Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
9159

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy znaczka, gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
9162

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, znaczek na ekspresowej karcie odwołującej spotkanie w świetlicy, wysłanej 12.X, prawidłowa opłata za taką przesyłkę wynosiła 110 f., ponieważ jednak była to bardzo wysoka i rzadko stosowana taryfa, poczta pobrała dopłatę ale tylko w wysokości brakującej opłaty doklejając znaczek za 10 f.; dodatkowo rzadko spotykana nalepka EXPRESS; dekoracyjna całość z oryginalnego obiegu w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

600 PLN600 PLN
9165

30 PLN25 PLN
9169

1944 Bilet wstępu na imprezy związane z obchodami Roku Olimpijskiego, trwające w okresie od 23.VII do 13.VIII; słabszy stan zachowania.

50 PLN50 PLN
9172

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk., sygnowany przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, kilka śladów składania.

125 PLN125 PLN
9186

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok w słabym stanie.

20 PLN20 PLN
9191

1944 "Cyfry" - nowy rysunek, seria znaczków czystych, gwarancja.

15 PLN15 PLN
9192

1944 dwa znaczki dopłaty o nominale 20 fen. na nieofrankowanej kopercie listu, ozdobionej drzeworytem przedstawiającym orzełka strzeleckiego wysłanej przez Koło Filatelistów, ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; adnotacja czerwoną kredką "pobrać", znaczki skasowane 11.IX; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja.

500 PLN500 PLN
9198

1942 Budynek Obozowy, unikalna kasowana próba znaczka za 10 f. w kolorze czarnym, na papierze białym gładkim średnim drugostronnie zadrukowanym, gwarancja Schmutz.

4 800 PLN4 320 PLN
9200

1942 druty, znaczek w kolorze jasno szaroniebieskim na papierze średnim żółtawym drzewnym (słomkowym), nie katalogowany, unikalne, gwarancja Schmutz.

3 500 PLN3 150 PLN
9202

1942 Trąbka pocztowa, znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym o nietypowym lekko żółtawym odcieniu, na papierze szarym gąbczastym średnim gazetowym; na ilustrowanej karcie pocztowej; gwarancja i opis odmiany Schmutz.

1 000 PLN900 PLN
9203

1942 Wystawa Rybacka, unikalny w kolorze brunatnoczerwonym cięty znaczek za 15 f. na papierze szarym gąbczastym średnim gazetowym (kilka z nakładu 64 szt.), na odwrocie niespotykany na innych egzemplarzach fragment druku gazetowego; gwarancja Schmutz.

2 000 PLN1 800 PLN
9206

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnoczerwonym na papierze białym gładkim średnim (nakład 70-80 sztuk) na wycinku, gwarancja Krawczyk, z podsygnowanym opisem według Machowskiego - 5f Schmutz.

400 PLN400 PLN
9208

1942 Druty, niekatalogowana w Fischerze karta z szaroturkusowym znakiem opłaty, na różowoszarym szorstkim papierze, z ręcznym napisem Pocztówka typu N1a (w/g klasyfikacji P.Pelczara), bez ilustracji i w formacie 138x90 mm (M.G.Heber kataloguje i reprodukuje taką kartę jako P2.3); co ciekawsze w/g P.Pelczara podczas produkcji drugiej kartki pocztowej "Druty" używano już powszechnie stempelka "POCZTÓWKA" i tylko kilka kart zaopatrzono wstępnie w odręczny napis N1d, odbijając na nim jednak stempelek POCZTÓWKA; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, datowana 10.XII, wysłana została do komendanta bloku A płk.Stanisława Siudy - co być może wyjaśnia użycie całostki bardzo rzadkiej odmiany, nienotowanej dotąd w polskich katalogach; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

3 200 PLN2 880 PLN
9209

1942 Trąbka pocztowa, unikalny walor, nigdzie dotąd nienotowany, ani jako karta pocztowa, ani jako próba; znak opłaty za 15 f. w kolorze niebieskim, napis POCZTÓWKA typu N2 w kolorze oliwkowozielonym na ręcznym wykonanym przez osobę "b" ołówkiem, karton szary o grubości 0,36 mm, wymiar 90x66 mm; w treści podziękowanie za wykonanie skrzynki pocztowej dla bloku A podpisane, pod stemplem POCZTA OBOZOWA, przez członka Zarządu Poczty ppor.St.Jaskułę; unikalna w każdym aspekcie, gwarancja i opis Schmutz.

10 000 PLN9 000 PLN
9216

1944 kraty, próba znaczka za 50 f. na żeberkowanym papierze w kolorze czarnym, gwarancja Krawczyk.

800 PLN720 PLN
9222

1945 Poczta Bloku D - wyzwolenie obozu, znaczek przedrukowy na karcie zrobionej z tekturowego pudełka - nawet na korespondencji grzecznościowej niespotykany, gwarancja na znaczku Schmutz.

