Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
23577 |
1930 Port Gdańsk, znaczek w kolorze fioletowoniebieskim, gwarancja i opis Walocha. | 60 PLN | 60 PLN | |
23578 |
1930 Port Gdańsk, znaczek w barwie szaroniebieskiej, gwarancja i opis Walocha. | 150 PLN | 150 PLN | |
23579 |
1930 Port Gdańska, gwarancja Kalinowski. | 50 PLN | 50 PLN | |
23588 |
1933 Port Gdańsk, gwarancja Kalinowski. | 400 PLN | 400 PLN | |
23593 |
1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 9.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 320 PLN | |
23595 |
1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.50 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz, Krawczyk,. | 60 PLN | 100 PLN | |
23600 |
1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Kalinowski. | 50 PLN | 50 PLN | |
23626 |
1920 Kwidzyn, seria podstawowa tak zwanego pierwszego wydania mediolańskiego, znaczki na wycinkach unieważnione kasownikiem Kwidzyna. | 250 PLN | 250 PLN | |
23645 |
1920 Olsztyn, arkusz znaczka w barwie ciemno żółtozielonej wydania przedrukowego, na odwrocie kilka plamek, arkusz złożony w połowie. | 240 PLN | 210 PLN | |
23681 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu Prof. W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | 120 PLN | 108 PLN | |
23699 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | 35 PLN | 45 PLN | |
23712 |
1921 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania okolicznosciowego stemplowana na wycinkach, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | 900 PLN | 900 PLN | |
23729 |
1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce i Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, świetne graficznie staloryty, seria czysta w pięknym stanie zachowania (Fi.100.-). | 80 PLN | 80 PLN | |
23732 |
1943 polskie siły zbrojne w walce z Niemcami, seria drugiego wydania. | 45 PLN | 45 PLN | |
23735 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, świetne graficznie staloryty, seria czysta w pięknym stanie (Fi.70.-). | 80 PLN | 80 PLN | |
23739 |
1944 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria znaczków na kopercie, skasowana 18.VII metalowym datownikiem typu I w agencji pokładowej nr.5 Polskiej Marynarki Handlowej na statku m/s "Sobieski", znaczki kasowane w agencjach statków handlowych są o wiele rzadziej spotykane i bardzo trudne do zdobycia. | 150 PLN | 135 PLN | |
23773 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, unikalny lotniczy list polecony wysłany 14.12 z urzędu pocztowego Lwów 10 do Krakowa; ładnie ofrankowana koperta, fioletowe stempelki: polski polecenia i rosyjski "АВИО"; zalepka i stemple cenzury niemieckiej, kasownik odbiorczy Kraków 30.12; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Rosję, a częścią okupowaną przez Niemcy wędrowała okrężną drogą przez Moskwę i Berlin, na tym właśnie odcinku mogła być przewieziona pocztą lotniczą, przesyłki takie są jednak wyjątkowo rzadkie, a w idealnym stanie zachowania niespotykane; gwarancja. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
23858 |
1941 zestaw pamiątkowych winiet wykonanych z inicjatywy zawodowego oficera Wojska Polskiego kartografa Aleksandra Stockiego, które były używane na przesyłkach Polskiej Poczty Polowej w Wielkiej Brytanii, znaczki gumowane w pięknym stanie. | 200 PLN | 200 PLN | |
23860 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, znaczek "Dojdziemy" za 50 kop. w specjalnym okolicznościowym karnecie, bardzo ładny stan, nakład 1000 sztuk. | 800 PLN | 800 PLN | |
23862 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, cięta seria niegumowana, w dawnych katalogach w tej postaci katalogowano tych osiem wartości jako nowodruki, obecnie jako próby lub nowodruki (Fi.800.-), siedem zachowanych w ładnym stanie, ostatni na ścienionym papierze nie jest liczony. | 700 PLN | 630 PLN | |
23903 |
1943 Święto Morza, seria nalepek propagandowych - SŁOWIANIE NA OCEANY i POTĘGA POLSKI TO KOLONIE, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG. | 80 PLN | 80 PLN | |
23915 |
1944 aerograf z kopertą - wysłany 5.II z Nowego Jorku do polskiej jednostki o kryptonimie pocztowym 628, przekazany kolejno do jednostek o kryptonimach: 264, 202, O.Z.A., cenzura, kasowniki poczt polowych 101, 132; przesyłka długo poszukiwała adresata, obieg pocztowy na każdym etapie bogato udokumentowany; bardzo dobry stan zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
23932 |
