Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
13775 |
1943 tajna poczta "Obrona Warszawy", cięty marginesowy znaczek V wydania w kolorze ciemnolilabrązowym - II nakład. | 100 PLN | 105 PLN | |
13795 |
1944 Poczta Obwodu Pińczowskiego AK, unikalna seria o nakładach poszczególnych znaczków 84, 56, 340 i 79 szt. - przygotowana, ale ze względu na kontrofensywę niemiecką nie wprowadzona do obiegu; mimo zakopania całego wydania przez jakiś czas w ziemi, każdy znaczek zachował się w bardzo ładnym stanie; gwarancja każdy znaczek Mikstein, najtańszy za 24 gr. Krawczyk, Witkowski, pozostałe trzy (rzadkie) Schmutz. | 6 000 PLN | 5 150 PLN | |
13830 |
1945 PAF (Polish Air Force) - Polskie Siły Powietrzne na Zachodzie, dwa listy urzędowe: z ambasady australijskiej i związku południowoafrykańskiego adresowane do tego samego odbiorcy (polskiego lotnika) z odpowiedziami na zapytanie o możliwość pracy i osiedlenia się na ich terenie, ponieważ w Wielkiej Brytanii w związku z redukcją liczebności armii po zakończeniu działań wojennych o pracę dla lotników obcokrajowców, nawet bohaterów Bitwy o Anglię, było bardzo trudno. Polscy żołnierze po wojnie "w nagrodę" mieli prawo zamieszkać w wybranym kraju Wspólnoty Brytyjskiej lub powrócić do Polski, co w wielu przypadkach kończyło się dla nich więzieniem, czy nawet śmiercią; gorzkie świadectwo "polskich dróg" w czasie II wojny. | 160 PLN | 150 PLN | |
13850 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych (Fi.120.-). | 100 PLN | 100 PLN | |
13857 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria. | 50 PLN | 70 PLN | |
13869 |
1946 znaczek wydania na przesyłki lotnicze poczt osiedli polskich we Włoszech, podlepka. | 30 PLN | 30 PLN | |
13872 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z serią znaczków pierwszego wydania. | 320 PLN | 320 PLN | |
13876 |
1947 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 14.IV za pośrednictwem poczty polowej 141 do Anglii, minimalnie słabszy stan zachowania. | 40 PLN | 35 PLN | |
13911 |
1940 kartka z Kazimierzy Wielkiej 7.2.40 do Bukaresztu, stempel cenzury niemieckiej i odbiorczy. | 50 PLN | 50 PLN | |
13914 |
1940 przekaz paczkowy z Krasnystaw do Warszawy. | 160 PLN | 160 PLN | |
13928 |
1940 II wydanie przedrukowe, 4 gr - frankatura mieszana, list wysłany 11.9.1941 z Krakowa do Rabki, walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
13929 |
1940 list polecony z Warszawy do Wiednia, na odwrocie stempel tranzytowy. | 60 PLN | 60 PLN | |
13936 |
1940 kartka z pośrednictwa pocztowego w Brzostku przez Jasło do Rudnik. | 35 PLN | 35 PLN | |
13937 |
1940 kartka z Mielca do Kołomyi, stemple niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy. | 200 PLN | 200 PLN | |
13938 |
1940 przesyłka zagraniczna do Szwecji, ofrankowany formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 wysłany do Sztokholmu, nadany w pośrednictwie Susiec (fioletowy prostokątny stempelek), znaczki skasowano 29.III w Tomaszowie Lubelskim, czerwony stempel cenzury Wehrmachtu, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo i pionowo zgięta). | 300 PLN | 300 PLN | |
13947 |
1940 miejscowy list polecony adresowany na pierwszy niemiecki sklep filatelistyczny w GG opłacony serią znaczków w rocznicę utworzenia GG ze stemplem okolicznościowym z tej okazji, na odwrocie stempel odbiorczy. | 40 PLN | 45 PLN | |
13951 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria narożnych czworobloków z gapami, skasowana 7.XII w Warszawie, w tej formie trudne do zdobycia, bardzo dobry stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
13995 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta gumowana próba w barwie czarnej bez nominału, gwarancja Jungjohann. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
13996 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału (Fi.3000.-), gwarancja. | 2 100 PLN | 2 100 PLN | |
13997 |
1940 godło Rzeszy w małym formacie, cięta gumowana próba w barwie szarofioletowobrązowej bez nominału. | 750 PLN | 750 PLN | |
13998 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.XII.41 z Krakowa do Szczebrzeszyna, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowy (odmiana z krzyżem). | 40 PLN | 40 PLN | |
14001 |
1940 wydanie przedrukowe, trzy grzecznościowe listy polecone z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze. | 50 PLN | 50 PLN | |
14004 |
1940 kartka z wnioskiem o poszukiwanie zaginionego członka rodziny na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża z Krakowa wysłana z Niska do Krakowa. Stempel jednowierszowy prowizoryczny Nisko z datownikiem biurowym | 90 PLN | 90 PLN | |
14010 |
1941 stempel okolicznościowy "MOZART" z Krakowa. | 80 PLN | 80 PLN | |
14012 |
1941 miejscowy list firmowy z Krakowa. | 50 PLN | 50 PLN | |
14015 |
1941 miejscowy list firmowy z Krakowa, wirnik okolicznościowy. | 40 PLN | 40 PLN | |
14020 |
1941 przekaz paczkowy z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stempel punktu dezynfekcji w Krakowie "Desinfektionsanstalt Krakau Wąska 7". | 260 PLN | 260 PLN | |
14021 |
1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina. | 80 PLN | 80 PLN | |
14026 |
1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz znaczka za 10 zł z numerem sektora 1. | 350 PLN | 315 PLN | |
14030 |
1941 1. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie. | 30 PLN | 30 PLN | |
14038 |
1941 list z Krakowa do Lwowa, wirnik okolicznościowy z Krakowa. | 20 PLN | 25 PLN | |
14050 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | 160 PLN | 160 PLN | |
14058 |
1941 kartka z Dynowa do Rymanowa, sygnatura II.41, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki. | 20 PLN | 25 PLN | |
14059 |
1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, na kartce nadanej z pośrednictwa pocztowego w Wolanowie przez Radom do Siedlec. | 80 PLN | 85 PLN | |
14067 |
1941 przesyłka zamorska, lotniczy list polecony wysłany 23.9 z Nowego Jorku do Krakowa, dwie zalepki i liczne stempelki cenzur amerykańskich i niemieckich, kasowniki odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 320 PLN | 320 PLN | |
14068 |
1941 bon towarowy za 1 punkt Prämienmarke na cukier. | 30 PLN | 30 PLN | |
14084 |
1942 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Rybnej przez Kraków do Czechosłowacji, stempel pośrednictwa, na odwrocie dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki. | 60 PLN | 60 PLN | |
14085 |
1942 list nadany przez pośrednictwo pocztowe w Łapanowie do Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 160 PLN | |
14103 |
1942 przekaz paczkowy z Krakowa do Lwowa, opłata znaczkami urzędowymi, na odwrocie stemple odbiorcze. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
14123 |
1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec. | 170 PLN | 170 PLN |