Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
13204 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, kartka nadana 4.9.39 w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Bydgoszcz nr 124 do Warszawy, stempel cenzury z Łowicza BC nr 47 w kolorze fioletowym. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
13206 |
1939 poczta polowa nr 184, list z 4 Pułku Artylerii Ciężkiej II Dywizji Armii Łódź nadany 1.8.39 do dowódcy 4. Pułku Artylerii Ciężkiej w Tomaszowie Mazowiecki, stempel formacyjny, znaczek urzędowy unieważniony stemplem poczty polowej nr 184, fotoatest Drzewiecki. | 500 PLN | 500 PLN | |
13213 |
1939 nalepki dobroczynne dla głodnych miasta Sosnowca. | 120 PLN | 120 PLN | |
13214 |
1939 kartka z Wisły do Częstochowy, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA POCZTOWA WISŁA, Śl. CIESZ. "BECZKA" KUBALONKA", okolicznościowy kasownik z Wisły "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY", widokówka z Wisły. | 480 PLN | 480 PLN | |
13218 |
1920 godło Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na drugostronnie zadrukowanym średnim mocno żeberkowanym poziomo papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
13220 |
1920 godło Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 25 fen. w kolorze jasnoczerwonym, na średnim i co rzadkie mocno żeberkowanym pionowo papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
13305 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorze brązowym i seledynowym, przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja. | 600 PLN | 500 PLN | |
13349 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze szarozielonym, na cienkim papierze (część z nakładu 250 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja. | 200 PLN | 165 PLN | |
13350 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 50 mk. w kolorze czerwonym, na cienkim gazetowym papierze (część z nakładu 250 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja. | 200 PLN | 165 PLN | |
13351 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 165 PLN | |
13352 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 255 PLN | |
13369 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", pełna oryginalna guma bez podlepki, gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
13376 |
1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.7 z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Gniezna; znaczki unieważnione nietypowym datownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.3" nad mostkiem, wyróżnik "c"; karta firmowa "ELIBOR SPÓLKA AKCYJNA HANDLOWO-PRZEMYSŁOWA Ł.J.BORKOWSKI"; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta między znaczkami), ślady archiwizacji; gwarancja. | 250 PLN | 250 PLN | |
13394 |
1929 Port Gdańsk, frankatura mieszana - nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" za 2 gr z przedrukiem i polskich znaczków bez przedruku (wydania lotniczego) za 2 i 5 gr, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Katowice, znaczki unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL. GDAŃSK 1", dodatkowy stempel okolicznościowy lotu "OTWARCIE Linji Lotniczej KATOWICE - POZNAŃ - BYDGOSZCZ - GDAŃSK 1.VI.1929 I lot Gdańsk Katowice"; na odwrocie datownik odbiorczy KATOWICE URZĄD P.; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 600 PLN | 620 PLN | |
13422 |
1937 Port Gdańsk, IX KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, list przesłany balonem "Mościce I"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie na terenie Wolnego Miasta Gdańska, datownik odbiorczy "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; lotem tym przewieziono zaledwie 94 sztuki poczty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i fotoatest Kłosiński. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
13427 |
1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - znaczek wydania przedrukowego i znaczek polski bez przedruku, list wysłany 23.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY *GDAŃSK 2*" z wyróżnikiem "b"; co ciekawe jak widać na skanie po prawej belka jest cała bądź tylko nieznacznie uszkodzona, a w tym okresie - po 26.IX., datownik winien już mieć mocno uszkodzoną poziomą belkę - odmiana 106b, według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" taki stempel nr.2.1.4b.3 ma stopień rzadkości RR - bardzo rzadki (1-10 znanych odbitek); stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, okienkowa koperta firmowa "Drukarnia Gdańska S.A.", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 900 PLN | 800 PLN | |
