Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
31972 |
1943 Menażka, znaczek za 10 f. w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim grubym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 80 PLN | 85 PLN | |
31973 |
1943 Menażka, znaczek w odcieniu szarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis. | 130 PLN | 130 PLN | |
31987 |
1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze pomarańczowym, gwarancja Jendroszek. | 130 PLN | 110 PLN | |
31989 |
1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtym, gwarancja Jendroszek. | 140 PLN | 115 PLN | |
31990 |
1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, znaczek za 1+1 mk. w kolorze niebieskim z tłem ciemnopomarańczowym, na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Krawczyk. | 250 PLN | 250 PLN | |
32004 |
1944 OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY" czerwony stempelek opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty, autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji; dodatkowo odciśnięty stempel okolicznościowy przygotowany z okazji 100 przedstawienia teatralnego, na którym umieszczono literę "V" skrót od niemieckiego słowa Vorstellung - przedstawienie (chociaż niektórzy twierdzą, że był to przemycony w ten sposób symbol nadchodzącego zwycięstwa V od Victory) oraz grecką maskę teatralną z liczbą "100"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja | 800 PLN | 800 PLN | |
32014 |
1943 karta obiegowa o nominale 5 f., wykonana na różowym gładkim papierze, datowana 11.V, na froncie stempelek z emblematem "STUDIUM PEDAGOGICZNO-SPOŁECZNE OFLAG IIA", na odwrocie druk zawiadomienia bibliotecznego; niezmiernie rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
32018 |
1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza (tło cieniowane), dwa egzemplarze: z obiegu, wysłana 31.XII i czysta, obie karty w doskonałym stanie zachowania; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
32019 |
1943 Oflag IID Gross Born, listownik wysłany 31.7.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 17, dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
32020 |
1943 Oflag IID Gross Born, listownik wysłany 12.1.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 4, dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
32023 |
1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja. | 300 PLN | 270 PLN | |
32044 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk), datowana 9.V, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
32045 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk), czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
32062 |
1944 "Pomarańczowy lis" na ilustrowanej karcie pocztowej przesłanej 21.XI; te znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy), doklejane one były wyłącznie na przesyłkach doręczanych tego dnia; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 700 PLN | 700 PLN | |
32067 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym; w zasadzie wszystkie znaczki opłaty z bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, gwarancja Schmutz. | 900 PLN | 810 PLN | |
32076 |
1944 kartka z oflagu IID w Gross Born do Warszawy. | 15 PLN | 15 PLN | |
32078 |
1944 Oflag IID Gross Born, listownik wysłany 6.7.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 26, dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
32084 |
1943 Oflag IIE Neubrandenburg, listownik wysłany 9.7.43 do Śremu, stempelek cenzora obozowego nr 19, dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
32089 |
1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, odmiany 4ax4C, 5Iax4C, 6bx3C i 7Iax4C, wszystkie poza rzadkim za 20 f. (nakład 234 szt.) gumowane, bardzo trudna do złożenia seria, gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 720 PLN | |
32093 |
1944 kaplica obozowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 140 PLN | 126 PLN | |
32096 |
1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
32097 |
1944 Caritas, dwa znaczki, odmiana koloru ciemnofioletowobrązowa na papierze gładkim grubym z pełną oryginalną gumą i nieopisana w katalogu odmiana koloru szaroczarna na tym samym papierze, ale niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo oznaczona gwiazdkami - na papierze grubym gumowanym występują znaczki o odcieniu fioletowym - 9ax2 i czarnym - 9bx2, ale większość czarnych wydano jako niegumowane), gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 540 PLN | |
32293 |
1945 list z oflagu X w Lubece do Pruszyna, list przekazano przez Polski czerwony Krzyż (słabo czytelny stempel), zalepka cenzury brytyjskiej, stempel polskiej cenzury wojskowej nr 1923, stempel tranzytowy z Warszawy z data 16.09.45. | 350 PLN | 280 PLN | |
32325 |
1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 500 szt.); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce,. | 200 PLN | 200 PLN | |
32327 |
1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, jako czysty rzadki znaczek za 25/6 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR 25 / POCZTA POLSKA" (nakład 621 szt), przeważająca większość zachowała się jako kasowana, piękny stan, gwarancja Krawczyk. | 200 PLN | 200 PLN | |
32331 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 60 PLN | 60 PLN | |
32335 |
1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 499 szt.); piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski, Perzyński. | 200 PLN | 200 PLN | |
32337 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem wydania lokalnego, gwarancja Koszeń. | 45 PLN | 55 PLN | |
32338 |
32340 |
1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 22 sztuk, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Schmutz, fotoatest. | 2 500 PLN | 2 500 PLN | |
32343 |
1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 40 gr. z ciekawie zniekształconym nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty; piękny stan, gwarancja Krawczyk. | 200 PLN | 160 PLN | |
32345 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 60 PLN | 65 PLN | |
32346 |
1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 24 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, ewentualnie sygnatura. | 250 PLN | 200 PLN | |
32347 |
1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, czysty znaczek za 25/16 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR. 25 / POCZTA POLSKA" (nakład 131 szt.), znaczki czyste są bardzo rzadkie, przeważnie spotyka się kasowane, gwarancja Krawczyk. | 800 PLN | 800 PLN | |
32353 |
1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 80 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 184 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk. | 600 PLN | 500 PLN | |
32356 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 45 PLN | 45 PLN | |
32365 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 70 PLN | 70 PLN | |
32366 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./2 gr. z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi "Polska Poczta Brwinów / belka" i "1 zł" w kolorze czarnym na znaczku obiegowym z Hitlerem; piękny stan, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
32368 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, nakład 415 sztuk, gwarancja Walocha. | 200 PLN | 200 PLN | |
32373 |
1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 396 sztuk, znaczek bez gumy, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz. | 80 PLN | 80 PLN |