Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
8192 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, 30 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 24.XI z miejscowości Dolina do Krakowa, kasownik odbiorczy. | 60 PLN | 60 PLN | |
8193 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Benetta, list ekspresowy, ofrankowany serią znaczków z przedrukiem, przesłany 30.VIII pocztą balonową. | 70 PLN | 70 PLN | |
8194 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, seria w czworoblokach. | 90 PLN | 90 PLN | |
8200 |
1936 karnet - "RZEMIEŚLNICZA WYSTAWA-TARGI w ŁODZI". | 350 PLN | 315 PLN | |
8210 |
1937 list z ręcznym stemplem okolicznościowym "Bydgoszcz wita Armię", Myślicki 37032. | 20 PLN | 20 PLN | |
8212 |
1937 kartka z kasownikiem okolicznościowym Tygodnia Bydgoszczy. | 25 PLN | 25 PLN | |
8221 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, czworobloki z bloków (przycięte marginesy). | 130 PLN | 115 PLN | |
8225 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki. | 120 PLN | 140 PLN | |
8230 |
1937 WILEŃSZCZYZNA - SOBOTNIKI - koperta (całostka) wysłana 2.XI z miejscowości Sobotniki (powiat lidzki) do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | 100 PLN | 100 PLN | |
8236 |
1938 kartka nadana 31.VIII.38 w ambulansie na trasie Gdynia - Warszawa nr 15 z wyróżnikiem c. | 60 PLN | 181 PLN | |
8245 |
1938 przyłączenie Zaolzia do Polski, frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 14.IV.1939 z Gdyni do Hildesheim w Niemczech. | 50 PLN | 50 PLN | |
8255 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległosci, znaczek na wycinku z listu. | 10 PLN | 10 PLN | |
8264 |
1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki stemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy. | 180 PLN | 180 PLN | |
8265 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet bloków. | 400 PLN | 400 PLN | |
8272 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo, bez gumy, w ładnym stanie. | 120 PLN | 120 PLN | |
8275 |
1938 list polecony z Torunia 21.X.38 do Niemiec opłacony blokiem z okazji pierwszego polskiego lotu do stratosfery, opłata 5 groszy ponad taryfę pocztową, zalepka kontroli dewizowej. | 200 PLN | 200 PLN | |
8277 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo. | 60 PLN | 60 PLN | |
8285 |
1939 kartka ekspresowa z Wilna nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Warszawa 23.VIII.39 z wyróżnikiem c. | 80 PLN | 167 PLN | |
8303 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 6.VIII z Krakowa do Leszna, kasownik odbiorczy, bardzo piękna całość. | 200 PLN | 200 PLN | |
8306 |
1939 "XIX TARGI WSCHODNIE LWÓW 2-12.IX.1939" Lwów (wyróżnik "a"), doskonała odbitka jednego z najrzadszych przedwojennych kasowników okolicznościowych na karcie pocztowej, nadanej 3.IX o godzinie 16 do Krakowa (Myślicki 28 108), idealny stan zachowania; patrz również Przegląd Filatelistyczny 11/2003; gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 730 PLN | |
8344 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura znaczka za 150 mk. w kolorze ciemnobrązowym, bez szaroliwkowej ramki, gwarancja. | 250 PLN | 225 PLN | |
8355 |
1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana próba znaczka za 2 mk. w kolorze czerwonym na białym gładkim papierze, gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
8356 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze fioletowoczarnym na białym papierze lekko prążkowanym pionowo (część nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 225 PLN | |
8393 |
1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 20 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 9.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Pińska; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P-T No.1" z wyróżnikiem "d", odmiana z wyszczerbionym dolnym mostkiem; koperta firmowa "Bank Związku Spółek Zarobkowych Sp.Akc. Oddział Gdański"; na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 400 PLN | 400 PLN | |
8395 |
1928 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym z J.Piłsudskim, kasowana parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasnożółtobrązowym na wycinku, gwarancja. | 40 PLN | 80 PLN | |
8399 |
1929 Port Gdańsk - godło państwa, seria kasowana na wycinkach z rożnymi kasownikami, gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
8404 |
1930 Port Gdańsk - znaczek za 15 gr. kasowany na wycinku, gwarancja Krawczyk. | 20 PLN | 20 PLN | |
8417 |
1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana znaczka wydania przedrukowego i znaczków polskich bez przedruku, list polecony, wysłany 22.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Jeziory; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "f"; czarny stempelek polecenia; koperta firmowa "PAGED Polska Agencja Drzewna Oddział Gdański", na odwrocie kasownik odbiorczy Jeziory; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
8420 |
1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", zaadresowana i skasowana grzecznościowo 9.VI w Polskim Urzędzie Gdańsk 1; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i" z wyszczerbioną z lewej strony obrączką (wcześniejsza data niż podaje katalog Wolffa!); przesyłka bez tekstu na odwrocie, dla kart z obiegu bardzo wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro); niewielki nakład 50.000; doskonały stan zachowania; gwarancja. | 450 PLN | 450 PLN | |
8424 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, kasowany znaczek za 55 gr. (Mi.16 euro) na wycinku , gwarancja. | 30 PLN | 70 PLN | |
8468 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. | 60 PLN | 75 PLN | |
8471 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. | 50 PLN | 60 PLN | |
8478 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. | 60 PLN | 60 PLN | |
8492 |
1943 seria pierwszego wydania stemplowana grzecznościowo na kopercie stemplem okrętu ORP Wilk. | 60 PLN | 60 PLN | |
8495 |
1944 zdobycie Monte Cassino, seria okolicznościowa. | 165 PLN | 165 PLN | |
8496 |
1944zdobycie Monte Cassino, znaczki stemplowane w pierwszym dniu obiegu. | 160 PLN | 160 PLN | |
8507 |
1939 list polecony z Sosnowca 29.1..39 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy. | 80 PLN | 64 PLN | |
8508 |
1939 kartka grzecznościowo stemplowana w Będzinie. | 15 PLN | 15 PLN | |
8525 |
1940 grzecznościowo stemplowana kartka z Libiąża. | 15 PLN | 15 PLN | |
8529 |
1940-41 zestaw wycinków ze stemplami niemieckimi miejscowości: Koziegłowy, Panki, Psary, Truskolasy. | 80 PLN | 80 PLN |