Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
8198 |
1952 Elektrownia w Jaworznie, 1 zł z podwójnym moletowaniem liter ELEK w napisie ELEKTROWNIA, znaczek projektowany przez Czesława Słanię, czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 45 PLN | |
8200 |
1952 Zabytkowe budowle, znaczek za 60 gr z błędem na poz.93 "kreska między W i A w GRYWAŁD", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 120 PLN | 108 PLN | |
8236 |
1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, seria. | 60 PLN | 60 PLN | |
8255 |
1953 Szkolnictwo, 10 gr legitymacyjny znaczek o ząbkowaniu ZG 12¾ z oznaczeniem walca N.II.W.I.-55 r - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 96 PLN | |
8257 |
1953 Szkolnictwo, pozioma parka znaczków nieząbkowanych. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
8265 |
1953 wzorcowa próba maszynowa z podobizna F.Engelsa z napisem SPECIMEN. | 200 PLN | 200 PLN | |
8274 |
1954 koperta okolicznościowa z wystawy filatelistycznej w Stalinogrodzie (Katowice). | 40 PLN | 40 PLN | |
8277 |
1954 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami. | 90 PLN | 80 PLN | |
8280 |
1954 PODWÓJNE MOLETOWANIE - wydanie lotnicze, 1,55 zł z wyraźnym i mocno przesuniętym w górę podwójnym moletowaniem napisu WARSZAWA - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 2.IX.1957 z Warszawy do Białej-Podlaskiej, datownik odbiorczy na odwrocie; ślady archiwizacji, ogólnie dobry stan zachowania. | 60 PLN | 50 PLN | |
8285 |
1954 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, serie z odmianami papieru. | 40 PLN | 40 PLN | |
8293 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w rzadkiej barwie szarooliwkowej, kiedyś katalogowany jako próba, gwarancja i oznaczenie. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
8294 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim zamiast brązowofioletowym z obiegu pocztowego z Gut Dużych, gwarancja. | 160 PLN | 140 PLN | |
8297 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w barwie niebieskiej. | 200 PLN | 200 PLN | |
8310 |
1954 10-lecie PRL, znaczek z przesuniętą perforacją pionową i poziomą. | 25 PLN | 25 PLN | |
8319 |
1954 zjazd Polskiego Związku Filatelistów, blok z podwójnym moletowaniem w górnym prawym rogu stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja i opis Walocha. | 50 PLN | 50 PLN | |
8320 |
1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, blok z podwójnym moletowaniem w prawym górnym rogu, gwarancja i opis Berbeka. | 130 PLN | 130 PLN | |
8377 |
1955 komplet 6-ciu karnetów okolicznościowych "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY". | 40 PLN | 40 PLN | |
8378 |
1955 3 karnety - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY". | 40 PLN | 40 PLN | |
8390 |
1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Młodzieży w Warszawie, komplet 6 karnetów okolicznościowych. | 50 PLN | 50 PLN | |
8391 |
1955 6 karnetów - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (serie nieząbkowana i ząbkowana). | 60 PLN | 60 PLN | |
8398 |
1955 STALINOGRÓD "10 LAT PRL NA MORZU 1945-1955" Stalinogród 1 (jak w latach 1953-56 nazywano Katowice), znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 4.4 (Myślicki 56 007); temat - STATKI. | 20 PLN | 20 PLN | |
8410 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem "przecinek między LN". | 100 PLN | 100 PLN | |
8430 |
1956 IX Wyścig Pokoju, parka znaczków nieząbkowanych. | 1 800 PLN | 1 900 PLN | |
8441 |
1956 pomniki Warszawy, znaczek z przesuniętą w pionie perforacją poziomą - przechodzi już przez napisy pod znaczkiem. | 15 PLN | 13 PLN | |
8450 |
1956 Ludwika Wawrzyńska, znaczek za 60 gr z klasycznym błędem na poz.79 "kokardka na k"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 100 PLN | 160 PLN | |
8462 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu. Staloryty w tym wydaniu "chodzą" po znaczku, ale rzadko przechodzą na margines. | 100 PLN | 100 PLN | |
8464 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu). Gwarancja M. Wysocki | 70 PLN | 70 PLN | |
8470 |
1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, najdroższy w serii znaczek za 1,55 zł. z tak dużym przesunięciem druku stalorytem, że napis MELBOURNE 1956 jest niewidoczny, gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
8471 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka znaczka wchodzącego na druk jego obramowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
8487 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.800.-), ładny stan zachowania, gwarancja. | 750 PLN | 675 PLN | |
8497 |
1957 kwiaty chronione, serie z odmianami papieru. | 80 PLN | 80 PLN | |
8511 |
1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, czworoblok znaczków za 2,50 zł z dwoma błędami: lewy górny na poz.29 "plama pod literą H w CHLEB" i prawy dolny na poz.40 "biała plama od literami NG w KONGRES"; czyste, bardzo dobry stan zachowania (naturalna pionowa fałdka w papierze); gwarancja i opis. | 100 PLN | 90 PLN | |
8526 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, list polecony z Cieplic do Warszawy opłacony okolicznościowym blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy. | 60 PLN | 60 PLN | |
8549 |
1958 Międzynarodowy Rok Geofizyczny, znaczek za 60 gr z błędem na poz.25 "plama na wysokości cyfr 1 i 9"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 80 PLN | 128 PLN | |
8595 |
1959 grzyby, znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | 25 PLN | 25 PLN | |
8609 |
1959 40-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża, znaczek za 2,50 zł z błędem "kreska z prawej strony i u góry D w MIĘDZYNARODOWEGO", wodny znak III.3, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
8679 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem "pogrubione litery NY", gwarancja i opis Walocha. | 20 PLN | 20 PLN | |
8704 |
1961 40 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek za 60 gr ze znacznie przesuniętą perforacją, znak wodny III.8. | 30 PLN | 27 PLN | |
8705 |
1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.6, gwarancja Falkowski. | 50 PLN | 50 PLN | |
8725 |
1962 "Przewieziono na ORP "GRYF" Gdynia-Narwik 19.06.-27.07.1962" stempelek poczty okrętowej na kopercie wydanej z okazji XXII rocznicy bohaterskiej walki ORP "Grom" pod Narwikiem; dodatkowo okolicznościowy list z listą poległej załogi polskiego okrętu; datownik Narvik 7.7. | 40 PLN | 40 PLN |