1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, polecona karta pocztowa wysłana z Żyrardowa do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju, okrągły stempel cenzury Wehrmachtu, a na odwrocie stempel odbiorczy i ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu. | 175 PLN | 158 PLN | |
23983 |
1947 UGANDA, urzędowy list wysłany 22.V z Masindi do Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" w Londynie - organizacji zajmującej się pomocą humanitarną Polakom, którzy w wyniku wojny znaleźli się na obczyźnie; owalna pieczęć "POLISH REFUGEE SETTLEMEN BUNYORO" z datą"MAY 22 1947" i stempelek "POLSKIE OSIEDLA Polish Settlement Masindi Uganda", datownik nadawczy MASINDI; koperta użyta dwukrotnie (pod naklejką widoczny poprzedni adres i fragmenty znaczka) w ramach tzw. WAR ECONOMY - wielokrotnego użycia kopert urzędowych (oszczędność papieru) w ramach gospodarki wojennej Imperium Brytyjskiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania, będący świadectwem dramatycznych losów Polaków w czasie II wojny. Masindi - zespół osiedli znajdujących się na terenie królestwa Bunyoro w Ugandzie dla polskich uchodźców, głównie kobiet i dzieci, które wskutek agresji sowieckiej 17.IX.1939 wywieziono z Polski w głąb Związku Sowieckiego, części z nich dzięki gen.Andersowi udało się opuścić "nieludzką ziemię" i po koszmarze pobytu w kraju rad znaleźć spokojną przystań w Ugandzie; polscy uchodźcy przebywali w Masindi w latach 1942-48. | 800 PLN | 550 PLN | |
23995 |
1939 I wydanie przedrukowe, 16 gr - frankatura pojedyncza, kompletna opaska gazetowa "Warschauer Zeitung" nr.26 z 1939 roku (ukazał się 12.12.39) wysłana 27.2.40 z Warszawy do Amstelveen w Holandii; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
23996 |
1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 27.XII z Gorlic do "Administracji Łemkowszczyzny" w Sanoku, znaczek z dolnym marginesem unieważniony fioletowym kasownikiem prowizorycznym "Gorlice" z dostawioną datą "27 Dez.1939"; przesyłka dosyłana, liczne adnotacje na odwrocie. | 100 PLN | 100 PLN | |
24000 |
1939 polska karta pocztowa użyta jako formularz przez urzędnika niemieckiego, wysłana 28.11 z Krakowa do Halle, przekreślony znak opłaty unieważniono datownikiem KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c", na górze karty dopisek "Deutsche Dienstpost", w adresie nadawcy podano urząd Kraków 3, pieczęć urzędowa wysyłającego z godłem III Rzeszy "Postbeauftragte de ... Militärbefehlshabe ... "; niezwykle ciekawy walor z początkowego okresu funkcjonowania niemieckiej poczty okupacyjnej, doskonały stan zachowania. | 350 PLN | 350 PLN | |
24002 |
1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 15 fen użyty na terenie GG, polska karta pocztowa wykorzystana jako formularz opłacona znaczkiem niemieckim według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 20.XII z Warszawy do Pruszkowa; znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem; dobry stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
24010 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana, poza rozmytą miejscami i brakiem pasa gumy po lewej w dobrym stanie , gwarancja i opis | 150 PLN | 150 PLN | |
24012 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 24/25 gr z katalogowanym błędem na poz 41 "przecinek między n i e w General", kasowany, dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
24017 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-). | 60 PLN | 60 PLN | |
24030 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na liście poleconym z Krakowa do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy. | 80 PLN | 80 PLN | |
24035 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I. | 50 PLN | 50 PLN | |
24045 |
1940 "wyszczerbiona górna pozioma kreska litery E w POSTKARTE" widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.8.1941 z Lublina do Otwocka. | 100 PLN | 100 PLN | |
24047 |
1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja Pelczar. | 150 PLN | 150 PLN | |
24052 |
1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | 50 PLN | 242 PLN | |
24053 |
1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja Pelczar. | 50 PLN | 50 PLN | |
24054 |
24058 |
1940 godło Rzeszy w dużym formacie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem nominału z obiegu pocztowego. | 160 PLN | 160 PLN | |
24059 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, list II klasy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 17.12.1941 z Krakowa do Dobczyc, list najpewniej nie został doręczony i zwrócono go do nadawcy - sądu, stąd otwory od przechowywania koperty w aktach; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 72 PLN |