Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
25800 |
1946 lotniczy list polecony z Łodzi do Brazylii, stempel urzędu cenzury nr 3129. | 60 PLN | 60 PLN | |
25810 |
1946 list z Czaplinka do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3134. | 40 PLN | 30 PLN | |
25811 |
1946 list z Gliwic do czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3218. | 40 PLN | 30 PLN | |
25845 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek bez napisu kontrolnego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 90 PLN | 90 PLN | |
25846 |
1946 samolot nad Warszawą, 10 zł znaczek brązowofioletowy na drzewnym papierze (wg. klasyfikacji L.Schmutza ly5 - obraz znaczka niewyraźny, rysunek chmur kontrastowy) - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 19.5.47 z Jarosławia do Warszawy; datownik odbiorczy na odwrocie. | 40 PLN | 40 PLN | |
25848 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja Więcław. | 300 PLN | 300 PLN | |
25854 |
1946 wydanie lotnicze, parka z przesuniętą perforacja poziomą między znaczkami - numer kontrolny zamiast pod rysunkiem znajduje się teraz u góry znaczka. | 75 PLN | 70 PLN | |
25856 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 20 zł ciemnoczerwonokarminowy o rysunku nieostrym na papierze żółtawym drzewnym z połyskiem, niejednolitym z siatką włókien, średnim 0,090-0,095 mm, ząbkowanie ZL 11:10¾, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 160 PLN | |
25858 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek bez napisu kontrolnego, parka znaczków z podwójnym ząbkowaniem poziomym pomiędzy znaczkami, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 400 PLN | 380 PLN | |
25859 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Petriuk. | 400 PLN | 400 PLN | |
25898 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, rzadki karnet okolicznościowy Ministra Poczt i Telegrafów. | 550 PLN | 495 PLN | |
25906 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowoszary (zielonkawoszary) o kontrastowym rysunku i ciemnym tle na papierze średnim drzewnym gładkim, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
25907 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowoszary (oliwkowy) o nieostrym rysunku i rozmazanych napisach na papierze średnim drzewnym gładkim, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
25927 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | 550 PLN | 550 PLN | |
25966 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, narożnikowy znaczek za 5+15 zł/ 25 zł z najwyraźniejszym w tym wydaniu błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA" z II walca na poz.100; dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 180 PLN | 180 PLN | |
25991 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | 10 PLN | 10 PLN | |
26020 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | 20 PLN | 20 PLN | |
26032 |
1947 Kultura polska (II), Fryderyk Chopin 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 19.10 z Obornik do Chęcin. | 20 PLN | 20 PLN | |
26033 |
1947 Kultura polska (II), Fryderyk Chopin 3 zł - frankatura mieszana, widokówka wysłana 4.5.1948 z Krakowa do Wiednia, dwa stempelki cenzury austriackiej: "V24" i "93". | 50 PLN | 45 PLN | |
26070 |
1947 wydanie przedrukowe lotnicze, znaczek w barwie brązoworóżowej, gwarancja i opis Schmutz. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
26096 |
1948 Centaur, blok legitymacyjny z nadrukiem groszy, poziome złamanie. | 20 PLN | 18 PLN | |
26099 |
1948 100 lecie Wiosny Ludów, rzadki marginesowy znaczek cięty za 15 zł. (Fi.550.-), poza kilkoma plamkami na gumie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein. | 500 PLN | 500 PLN | |
26122 |
1948 Międzynarodowa Konferencja Młodzieży w Warszawie, 15 zł ząbkowanie ZL10¾ czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania (lewy narożnik zagięty). | 80 PLN | 142 PLN | |
26125 |
1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, parka znaczków z podwójna perforacja poziomą na górnym marginesie, duża rzadkość, gwarancja. | 650 PLN | 600 PLN | |
26174 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z przesuniętą perforacja poziomą na dolnym marginesie wchodzącą na numer rozliczeniowy, tzw. "duży znaczek" - często były one używane do fałszowania znaczków ciętych. | 60 PLN | 60 PLN | |
26195 |
1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych ze wszystkimi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania (Fi.900.-). | 800 PLN | 720 PLN | |
26200 |
1948 walka z gruźlicą, zestaw znaczków z przywieszkami i numerami walca na marginesie. | 100 PLN | 100 PLN | |
26201 |
1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszką bez perforacji poziomej na górnym marginesie, gwarancja Walocha. | 400 PLN | 350 PLN | |
26213 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, mały bloczek liczony jako pasek znaczków z bloku (Fi.600.-), bardzo dekoracyjny, piękny stan. | 540 PLN | 540 PLN | |
26218 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką Pw1, drobne zagniecenie na przywieszce. | 220 PLN | 220 PLN | |
26219 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką, lekka deformacja papieru wyłącznie na przywieszce. | 170 PLN | 190 PLN | |
26226 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok z sektora 3 w bardzo ładnym stanie. | 900 PLN | 900 PLN | |
26262 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem groszy typ 9 w barwie zielonej, na odwrocie stempelek PPF 1 - Polskiego Przedsiębiorstwa Filatelistycznego. | 40 PLN | 40 PLN | |
26273 |
1950 groszy, list firmowy z Inowrocławia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym. | 20 PLN | 17 PLN | |
26283 |
1950 groszy, list polecony z Bydgoszczy do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w barwie fioletowej i niebieskiej, na odwrocie stempel propagandowy. | 80 PLN | 80 PLN | |
26285 |
1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26, list polecony wysłany 16.11 z niewielkiej miejscowości Roztoka do Wrocławia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
26288 |
1950 groszy, miejscowy list polecony z Wrocławia 17 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym i fioletowym. | 20 PLN | 20 PLN | |
26329 |
1950 Bolesław Bierut, 15 zł z oznaczeniem walca N.2.W.VII. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, nadruk "groszy" typu 24, czyste. | 40 PLN | 40 PLN | |
26333 |
1950 groszy, front listu z Zaklikowa do Lublina opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w barwie niebieskiej. | 50 PLN | 50 PLN | |
26334 |
1950 groszy, list polecony z Janowa do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w barwie czerwonej. | 40 PLN | 40 PLN |