1 200 PLN1 080 PLN
9224

1945 urzędowa karta pocztowa wysłana 31.III przez członka Zarządu Poczty ppor.Stanisława Jaskułę z dodatkowym stemplem "Czerwony Krzyż" użytym w ostatnim dniu jego stosowania; Józef Machowski tak opisuje tę praktykę: "Mąż Zaufania Obozu korzystał w swej korespondencji z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem w Genewie ze specjalnego stempla "firmowego". Był to pewien gest w kierunku tej międzynarodowej instytucji. Stempel miał wymiary 60 x 20 i przedstawiał pośrodku Czerwony Krzyż, na którym w czterech wierszach wypisana była dewiza Czerwonego Krzyża: "Inter Arma Caritas". Z lewej strony krzyża znajdował się kłos, a z prawej drut kolczasty. Obok stoją słupy stanowiące oparcie dla ogrodzenia markowanego po jednej i drugiej stronie pięcioma poziomymi kreskami. Na lewym słupie wypisana data "1939", na drugim - "1945" jako czasokres trwania opieki ze strony MCK. W marcu 1945 Zarząd Poczty odbijał ten stempelek na bieżącej korespondencji obok kasowników stałych. Stempel zaprojektował i wyciął w drewnie T.Kluźniak."; unikalny walor w idealnym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

1 200 PLN1 080 PLN
9225

1945 Poczta Ploku D - poczta marszowa, blok wydany na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich; sygnatura projektanta bloku Tadeusza Ptaszyckiego pod znaczkiem, a pod nią jego podpis ołówkiem; mimo załamania papieru przez środek i kilku pęknięć papieru na krawędziach to bardzo atrakcyjny walor, gdyż tak sygnowane bloki są niezmiernie rzadkie, gwarancja.

2 800 PLN2 800 PLN
9235

1944 Herby miast, seria kasowana i zawiadomienie o pamiątkowej mszy wysyłane 29.IX przez Koło Ziem Jasielskiej, Krośnieńskiej i Sanockiej do swoich członków, rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Kalawski, Krawczyk, Schmutz.

600 PLN540 PLN
9237

1944 Herby miast - Kraków, znaczek skasowany na karcie pocztowej Warszawa walczy (bez tekstu na odwrocie); gwarancja.

45 PLN40 PLN
9238

1944 26 rocznica odzyskania niepodległości, marginesowy znaczek za 25 gr., gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
9251

1944 ilustrowana karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie szarym gładkim w formacie 125x83 mm, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
9252

1944 NEUBRANDENBURG - GROSS BORN, całostka obozu IID użyta w obozie IIE; Rocznica Powstania Styczniowego, karta za 10f. o szaroliwkowym znaku opłaty wysłana 6.V, unieważniona datownikiem Neubrandenburg; przesyłka z okresu łączenia obu obozów, które jeśli idzie o służby pocztowe zakończyło się ostatecznie w czerwcu 1944 roku; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Falkowski.

350 PLN315 PLN
9255

1944 Warszawa walczy, całostki o ciemnym i jasnym znaku opłaty, jedna skasowana datownikiem w niespotykanym kolorze fioletowym!!! druga czarnym; gwarancja.

100 PLN100 PLN
9256

1944 Herby miast - Wilno - podwójny druk znaku opłaty za 5 f. i napisu POCZTÓWKA !!! karta pocztowa przesłana 24.XII; absolutny rarytas działu poczt obozowych, do tej pory nie notowany w katalogach, prawdopodobnie jedyny istniejący egzemplarz w idealnym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

6 000 PLN5 400 PLN
9263

1944 POMARAŃCZOWY I NIEBIESKI "LIS" NA PODWÓJNEJ KARCIE POCZTOWEJ, nalepki stosowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (z pobliskiej lisiej fermy); w dniu 21.XI zastosowano nalepki "lis" w kolorze pomarańczowym, a kiedy sytuacja się powtórzyła tj. w dniu 28.XI zastosowano nalepki z lisem w kolorze niebieskim; to prawdopodobnie jedyna całość kiedy występują one razem; na dodatek niebieski "lis" na karcie pocztowej przesłanej 28.XI. (bez tekstu na odwrocie); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Schmurz, Mikulski.

4 000 PLN3 600 PLN
9273

1944 świetlica, mini arkusik drukarski znaczka za 5 f. w kolorze czarnym, gwarancja Falkowski.

1 500 PLN1 350 PLN
9274

1944 Świetlica znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanego 14.IV, przesyłka była dosyłana do Izby Chorych, a następnie zwrócona do biblioteki; na odwrocie dekoracyjny stempelek z gryfem; przesyłki z Neubrandenburga w dziale Poczt Obozowych należą do najrzadszych, oferowana tu wspaniała niefilatelistyczna całość zachowana jest w bardzo dobrym stanie; gwarancja Schmutz.