13448 |
1920 Śląsk Cieszyński, kartka polecona z Cieszyna do Wiednia mieszana frankatura całostki wydania krakowskiego (nadruk typ 133 z osobliwym dziurawieniem znaku opłaty) i znaczków wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego, na odwrocie gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
13452 |
1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w II typie, czyste. | 120 PLN | 120 PLN | |
13456 |
1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe, parka pozioma znaczków za 3 Pf. rozdzielona międzypolem lekko załamanym przez środek. | 30 PLN | 30 PLN | |
13494 |
1920 Górny Śląsk, list z Deutsch - Piekar (Piekary Sląskie) do Nowego Sącza, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | 250 PLN | 310 PLN | |
13525 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 270 PLN | |
13544 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, zestaw nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty i dopłaty, gwarancja Walocha lub. | 1 300 PLN | 1 551 PLN | |
13545 |
1920 Górny Śląsk, kartka propagandowa w języku polskim drukowana w drukarni Karola miarki w Mikołowie. | 20 PLN | 135 PLN | |
13548 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, stemplowane serie; cięta i ząbkowana. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
13552 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | 25 PLN | 25 PLN | |
13589 |
1943 polskie siły zbrojne w walce z Niemcami, seria drugiego wydania. | 45 PLN | 45 PLN | |
13623 |
1939 list z Borysławia nadany 18.10.39 do Lwowa, przedwojenny polski kasownik, mieszana frankatura znaczków polskich z radzieckim. | 300 PLN | 300 PLN | |
13636 |
1940 kartka polecona ze Lwowa 10.7.40 do Cieszyna, polska erka Lwów 13, dwie cenzury niemieckie. | 160 PLN | 160 PLN | |
13637 |
1940 kartka polecona ze Lwowa 12.7.40 do Krakowa, polska erka Lwów 17, dwie cenzury niemieckie, zdarte znaczki. | 60 PLN | 60 PLN | |
13638 |
1940 kartka polecona ze Lwowa 28.3.40 do Krościenka, polska erka Lwów 11, ciekawa treść. | 160 PLN | 160 PLN | |
13667 |
1941 kartka z Kowna 4.5.41 do Krosna, cenzura litewska - ręcznie wpisane "Z11", cenzura niemiecka, treść w języku polskim. | 100 PLN | 100 PLN | |
13684 |
1942 znaczki opłaty miejskiej z Leslau (Włocławka). | 200 PLN | 200 PLN | |
13695 |
1943 list polecony z Gotenhafen - Grabau (Gdynia - Grabówek) do lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | 100 PLN | 105 PLN | |
13707 |
1948 Obszary okupowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, dofrankowana karta pocztowa wysłana 20.11 z Kłodzka do Stanisława - jak pod okupacją sowiecką i później nazwano Stanisławów, datownik przejściowy Lwów z 30-12 i odbiorczy Stanisławów z 5.7; przesyłka z Ziem Zachodnich zdobytych na Niemcach, gdzie przesiedlono Polaków wypędzonych z polskich Kresów Wschodnich do tych którzy tam zostali; dramatyczne świadectwo polskich losów; walor w dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
13738 |
1941 zestaw pamiątkowych winiet wykonanych z inicjatywy zawodowego oficera Wojska Polskiego kartografa Aleksandra Stockiego, które były używane na przesyłkach Polskiej Poczty Polowej w Wielkiej Brytanii. | 240 PLN | 200 PLN | |
13740 |
1941 zestaw 26 pamiątkowych winiet wykonanych z inicjatywy zawodowego oficera Wojska Polskiego kartografa Aleksandra Stockiego, które były używane na przesyłkach Polskiej Poczty Polowej w Wielkiej Brytanii. | 240 PLN | 250 PLN | |
13741 |
1941 winiety pamiątkowe wykonane z inicjatywy zawodowego oficera Wojska Polskiego kartografa Aleksandra Stockiego, które były używane na przesyłkach Polskiej Poczty Polowej w Wielkiej Brytanii. | 100 PLN | 100 PLN | |
13744 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, seria czysta (Fi.1000.-), poza małym na znaczku za 5 zł. i bardziej rozległym na znaczku za 75 gr. śladem przywarcia na gumie zachowana w bardzo ładnym stanie. | 900 PLN | 900 PLN | |
13759 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, odbitka z unieważnionej matrycy znaczka wydania "STAN" - zatwierdzonego do druku, ale zaniechanego z powodów politycznych przez motyw mapy Polski na tle orła białego z miastami Wilno i Lwów, ku którym zmierza żołnierz i matka Polka z dziećmi, który to był dla władz radzieckich nie do przyjęcia. | 100 PLN | 105 PLN | |
13760 |
1942 poczta polowa polskich sił zbrojnych w ZSRR - Dojdziemy, odbitka znaczków z unieważnionej matrycy w kolorze czarnym. | 100 PLN | 100 PLN |