Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Wyniki

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
10564

1916 kartka ze Stanisławowa do Austrii, widokówka ze Lwowa. Gmach Poczta Główna

45 PLN38 PLN
10571

1917 kartka z Warszawy do Wierzbnika, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Warszawie.

25 PLN25 PLN
10578

1917 kartka z Warszawy do Wierzbnika, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Warszawie.

15 PLN15 PLN
10590

1918 list polecony z Tomaszowa do Skierniewic.

100 PLN190 PLN
10630

1914 orzeł - znaczek wydania Naczelnego Komitetu narodowego, gwarancja.

150 PLN135 PLN
10631

1914 orzeł - wydanie Naczelnego Komitetu Narodowego, znaczek cięty, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

400 PLN360 PLN
10651

1915 kartka austriackiej poczty polowej nadana z poczty polowej nr 355 nadana 29.4.15 na Morawy, stempel formacyjny ">> KOMENDA 2-go PUŁKU << I-go POLSKIEGO LEGIONU." z orłem, dwa stemple cenzury.

200 PLN200 PLN
10653

1915 kartka polowa wysłana 4.12.15 z Wołynia, ze szpitala polowego I. Brygady do Szpitala Wojskowego w Bielsku, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 118, stempel "Szpital polowy I. Brygady Legionów Polskich".

120 PLN120 PLN
10661

1916 Legiony Polskie - specjalny formularz austro-węgierskiej poczty polowej umożliwiający wysłanie informacji jedynie o dobrym stanie zdrowia, tekst w każdym z 9 oficjalnych języków cesarstwa, wysłany 18.12 z Pułtuska do Warszawy, jednowierszowa pieczęć formacyjna "Komenda I Baonu 5. p.p.", polski stempelek cenzury "Cenzurowane" - żaden w wymienionych stempli w fundamentalnej pracy Berka nieopisany! "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania warszawskiej Poczty Miejskiej; efektowna całość w słabszym stanie zachowania (karta pionowo złamana).

150 PLN360 PLN
10663

1916 Legiony Polskie - widokówka (Petersburg) wysłana 5.XII za pośrednictwem poczty polowej 378 do Tarnowa; czytelnie odbita pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol." - nieopisana u Berka; dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
10687

1916 karta poczty polowej wysłana 9.1.16 z frontu na Wołyniu z III. batalionu 6. pułku piechoty do Łodzi przez Departament Wojskowy NKN w Piotrkowie (następnie przeniesiono tajną pocztą kurierska przez granicę niemiecko - austriacką do Łodzi), datownik FELDPOSTAMT 355, okrągły stempel formacyjny z orłem "* Komenda III. Batalionu 6 p. p. * Legionów Polskich".

220 PLN220 PLN
10689

1916 kartka z poczty etapowej w Piotrkowie nadana 20.8.16 do Krakowa, stempel formacyjny "Komenda Stacyi Legionów Pols ch * w Kamieńsku *" z orłem.

150 PLN150 PLN
10690

1916 kartka poczty polowej pisana 18.8.16 wysłana z Biura Werbunkowego z Olkusza do DW NKN CUE w Piotrkowie z prośbą o poświadczenie przynależności legionisty, stempel czarny cezury w ramce "K.u.k.Militarzensur / OLKUSZ", po obu stronach fioletowy owalny stempel formacyjny z orłem "- OFICER WERBUNKOWY - LEGIONÓW POLSKICH (-) w Olkuszu".

110 PLN110 PLN
10696

1917 Legiony Polskie - formularz węgierskiej poczty polowej wysłany 29.1 z Komorowa za pośrednictwem poczty polowej 378 do Warszawy, ładnie odciśnięty datownik, owalna pieczęć formacyjna z godłem "5 PUŁK PIECH. I BRYG. PIŁSUDSKIEGO KOMENDA KOMPANII KARABINÓW MASZYN. (Berek P43)"; "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania warszawskiej Poczty Miejskiej; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
10698

1917 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka datowana "Medyka 29/X" wysłana 11.XI za pośrednictwem poczty polowej 378 do Jarosławia, rzadziej spotykana odmiana kasownika z wyróżnikiem "b"; jednowierszowa pieczęć formacyjna "2 Pułk Ułanów Polskich Legionów" (Berek P132) i stempelek cenzury "ZENSURIERT" o długości 30 mm (Berek w typie C45); bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN250 PLN
10712

1917 kartka wysłana z poczty etapowej 378 6.2.17 do Żółkiewki, bardzo wyraźnie odbity stempel "Komenda Legionów Polskich", widokówka z Warszawy.

180 PLN180 PLN
10716

1917 karta pocztowa wysłana 18.6.17 z Rembertowa do Krakowa, datownik FELDPOSTAMT 378, rzadki stempel formacyjny z orłem "Komenda personalnej stacyi zbornej / Legionów polskich", stempel cenzury "Zensuriert".

