Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
27928 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cyfra 5 zalana", gwarancja i oznaczenie Walocha. | 35 PLN | 35 PLN | |
27936 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 100 z nadrukiem przesunietym do góry - brak nominału, znaczek z III walca z błędem kropka na A w POCZTA, gwarancja Ryblewski, Walocha. | 120 PLN | 120 PLN | |
27945 |
1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Radom" z błędem na poz.19 "litera a ścięta z prawej", gwarancja i opis. | 40 PLN | 40 PLN | |
27948 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "Kieice", gwarancja i oznaczenie Walocha. | 35 PLN | 35 PLN | |
27951 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "zalane drugie e", gwarancja i oznaczenie Walocha. | 20 PLN | 20 PLN | |
27957 |
1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno" z zaawansowanym błędem na poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis. | 50 PLN | 45 PLN | |
27959 |
1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Bydgoszcz", z błędem na poz.39 "ż zamiast z", słabsze ząbkowanie po prawej, gwarancja i opis Schmutz. | 25 PLN | 25 PLN | |
27960 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cienkie y", gwarancja i oznaczenie Walocha. | 20 PLN | 20 PLN | |
27963 |
1945 wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków z nadrukiem "Bydgoszcz", lewy z błędem na poz.6 "o pogrubione", a prawy z błędem na poz.7 "litera z w zł węższa", gwarancja i opis. | 80 PLN | 105 PLN | |
27964 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 46 bez nominału, gwarancja Petriuk. | 150 PLN | 211 PLN | |
27965 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem i abklaczem, gwarancja Ryblewski, Walocha. | 50 PLN | 50 PLN | |
27966 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnym przesunięciem nadruku, gwarancja Walocha. | 80 PLN | 80 PLN | |
27976 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 77 z błędem "K uszkodzone z lewej strony", nadruk przesunięty - nominał na dole, gwarancja Schmutz, Walocha. | 120 PLN | 120 PLN | |
27985 |
1945 list z Gniezna 30.IV.45 do Krosna w postaci listu żołnierskiego złożonego w trójkąt, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 306. | 100 PLN | 170 PLN | |
27986 |
1945 list z Chorzowa do Rudy Śląskiej, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 913 na odwrocie. | 120 PLN | 120 PLN | |
27988 |
1945 list nadany z agencji pocztowej w Zadzimiu 12.VI.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1353. | 160 PLN | 160 PLN | |
27989 |
1945 list z Jaworza do Katowic, prowizoryczny stempel "Urząd Pocztowo Telekomunikacyjny Jaworze" i ręcznie wpisana data, stempel cenzury wojskowej 1985. | 180 PLN | 180 PLN | |
27992 |
1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 7.LIP.1945 z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; na odwrocie kasowniki przejściowe Zamość z 9.VII i odbiorczy Warszawa 11.VII, na froncie usunięty stempelek cenzury wojskowej; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 165 PLN | |
27997 |
1945 wydanie łódzkie, seria. | 10 PLN | 10 PLN | |
27999 |
1945 list firmowy z Jabłonia do Lublina z prowizorycznym kasownikiem z ręcznie wpisana datą, brak klapy koperty. | 100 PLN | 212 PLN | |
28000 |
1945 wydanie łódzkie, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 3.12 z miejscowości Kluczborek (Kluczbork) do Warszawy, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym z wypiłowanymi napisami; prowizoryczna erka; na odwrocie kasowniki odbiorcze Warszawa z 6 i 7.X; bardzo dobry stan zachowania. | 140 PLN | 180 PLN | |
28011 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego. | 20 PLN | 20 PLN | |
28017 |
1945 widokówka z Kłodzka 4.9.45, niemy kasownik i stempel prowizoryczny Kłodzka, stempel cenzury wojskowej nr 1651. | 60 PLN | 161 PLN | |
28029 |
1945 zabytki Gdańska, próba w kolorze czerwonym na papierze z1, gwarancja Schmutz. | 25 PLN | 25 PLN | |
28030 |
1945 list z Białej Podlaskiej do Lublina, prowizoryczny kasownik. | 100 PLN | 100 PLN | |
28032 |
1945 list firmowy z huty w Strzybnicy koło Tarnowskich Gór do Katowic, znaczek kreślony ręcznie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1671. | 70 PLN | 70 PLN | |
28040 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja. | 50 PLN | 82 PLN | |
28042 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze ultramaryny na papierze x2 z drukiem podwójnym, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
28056 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek z silnym abklaczem bez obrazka, gwarancja. | 50 PLN | 55 PLN | |
28057 |
1945 zabytki Krakowa, makulaturowy podwójny druk znaczka, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
28068 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 70 PLN | 70 PLN | |
28073 |
1945 Liga Morska, seria. | 35 PLN | 35 PLN | |
28074 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.9 "plamka na znaku + i n pogrubione", gwarancja i opis Krawczyk. | 50 PLN | 45 PLN | |
28077 |
1945 Liga Morska, znaczek z błędem "POŁSKA", papier biały, gwarancja Walocha. | 80 PLN | 72 PLN | |
28080 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł, kompletny arkusz zawierający pięć międzypól; wiele znaczków z katalogowanymi (i niekatalogowanymi) błędami w lewym sektorze: na poz.2 kropka w literze P w POLSKA, na poz.4 kreska przedłużająca cyfrę 1 wartości, na poz.5 plama u dołu lewej 10, na poz.6 a w Liga otwarte u dołu, na poz.7 kropka w P w POCZTA; na poz.16 plama w 0 lewej 10, na poz.17 O w POCZTA połączone z marginesem, plamka w górnej części cyfry 2, na poz.18 O w POLSKA połączone z marginesem, na poz. 20 wcięcie w prawej V i w prawym sektorze: na poz.4 kropka w drugiej dacie między 10.II u góry; kreska przedłużająca 1, na poz.5 kropki w literze O w POCZTA i w g Liga, na poz.7 kropka pod prawą cyfrą V, na poz.8 kropka u góry rysunku po pierwszej dacie, na poz.9 kropka w drugiej liczbie II, na poz.10 plama po pierwszej liczbie II, na poz.11 kropka pod L w Liga, poz.16 g w Liga przerwane u dołu, poz.20 1 wartości połączone z ramką, na poz.23 plamka w liczbie 20, na poz.24 kropka w kropce po pierwszej liczbie 10, poz.25 kropki w P, C, A; walor ma wysoką wycenę katalogową; doskonały materiał porównawczy; pierwszy znaczek uszkodzony, wszystkie znaczki z pierwszego rzędu i cztery z drugiego z delikatnymi punktowymi zmatowieniami gumy od przywartego papieru, pozostałe bez podlepek w bardzo dobrym stanie zachowania. | 900 PLN | 900 PLN | |
28082 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.23 "plamka w liczbie 2", gwarancja i opis Krawczyk. | 30 PLN | 27 PLN | |
28083 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.24 "kropka w kropce po cyfrze 10", gwarancja i opis Krawczyk. | 30 PLN | 27 PLN | |
28086 |
1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z błędem na poz.8 "plamki między 2 a +", gwarancja. | 30 PLN | 27 PLN | |
28091 |
1945 I Kongres Pracowników i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek makulaturowy. | 70 PLN | 70 PLN | |
28093 |
1945 I Kongres Pracowników Poczt i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty, rzadki prawdziwy, gwarancja Wiatrowski. | 320 PLN | 290 PLN |