG!!! wysłana 21.XII z Warszawy do Skierniewic; bardzo rzadko spotykana kombinacja! (Fi.od 300,-). | 200 PLN | 200 PLN | |
27045 |
1940 firmowy list miejscowy z Warszawy 31.8.40, stempel Durch Deutsche Dienstpost Osten. | 40 PLN | 40 PLN | |
27053 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.150 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | 280 PLN | 430 PLN | |
27055 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek 2/5 gr z błędem "uszkodzona litera l w General", na karcie, ostemplowany 6.IX w Zakopanem, kasownikiem okolicznościowym z okazji zawodów sportowych. | 80 PLN | 80 PLN | |
27076 |
1940 seria z okazji pierwszej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa ze stemplem okolicznościowym na formularzu ozdobnego telegramu, rzadkie. | 70 PLN | 70 PLN | |
27096 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta, doskonały stan zachowania. | 150 PLN | 135 PLN | |
27099 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", czysta; doskonały stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
27104 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta. | 30 PLN | 30 PLN | |
27124 |
1940 znaczki urzędowe II wydanie, 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 25.I.1944 z Piotrkowa do Tomaszowa Mazowieckiego; całość w dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony). | 200 PLN | 200 PLN | |
27129 |
1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu kart okolicznościowych, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X.1941r. w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | 100 PLN | 100 PLN | |
27131 |
1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na formularzu skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.9, stemplem o tematyce sportowej (oszczepnik). | 50 PLN | 50 PLN | |
27133 |
1941 "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" kasownik okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
27136 |
1941 polecony list lotniczy z Warszawy 10.VII.41 do Chicago, po obu stronach zalepka cenzury USA, na odwrocie stempel i zalepka cenzury Wehrmachtu oraz stemple odbiorcze "NEW YORK.N,Y, 8 3 1941" i "CHICAGO ILL, bardzo rzadka i ciekawa destynacja. | 200 PLN | 200 PLN | |
27146 |
1941 V (Viktoria) - symbol zwycięstwa, dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, część na odpowiedź listownika oflagu VIE wysłana 9.8 z Krakowa, stempelek "V" bardzo ładnie odciśnięty, pieczątka cenzury obozowej; dobry stan zachowania (listownik ukośnie zgięty); z eksponatu J.Falkowskiego. | 150 PLN | 150 PLN | |
27157 |
1942 list urzędowy w specjalnej kopercie "NSDAP Arbeitsbereich Generalgouvernement Die Deutsche Arbeitsfront" przesłany miejscowo 7.2 w Krakowie, nadany w urzędzie Kraków 4; kasownik odbiorczy na odwrocie. | 60 PLN | 60 PLN | |
27158 |
1942 list polecony z treścią z Warszawy 21.12.42 do Wilna, na odwrocie datownik odbiorczy VILNIUS 26.12.42. | 20 PLN | 20 PLN | |
27162 |
1942 kasownik okolicznościowy z herbem Lwowa, przygotowany z okazji 1 rocznicy utworzenia Dystryktu Galicji, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
27177 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana z Tarnowa do Poznania. | 20 PLN | 20 PLN | |
27178 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste. | 40 PLN | 40 PLN | |
27188 |
1943 portret Hitlera - frankatura czterokolorowa, ekspresowy list polecony w kopercie firmowej, wysłany 6.5.1942 z urzędu Kraków 5 do Nowego Sącza, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 60 PLN | 60 PLN |