90 PLN90 PLN
10757

1918 kartka na formularzu legionowym nadana z poczty etapowej w Lublinie 22.I.1918 ze stemplem Kreiskomando Lublin.

30 PLN30 PLN
10784

1919 kartka pocztowa wysłana 29.11.19 z Sądu Polowego 7. dywizji piechoty do Dubienki, datownik "POCZTA POLOWA * 19 *", pieczęć formacyjna z orłem "Sąd polowy 7 Dywizji / Piechoty".

80 PLN80 PLN
10787

1919 kartka nadana 25.08.19 z Puław do Włodawy, stempel formacyjny "BAON TELEGRAFICZNY Nº 2. / Pieczęć Pocztowa" z orłem, stempel cenzury "Cenzura Polska", stempel odbiorczy z Włodawy, widokówka z Lublina.

120 PLN120 PLN
10788

1919 kartka wysłana przez pocztę polową ze szpitala garnizonu poznańskiego do Kosciana, widokówka z Poznania.

100 PLN100 PLN
10790

1920 KOMITET NARODOWY POLSKI w PARYŻU, dofrankowany sekretnik przesłany 10 V pocztą pneumatyczną w Paryżu na Avenue Kléber 11 bis, gdzie mieściła się siedziba KNP, adresowany na ręce Stanisława Filasiewicza, nadawcą jest Józef Ruffer; wewnątrz czerwona kancelaryjna pieczęć wpływu z inicjałami K.N.P.; bardzo dobry stan zachowania.
Komitet Narodowy Polski powstał 15 sierpnia 1917 na zjeździe działaczy niepodległościowych w Lozannie z inicjatywy Romana Dmowskiego i jego najbliższych współpracowników. Przeniesiony do Paryża, gdzie miał siedzibę przy Avenue Kléber 11 bis, został natychmiast uznany przez Francję (następnie przez pozostałych jej sojuszników) jako oficjalna reprezentacja narodu polskiego walczącego u boku państw ententy.

500 PLN400 PLN
10801

1920 pocztówka z obozu w Biedrusku wysłana 26.6.20 z obozu szkoleniowego Szkoły Podoficerów Piechoty z Bobrujska do Łukowa, datowniki cywilne BIEDRUSKO i ŁUKÓW, pieczęć formacyjna z orłem "Dowództwo Obozu Szkół …. (-) Stempel pocztowy", widokówka z placem ćwiczeń obozu w Biedrusku.

80 PLN80 PLN
10806

1921 list urzędowy wysłany 21.03.21 (data podpisania Pokoju Ryskiego) z poczty polowej 18 (znajdującej się w Krzemieńcu) do Ekspozytury Ministerstwa Spraw Wojskowych do spraw demobilizacyjnych do Szefostwa Sądownictwa Polowego poczta polowa 53 w Warszawie, datownik "FRONTOWA POCZTA POLOWA * No 18 *", pieczęć "POLECONY" oraz "SPRAWA URZĘDOWA / wolna od opłaty", na rewersie unikalny datownik "SORTOWNIA POCZT POLOWYCH * LWÓW *" oraz odbiorczy "POCZTA POLOWA Nr 53", bardzo dobry stan zachowania.

750 PLN675 PLN
10809

1915 Warszawa, parka znaczków pierwszego wydania, gwarancja i stare oznaczenie Krawczyk.

40 PLN40 PLN
10814

1915 Warszawa, znaczek w odmianie barw f, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

20 PLN20 PLN
10820

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
10822

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości, gwarancja Falkowski i z oznaczeniem Weźranowski.

50 PLN50 PLN
10828

1915 Warszawa, znaczek z nadrukiem nowej wartości, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

30 PLN35 PLN
10830

1915 Warszawa, parka z nadrukiem nowej wartości, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

50 PLN70 PLN
10831

1915 Warszawa, parka z nadrukiem nowej wartości, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

30 PLN30 PLN
10839

1915 Warszawa, znaczki z nadrukiem nowej wartości, gwarancja i opis Walocha.

40 PLN30 PLN
10840

1915 Warszawa, nadużycie formy - kiedyś próba nadruku, znaczek przedrukowy z zielonkawym kolorem tła, na tej odmianie znaczków nie przedrukowywano, zwracają uwagę ciekawe uszkodzenia obu cyfr 2, gwarancja Łaszkiewicz.

60 PLN60 PLN
10862

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.150.-) w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

120 PLN120 PLN
10870

1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

750 PLN675 PLN
10875

1916 Warszawa, list firmowy z Warszawy do Niemiec zwrócony ostatecznie do nadawcy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

250 PLN250 PLN
10876

1916 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

100 PLN100 PLN
10883

1916 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, stempel pomocniczy "WARSCHAUER BURGERPOST", gwarancja Petriuk.

60 PLN65 PLN
10891

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

320 PLN320 PLN
10911

1916 Warszawa, seria wydania przedrukowego w czworoblokach.

50 PLN45 PLN