2 000 PLN1 800 PLN
9280

1944 "Herbatka" Lubliniaków - pamiątkowa karta ozdobiona grafiką sygnowaną ołówkiem, z autografami uczestników okolicznościowego spotkania; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN360 PLN
9286

1944 POCZTA POLOWA - paryska karta pocztowa z niebieskim znaczkiem typu 1 z błędem na poz.39 "biała rysa przechodząca przez cyfrę 1 w dacie 1944", wysłana 6.9. na Żurawią, ze stemplem nadawczym "POCZTA POLOWA WARSZAWA" - Gryżewski typ 20 (Fi.4500.-) i stempelkiem CENZUROWANE No 14 typu 5; stempelek ten był używany do dnia 6.9 w urzędzie Śródmieście Płn. a od 7.9 w urzędzie Śródmieście Płd.; karta ta przyszła więc wraz ze stempelkiem cenzury z północnej części walczącego miasta, albo datę ewakuacji części cenzorów należy przesunąć o jeden dzień; przesyłki ze znaczkami powstania mającymi charakter nalepek kierunkowych należą do wielkich rzadkości; karta jest złamana co zdarzało się często jeśli doręczano je czołgając się pod osłoną barykady, ale znaczek zachował się w bardzo dobrym stanie, gwarancja Falkowski.

3 600 PLN3 240 PLN
9305

1944 Getto w Łodzi - wydanie nie dopuszczone do obiegu (tzw. wzór IV), seria czysta, tak jak wydano - 10 Pf. gumowany, a 5 i 20 Pf. niegumowane, piękny stan, gwarancja Schmutz.

900 PLN800 PLN
9313

1939 Starobielsk depesza z obozu z grudnia 1939 roku, przekazana Policji Bezpieczeństwa (Sipo) w skład której wchodziły: Gestapo (Tajna Policja Państwowa) oraz KriPo (Policja Kryminalna) przez starostę z Buska - pieczęć urzędowa z godłem Generalgouvernement für die besetzen polnischen Gebiete der Kreishauptman des Kreises Busko pod nią dopisek "Kielce, Sicherheistpolizei (Sipo)"; jest to prawdopodobnie pierwsza wiadomość z sowieckiej niewoli o lakonicznej treści: "jestem zdrowy, wszystko w porządku, list wysłałem", podpis Struzikiewicz (na liście katyńskiej figuruje ppor.Teofil Struzikiewicz); bardzo rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (minimalne ślady archiwizacji); z kolekcji St.Barańskiego.

300 PLN310 PLN
9326

1940 Brody - sowiecki obóz jeniecki, dla polskich żołnierzy zagarniętych w wyniku zdradzieckiej napaści 17.IX.1939, karta pocztowa wysłana 19.IX z obozu do Lublina, stempelki cenzury niemieckiej; jeńców wykorzystywano jako tanią siłę roboczą przy budowie strategicznej drogi Nowogród Wołyński-Lwów, kierowanej przez NKWD.

250 PLN250 PLN
9329

1940 Starobielsk - karta pocztowa do domu dziecka w Grodniem, wysłana 3.III, kasownik odbiorczy 28.V; wysyłający Jan Tracz nie figuruje na liście katyńskiej; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN210 PLN
9331

1940 obóz jeniecki NKWD Ponikwa koło Brodów - kartka z obozu wysłana 9.II z Równego, adresowana do wsi w okolicy Rawy Mazowieckiej, gdzie dotarła (via Berlin Charlotenburg) w początkach marca, stempelek cenzury Wehrmachtu; polscy jeńcy zatrudnieni byli głównie przy budowie dróg, adres nadawcy "odcinek budownictwa gróp 6, skrzynk pocz.36, Ponikwa koło Brodów"; karta w rzeczywistości prezentuje się znacznie korzystniej niż na powyższej reprodukcji.

250 PLN250 PLN
9342

1940 Internowanie na Łotwie - obóz Żante w pobliżu Lipawy (Liepaja), karta pocztowa wysłana 31.V do Godzianowa, cenzura łotewska i niemiecka, prowizoryczny kasownik odbiorczy, piękny stan zachowania; przesyłki z Łotwy należą do najtrudniej osiągalnych walorów poczt internowanych.

500 PLN450 PLN
9367

1941 Internowanie na Węgrzech - obóz Mosdos, formularz wysłany 14.VI z obozu do Krakowa; pieczęć formacyjna, stemple cenzury: węgierskiej i niemieckiej; pieczęć formacyjna; dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
9378

1942 przekaz paczkowy z Lipia 12.11.42 przez Kłobuck do obozu w Treuenbrietzen - Belzig, stempel odbiorczy na odwrocie.

25 PLN25 PLN
9379

1942 list z Kłobucka do Stalagu XIB w Fallingbostel, stempel cenzury z Stalagu.

90 PLN90 PLN